Początek. Kosmiczny spacer filozoficzny / spacer rodzinny + seans w Planetarium (6+) - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

8,5 / 10

Początek. Kosmiczny spacer filozoficzny / spacer rodzinny + seans w Planetarium (6+)

Każde spotkanie dobrze jest rozpocząć od początku… Wspólnie zastanowimy się, czym jest początek i w jaki sposób można nasze wyobrażenia odnieść do początku Wszechświata…. Co z tym początkiem? Czy początek zawsze zakłada koniec? Czy można nie mieć początku, a mieć koniec? Co było początkiem Wszechświata i skąd to wiemy? Czy przed początkiem też coś było, czy to pytanie bez sensu? Jakie były składowe elementy początku kosmosu? Czy Wszechświat będzie istniał zawsze, czy może kiedyś się skończy?

Książka „Kosmos. To czego dorośli Ci nie mówią” autorstwa Bogusia Janiszewskiego i Maxa Skorwidera (wydawnictwo Publicat) stała się inspiracją do przygotowania warsztatowego spotkania rodzinnego, poświęconego sztuce zadawania pytań i myśleniu pytajnemu, bez którego nie byłoby żadnej dziedziny nauki… A tym bardziej książek!

Spacer zakończy się projekcją filmu „Kosmos dla najmłodszych” w Planetarium EC1. Film opowiada m.in. o Układzie Słonecznym, Drodze Mlecznej, gwiazdozbiorach Wielkiej i Małej Niedźwiedzicy oraz o mitach i legendach z nimi związanych.

_____________________________________________________________________________________________________________________

Prowadząca:

ANNA JUREK

edukatorka i filozofka. Propagatorka programu „Filozofowania z dziećmi” autorstwa Matthew Lipmana, według którego prowadzi warsztaty z dziećmi i szkolenia dla nauczycielek i nauczycieli. Licencjonowana trenerka w zakresie Projektu Edukacji Filozoficznej ΛΕΓΩ-ΛΟΓΟΣ™ autorstwa Jarosława Spychały. Współpracuje z Wydawnictwem Dwie Siostry, Łódzkim Uniwersytetem Dziecięcym i Festiwalem Książki Obrazkowej „KROPKA+KRESKA”. Absolwentka Instytutu Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego. Wiceprezeska Fundacji Nowoczesnej Edukacji SPUNK. W 2017 r. otrzymała odznakę „Za Zasługi dla Miasta Łodzi” za działalność na rzecz Miasta godną szczególnego uznania. Na Instagramie prowadzi profil pani.cogito.filozofuje.

Czas trwania: 135 minut
Źródło zdjęcia: fot. Agnieszka Cytacka

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Bardzo ciekawe wydarzenie, kilka różnych atrakcji. Syn bardzo zadowolony.

    an.....@gm...il.com / 13 października 2021

Festiwal Książki Obrazkowej KROPKA+KRESKA - Adres i dojazd

http://festiwalkropkaikreska.com/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.