Strategie małżeńskie - zdjęcie Strategie małżeńskie - zdjęcie Strategie małżeńskie - zdjęcie Strategie małżeńskie - zdjęcie Strategie małżeńskie - zdjęcie Strategie małżeńskie - zdjęcie

Średnia ocena

87 oddanych głosów

7,8 / 10

Strategie małżeńskie

Krótki opis spektaklu - piórem jego Twórców:

Scena Klasyczna Teatru Praska 52 ma zaszczyt przedstawić Państwu „Strategie małżeńskie" Maxa Frischa. Sztukę dotychczas nie wystawianą w Polsce! Czy małżeństwo jest możliwe? Czy pragnąc nowocześnie żyć, z poczuciem wolności własnej i wspólnej, potrafimy zaakceptować zdrady, czy choćby tej zdrady wyobrażenie? Czy trzymane w ryzach poprawności porywy serc i emocje nie wybuchną szaleństwem, wystawione na próbę zazdrości? W sytuacji kiedy system nie chce dać nam uzgodnionego rozwodu, czy odważymy się na drastyczne rozwiązania, by postawić na swoim? Czy odzyskana wolność i samotność będą nadal miały wartość? Czy porządni, wykształceni, kulturalni ludzie odważą się przyznać do swojej zwierzęcej natury...? Max Frisch stawia pytania.

Ciekawi Państwa jakie daje odpowiedzi? ZAPRASZAMY !!!

-----------------------------------------------------------------------------------

INFORMACJA DLA WIDZÓW DOTYCZĄCA ZASAD POSTĘPOWANIA W CZASIE SPEKTAKLI W TEATRZE PRASKA 52 OD DNIA 15 GRUDNIA 2021 r.:

W przypadku spektakli odbywających się w pomieszczeniach zamkniętych, widownia będzie mogła zostać zapełniona jedynie w 30%, a publiczność będzie musiała zasłaniać usta i nos.

Osoby wchodzące na teren budynku Teatru Praska 52 muszą zastosować się do kilku bardzo ważnych zasad w zakresie bezpieczeństwa i higieny. Obowiązkowa jest m.in. dezynfekcja rąk – stojaki z płynem dezynfekującym oraz instrukcją są umieszczone przy wejściu do obiektu, w foyer oraz w toaletach. Wymagane jest zakrywanie zgiętym łokciem lub chusteczką ust i nosa podczas kichania i kaszlu. W spektaklach mogą brać udział wyłącznie osoby zdrowe, bez objawów chorobowych takich jak katar, kaszel, wysypka, gorączka, duszności, ból mięśni, brzucha, głowy, biegunka.

Wejście na spektakl, możliwe jest po złożeniu przez każdego widza pisemnego oświadczenia o tym, że ten według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Pracownicy Teatru Praska 52 udostępnią każdej osobie uczestniczącej w spektaklu stosowny formularz, którego wypełnienie jest obligatoryjne i służy jedynie uzyskaniu możliwości skontaktowania się z osobą, która podała swoje dane, w przypadku stwierdzenia zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 w związku z udziałem w spektaklu. W przypadku stwierdzenia zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 w związku z udziałem w spektaklu dane zawarte w formularzu będą mogły zostać przekazane przez Teatr Praska 52 właściwym służbom sanitarnym. Formularz będzie przechowywany przez Teatr Praska 52 przez 2 tygodnie od dnia spektaklu.

Przy wejściu do obiektu odbywa się bezdotykowa kontrola biletów oraz obowiązkowa dezynfekcja dłoni. Po wejściu należy udać się w miejsce wskazane przez osobę z obsługi, która wskazuje drogę do odpowiednich wejść. Procedura wpuszczania uczestników spektaklu na teren Teatru Praska 52 rozpocznie się na godzinę przed planowanym rozpoczęciem spektaklu. W Teatrze Praska 52 należy pojawić się najpóźniej na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia. Na terenie obiektu trzeba zachować dystans społeczny od innych osób wynoszący nie mniej niż 2 m (nie można gromadzić się w grupach). Podczas spektaklu należy bezwzględnie przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub przyłbicy.

Po każdym wydarzeniu obiekt jest dezynfekowany (toalety, klamki, poręcze). Wszystkie toalety są dostępne, znajdują się tam środki do dezynfekcji dłoni i papierowe ręczniki. W toaletach znajdują się również instrukcje prawidłowego mycia rąk, nakładania i zdejmowania maseczek ochronnych oraz rękawiczek.

Na scenie występują między innymi Klaudia Szaflarska jako Dorli Simone Hotz, Juliana Klimenko jako Klarysa, Paweł Brandys jako dr Hotz, Mateusz Jabczanik jako Wilfried, Michał Kirker jako Tragarz młody oraz Legionista, Tomasz Ryczkowski jako Tragarz Starszy oraz Legionista.

Czas trwania: 75 minut

Obsada

Klaudia Szaflarska - zdjęcie

Klaudia Szaflarska
Dorli Simone Hotz

Michał Kirker - zdjęcie

Michał Kirker
Tragarz młody oraz Legionista

Tomasz Ryczkowski - zdjęcie

Tomasz Ryczkowski
Tragarz Starszy oraz Legionista

Realizacja

Autor: Max Frisch

Reżyseria: Jan Korwin-Kochanowski

Kostiumy i koncepcja scenografii: Kamila Sudoł

Przekład: Jacek Kaduczak

Opinie naszych widzów (25)

 • 10,0/ 10

  Sam spektakl może nie zachwyca tak bardzo, jak cały teatr. Miejsce pełne uroku i bardzo życzliwych ludzi. Poczułam magię ☺️, wrócę na pewno.

  wa.....@gm...il.com / 14 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Gorąco polecam.

  st.....@....pl / 06 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Jestem pod wrażeniem wspaniałego poziomu gry aktorskiej i całej inscenizacji. Teatr Praska52 odwiedziłam pierwszy raz, ale z pewnością będę regularnie powracać i już nie mogę się doczekać ponownego otwarcia!

  na.....@gm...il.com / 24 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Super obsługa, wszyscy bardzo mili.

  ko.....@gm...il.com / 18 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Świetna, piękna komedia. Rewelacyjna gra aktorska. Już drugi raz jestem w teatrze Praska 52 i bardzo polecam

  re.....@gm...il.com / 11 sierpnia 2020

 • 10,0/ 10

  Super! Bardzo pozytywny

  ka.....@au...af.pl / 21 lipca 2020

 • 10,0/ 10

  Super bardzo polecam fajna gra pary aktorów, fajne teksty i piosenki Osieckiej

  st.....@....pl / 08 marca 2020

 • 10,0/ 10

  Rewelacja .Polecam gorąco.😊

  iw.....@po...ta.fm / 07 marca 2020

 • 10,0/ 10

  Gwarantowany ból brzucha ;)

  an.....@....pl / 27 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Dowcipny wakacyjny spektakl z dozą psychologicznych zagrywek. Dobrze zagrana postać jąkającego się „fachowca” od przeprowadzek.

  ma.....@gm...il.com / 19 czerwca 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl świetny, aktorzy dali z siebie wszystko, wielkie brawa dla nich! bardzo bardzo mile spedzony czas, zabawnie i z przesłaniem 😊

  ra.....@in...ia.pl / 15 czerwca 2019

 • 10,0/ 10

  Świetna komedia małżeńska. Daje dużo do myślenia na temat tego, że w związku trzeba rozmawiać i wyrażać swoje uczucia, gdyż kłamstwa i domysły prowadzą tylko do nieporozumień i niepotrzebnych rozstań dwojga kochającychyba się ludzi.

  le.....@gm...il.com / 14 czerwca 2019

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl. Polecam sprawdzić na własnej skórze. Intrygująca i uwodzicielska odtwórczyni głównej roli kobiecej. Brawo!

  ka.....@gm...il.com / 11 czerwca 2019

 • 9,0/ 10

  Szczerze polecam! Dorli rozgrzała scenę do czerwoności! ;)

  ka.....@gm...il.com / 13 czerwca 2019

 • 9,0/ 10

  Jak zwykle świetna zabawa na przyzwoitym poziomie. Polecam

  ja.....@se...ja.pl / 10 czerwca 2019

 • 8,0/ 10

  Ciekwa sztuka być może oparta na faktycznych patologicznych zachowaniach ludzi wykształconych na tzw dobrym poziomie. Dobra gra aktorska.

  ma.....@....pl / 15 marca 2021

 • 8,0/ 10

  Spektakl świetny zastrzeżenie tylko do gorąca jakie panowało w sali

  ma.....@....pl / 19 czerwca 2019

 • 7,0/ 10

  stosunkowo mała dynamika wydarzeń...

  ch.....@....pl / 04 grudnia 2021

 • 7,0/ 10

  Miła rozrywka na niedzielne popołudnie, nie powala rozmachem inscenizacyjnym ale zabawnie odegrana.

  an.....@in...ia.pl / 11 czerwca 2019

 • 6,0/ 10

  Spektakl ciekawy,gra aktorska bardzo oryginalna,troche rozwlekła akcja....

  ch.....@....pl / 16 lutego 2020

 • 5,0/ 10

  Aktorzy się starali jak najlepiej pokazać grane przez siebie postaci, ale scenariusz trochę przestarzały i sztuka okazała się mało nowatorska.

  ad.....@....pl / 06 października 2020

 • 5,0/ 10

  trochę nudny

  m......@ga...ta.pl / 07 marca 2020

 • 3,0/ 10

  To najsłabszy ze spektakli, które widziałem w Teatrze Praska 52. Chyba jego największą wadą był dość prymitywny tekst. Więc wybór sztuki był niezbyt rozsądny. Tytuł obiecywał dużo, ale spektakl całkowicie nie pasuje do tego tytułu. Jest oparty na jednym pomyśle boleśnie eksploatowanym przez godzinę. W spektaklu występują młodzi aktorzy, którzy nie grają zbyt przekonywująco, Trochę to wygląda jak spektakl dyplomowy.

  ry.....@st...ki.org / 07 marca 2020

 • 3,0/ 10

  Za mało śmieszny na komedię zbyt komiczny na tragedię.

  ka.....@tl...en.pl / 26 czerwca 2019

 • 3,0/ 10

  Słaba gra aktorska zwłaszcza głównego aktora. Nudny spektakl

  kr.....@gm...il.com / 10 czerwca 2019

Teatr Praska 52 - Adres i dojazd

ul. Praska 52
Kraków

http://www.teatrpraska52.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.