Księga pełna czarów - krakowska baśń dla dzieci - zdjęcie Księga pełna czarów - krakowska baśń dla dzieci - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

9,0 / 10

Księga pełna czarów - krakowska baśń dla dzieci

Jest to adaptacja baśni Janiny Porazińkiej pt.: „ Czarodziejska Księga”. To komedia dla najmłodszych. Ludowa powiastka o zabawnych perypetiach głównych bohaterek , kochających się sióstr, Marcysi i Krysi. Spektakl ma charakter dydaktyczny. Zawarty w nim morał sprawi ,że nasze pociechy zdecydowanie chętniej zasiądą do nauki czytania i pisania , bowiem za sprawą Krysi , odkryją ,że za odczytywanymi literkami kryje się wspaniała treść ,magia-wiedza, której posiadanie może nieraz uchronić nas przed zgubą.

Czy próżna Marcysia zarazi się bakcylem czytania ? Czy przygody jakie ją spotkają pozwolą jej zrozumieć ,że „ nie wszystko złoto ,co się świeci”?

A może , razem z Krysią zechce zapoznać publiczność ze sztuką słowa, poprawnego pisania i wypowiadania się ? Czyż nauka ta nie będzie efektywna ,jeśli kryje się za nią wspaniała zabawa ?

Bogata scenografia ,wspaniała kreacja krakowskich aktorek, różnorodne postacie , melodie szybko zapadające w ucho, które mogą , wraz z aktorkami zanucić nawet najmłodsi widzowie, potęgują walory i wpływają na artystyczny odbiór widowiska.

Czas trwania spektaklu : około 60 minut

Scenariusz , reżyseria , kostiumy : Natasza Słysz-Czaja

Scenografia : Joanna Czaja , Natasza Słysz-Czaja

Opinie naszych widzów (1)

  • 8,0/ 10

    Super podejscie do dzieciakow. Historia sama w sobie moglaby byc ciut bardziej przystepna dla mniejszych widzow

    an.....@gm...il.com / 18 listopada 2019

Teatr Szczęście - Adres i dojazd

ul. Karmelicka 3
31-133 Kraków

http://www.teatrszczescie.pl/

Kup bilet