Pan Twardowski - zdjęcie

Pan Twardowski

Wedle legendy Twardowski był szlachcicem zamieszkującym w Krakowie w XVI wieku. Jego postać wzorowana jest prawdopodobnie na jednym z czarnoksiężników króla Zygmunta Augusta, Janie Twardowskim. Tenże miał rzeczywiście istnieć i wywołać ducha zmarłej żony króla, Barbary Radziwiłłówny, czego dokonał dzięki zastosowaniu magicznego Lustra Twardowskiego.

Spektakl Teatru Współczesnego w Krakowie "Pan Twardpowski" z dużą dozą humoru pokazuje barwne perypetie Pana Twardowskiego, znajomość i potyczki z Diabłem, Bazyliszkiem (gościnnie z innej bajki) oraz samą Panią Twardowską! Czy uda mu się ocalić Duszę? Czy użyje swego Lustra? Do czego przyda się Diabeł? …np. jeśli chodzi o kobietę.

Bohater, który zaprzedał duszę dla bogactw i wiedzy tajemnej na końcu staje przed Bogiem. Pouczająca, zabawna, pełna zarówno magii jak i prawd o życiu, zrealizowana z wykorzystaniem niesamowitych efektów specjalnych opowieść, z pewnością wciągnie młodą widownię w atmosferę tajemniczych legend osnuwających Kraków. Gdzie wszystko może się zdarzyć…

Źródło zdjęcia: http://www.teatrkrakow.pl/

Teatr Współczesny w Krakowie - Adres i dojazd

http://www.teatrkrakow.pl/

Kup bilet