Białe Piórko - Baśń Indiańska - zdjęcie Białe Piórko - Baśń Indiańska - zdjęcie

Średnia ocena

9 oddanych głosów

8,1 / 10

Białe Piórko - Baśń Indiańska

W Teatrze Szczęście wystąpi gościnnie Teatr Otwarty z nowym spektaklem!

Każdy z nas pragnie zostać Indianinem.

Nasza historia zaczyna się od opowieści wodza Indian, Białego Kła. Przenosi ona małych widzów do pewnej indiańskiej wioski, w której wszyscy żyją szczęśliwie i zgodnie z naturą. Tutaj poznajemy młodego Indianina, Białe Piórko, tytułowego bohatera tej baśni. Ma on pilnować tajemniczego Flecika, Strażnika Natury, by co dnia grał melodię dobroci.

Na szczycie skalistych gór mieszka pradawna istota, zwana Czarodziejką Szamanką Katanką, która używa magii, by odebrać moc Flecikowi. Nasi bohaterowie muszą wyruszyć w podróż. Wybudowane wspólnie kanoe, którym wyprawią się w górę rzeki, pozwoli naszym bohaterom dotrzeć do Starego Mędrca Ducha Prawdy, będącego wyrocznią Indian.

Co się wydarzy później, z iloma niebezpieczeństwami zmagać się będzie nasz wódz i jak wiele trudnych zadań będzie miał do wykonania, o tym dowiecie się, oglądając naszą piękną, indiańską legendę. Poznacie zwyczaje Indian i weźmiecie udział w tańcu zwycięstwa, składając przysięgę. Jak każdy Indianin, nauczymy się odwagi, prawdy i prawości.

Spektakl realizowany jest w konwencji indiańskiej, z barwną muzyką. Tworzą go krakowscy aktorzy, częściowo w formie teatru lalkowego. Dzieci uczestniczą w powstawaniu przedstawienia, co zapewnia im niezapomniane wrażenia i wspaniałą zabawę.

Opinie naszych widzów (5)

 • 9,0/ 10

  Sympatycznie. Stasiek szczęśliwy. Jeszcze przyjdziemy.

  bi.....@de...ia.pl / 26 marca 2018

 • 8,0/ 10

  Dzieciakom bardzo sie podobało:)

  me.....@gm...il.com / 21 stycznia 2019

 • 8,0/ 10

  Sympatyczny spektakl z przesłaniem. Szkoda, że było tak małe grono widzów. Może to sprawa pogody a może mizernej reklamy.

  ol.....@....pl / 26 marca 2018

 • 7,0/ 10

  dobre przedstawienie dla dzieci w wieku 4-6 lat.

  Ka.....@gm...il.com / 27 września 2018

 • 5,0/ 10

  Pomysł fajny, historia słaba, wykonanie średnie.

  pa.....@gm...il.com / 26 marca 2018

Teatr Szczęście - Adres i dojazd

ul. Karmelicka 3
31-133 Kraków

http://www.teatrszczescie.pl/

Kup bilet