Nie Brookliński most - zdjęcie Nie Brookliński most - zdjęcie Nie Brookliński most - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

9,0 / 10

Nie Brookliński most

Spektakl autorski JACKA WOJCIECHOWSKIEGO na twórczości Edwarda Stachury. To proste w formie i ciepłe w klimacie kameralne przedstawienie, w którym jak w wierszach Stachury przeplatają się nastroje liryczne z wesołymi, sentymentalne z tragicznymi, tworząc atmosferę szczerej rozmowy trafiającej w naturalną wrażliwość widza.

Twórczość Edwarda Stachury znamy głównie z wykonań zespołu Stare Dobre Małżeństwo, to dzięki temu zespołowi wiersze zaistniały w formie piosenek.

Jacek Wojciechowski stworzył autorski spektakl, w którym utwory Edwarda Stachury ułożył w narrację i w ten sposób powstała opowieść o człowieku – wiecznym wędrowcze. Spektakl „Nie brookliński most" miał swoją premierę niemal trzydzieści lat temu, a teraz można go obejrzeć na scenie Teatru Szczęście.

To zdarzenie sceniczne, jakim jest recital Jacka Wojciechowskiego można uznać właściwie za mini-koncert. Składa się głównie z piosenek, wykonywanych na żywo przez aktora przy towarzyszeniu innych instrumentów. Wojciechowski gra na gitarze, towarzyszy mu dwóch muzyków – pianista oraz wiolonczelista. Przerwy między piosenkami wypełnia monologami, gdzie w filozoficznej formie bohater rozprawia się z życiem w społeczności ludzi, które wcale nie należy do łatwych.

Obsada

JACEK WOJCIECHOWSKI - śpiew, gitara

Jerzy Kluzowicz - fortepian

Wiesław Murzański - kontrabas, wiolonczela

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Bardzo sie ciesze ze moglam zobaczyc ten spektakl i poznac nowe, nieznane mi dotad aranzacje utworow Starego Dobrego Malzenstwa do poezji Stachury w wykonaniu Jacka Wojciechowskiego. Od czasu spektaklu slucham niemal codziennie zakupiony kompakt z materialem ze spektaklu. Szkoda tylko ze tak malo widzow sie zjawilo.

    el.....@....pl / 18 kwietnia 2019

Teatr Szczęście - Adres i dojazd

ul. Karmelicka 3
31-133 Kraków

http://www.teatrszczescie.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.