Nie Brookliński most - zdjęcie Nie Brookliński most - zdjęcie Nie Brookliński most - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

9,0 / 10

Nie Brookliński most

Spektakl autorski JACKA WOJCIECHOWSKIEGO na twórczości Edwarda Stachury. To proste w formie i ciepłe w klimacie kameralne przedstawienie, w którym jak w wierszach Stachury przeplatają się nastroje liryczne z wesołymi, sentymentalne z tragicznymi, tworząc atmosferę szczerej rozmowy trafiającej w naturalną wrażliwość widza.

Twórczość Edwarda Stachury znamy głównie z wykonań zespołu Stare Dobre Małżeństwo, to dzięki temu zespołowi wiersze zaistniały w formie piosenek.

Jacek Wojciechowski stworzył autorski spektakl, w którym utwory Edwarda Stachury ułożył w narrację i w ten sposób powstała opowieść o człowieku – wiecznym wędrowcze. Spektakl „Nie brookliński most" miał swoją premierę niemal trzydzieści lat temu, a teraz można go obejrzeć na scenie Teatru Szczęście.

To zdarzenie sceniczne, jakim jest recital Jacka Wojciechowskiego można uznać właściwie za mini-koncert. Składa się głównie z piosenek, wykonywanych na żywo przez aktora przy towarzyszeniu innych instrumentów. Wojciechowski gra na gitarze, towarzyszy mu dwóch muzyków – pianista oraz wiolonczelista. Przerwy między piosenkami wypełnia monologami, gdzie w filozoficznej formie bohater rozprawia się z życiem w społeczności ludzi, które wcale nie należy do łatwych.

Obsada

JACEK WOJCIECHOWSKI - śpiew, gitara

Jerzy Kluzowicz - fortepian

Wiesław Murzański - kontrabas, wiolonczela

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Bardzo sie ciesze ze moglam zobaczyc ten spektakl i poznac nowe, nieznane mi dotad aranzacje utworow Starego Dobrego Malzenstwa do poezji Stachury w wykonaniu Jacka Wojciechowskiego. Od czasu spektaklu slucham niemal codziennie zakupiony kompakt z materialem ze spektaklu. Szkoda tylko ze tak malo widzow sie zjawilo.

    el.....@....pl / 18 kwietnia 2019

Teatr Szczęście

Pomysłodawcą i twórcą Teatru Szczęście jest Andrzej Talkowski - komik, magik, klaun, mim, kabareciarz, jeden z artystów Piwnicy pod Baranami.

Teatr Szczęście powstał jako instytucja łącząca teatr z tym, co najlepsze w kabarecie, stand-upie, klaunadzie, improwizacji i w szeroko rozumianym komizmie. Na naszych deskach występują najbardziej utytułowani krakowscy komicy, którzy w swoich autorskich spektaklach pokazują najzabawniejsze oblicze teatru i najbardziej artystycznie wysmakowane oblicze komizmu. Naszym celem jest jedno: wywoływanie uśmiechu jako widocznej oznaki szczęścia. Rozdajemy uśmiechy w każdych ilościach, widzowie Teatru Szczęście roznoszą je po mieście, przynoszą do domów i budują tzw. szczęście ogólne. To samo, którego nie dają pieniądze, którego się nie ma w kartach, gdy ma się w miłości, które zawsze ma głupi i którego na szczęście ma się więcej niż rozumu.

Adres i dojazd

ul. Karmelicka 3
31-133 Kraków

http://www.teatrszczescie.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,5
Średnia ocena
Znakomici młodzi wykonawcy
- Edmund

27.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny
7,4
Średnia ocena
Ciekawa forma teatralna, gra aktorska zróżnicowana, najlepsza w wykonaniu młodego aktora
- Leszek

23.06 / 18:00

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny
9,2
Średnia ocena

22.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9,1
Średnia ocena
MAGIA, MAGIA I JESZCZE RAZ MAGIA!!! Miejsce stworzone przez ludzi z pasją - wielką miłością do teatru
- Joanna

22.06 / 18:00

+ inne terminy

Gatunek: Koncert
8,0
Średnia ocena
Fascynujące przedstawienie i wielki kunszt aktorskiej improwizacji. Polecam wszystkim bez ograniczeń wiekowych
- Barbara

18.06 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Kabaret
9,2
Średnia ocena
Coś genialnego! Polecam!
- Agata

21.06 / 21:00

+ inne terminy

Gatunek: Improwizacja
Kup bilet