I niech stanie się cud! - zdjęcie

Średnia ocena

19 oddanych głosów

9,0 / 10

I niech stanie się cud!

Na podstawie " Księgi apokryfów" Karela Čapka

Jacy jesteśmy? Jesteśmy tragiczni, zapatrzeni w siebie, pogubieni i z pewnością bardzo zabawni. Nasze życiowe potknięcia, to rozczulające pasmo dowcipów i niepoważnych sytuacji. I właśnie taki jest ten spektakl. Kiedy masz nieciekawy okres w życiu, coś Cię tłamsi, męczy i każdy kolejny dzień dokłada swoje - przyjdź na nasz spektakl. Zobacz siebie w scenach, które przedstawiamy, zobacz prawdę o śmiesznostkach, które towarzyszą ludziom od tysięcy lat. Spójrz na to wszystko z dystansem, czułością i odpocznij... Bo ten spektakl ma być dla Ciebie odpoczynkiem. Kto wie, może wtedy wydarzy się cud!

Karel Čapek (1890- 1938) Czeski prozaik i dramaturg. Jego otwarty umysł pisarski uczynił go jednym z pionierów literatury fantystyczno- naukowej. Ponadto Čapek jako jeden z pierwszych przepowiadał w swoich dziełach niebezpieczeństwa związane z ideologią faszystowską i zagrożenia na jakie jest narażona europejska demokracja. Čapek jako pierwszy na świecie użył i rozpropagował w swojej twórczości słowo "robot".

W "Księdze apokryfów" odwołuje się do najważniejszych historycznych korzeni kultury europejskiej (Biblia, Mitologia, Szekspir, życiorysy wielkich władców starego kontynentu). W zestawieniu z wydarzeniami najważniejszymi dla naszego kręgu kulturowego, Čapek poszukuje prawdy o prostym człowieku, jego ułomności wobec tego co wielkie i szlachetności bijącej z ludzkiej prostoty... Wszystko to okraszone jest typowym czeskim humorem, tak bardzo przez nas lubianym.

Czas trwania: 80 minut

Zwiastuny

Obsada

Katarzyna Gołąb, Anna Łakomy, Paweł Brandys, Łukasz Dąbrowski, Szymon Grzybek, Bartosz Jarzymowski.

Realizacja

Reżyseria: Jan Naturski/ muzyka: Maksymilian Czarnecki/ kostiumy: Agata Jarzymowska/ scenografia: Elżbieta Bień.

Opinie naszych widzów (10)

 • 10,0/ 10

  Świetny przekaz na wielu płaszczyznach ;-)

  ka.....@gm...il.com / 14 października 2020

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl. Serdecznie polecam!

  ba.....@au...af.pl / 14 października 2020

 • 10,0/ 10

  Dziękujemy za świetny spektakl i świetne teksty, Jak najbardziej aktualne w kontekście tego co dzieje się teraz na świecie. Gratulacje dla reżysera za adaptacje tekstu. Brawo!!!!

  jo.....@gm...il.com / 13 października 2020

 • 10,0/ 10

  Spektakl rewelacyjny. Zabawny ale też zmuszający do refleksji. Bardzo miła, kameralna atmosfera. Znakomita gra aktorska. Polecam!!!

  pa.....@gm...il.com / 12 października 2020

 • 10,0/ 10

  Bardzo miłe, kameralne podium i widownia pasowały do tego dzieła. Łamanie czwartej ściany i humor prowadzącego bardzo pomagało w rozluźnieniu i wżycia się w spektakl. Brakuje oparcia plecy. 10/10

  si.....@se...am.cz / 07 października 2020

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl. Polecam!

  Ma.....@gm...il.com / 07 października 2020

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl! bardzo wciągający :)

  ph.....@gm...il.com / 06 października 2020

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobra gra aktorska, wyrazy szacunku i uznania. Jesteśmy pod wrażeniem, miło oglądać tak wartościowy tekst w profesjonalnym wydaniu, to prawdziwa uczta duchowa. Byliśmy we Współczesnym pierwszy raz ale z pewnością nie ostatni. Czekamy na następne spektakle dla dorosłych!!!

  tu.....@ic...ud.com / 03 października 2020

 • 10,0/ 10

  Polecam spektakl, wspaniała gra aktorów. Klimatyczne miejsce. Przedstawienie rewelacyjne, Nie tylko zabawne ale też zmuszające do refleksji i budzące wiele emocji. Gratulacje !!!!

  tu.....@ic...ud.com / 03 października 2020

 • 5,0/ 10

  Opis spektaklu nie pokrywał się do końca z rzeczywistością. Spektakl był dosyć nudny, miejscami ( szczególnie na koncu- monolog piekarza) irytujący i niespecjalnie wymagający intelektualnie.

  ch.....@in...ia.pl / 21 października 2020

Teatr Współczesny w Krakowie - Adres i dojazd

Starowiślna 21, II piętro
31-038 Kraków

http://www.teatrkrakow.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.