Perypetie Arlekina. Bajka dell’arte - XI Dni Komedii dell'Arte - zdjęcie

Średnia ocena

13 oddanych głosów

9,2 / 10

Perypetie Arlekina. Bajka dell’arte - XI Dni Komedii dell'Arte

Trupa KOMEDIANTY

Postać Arlekina jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych masek włoskiej komedii. Dziś trudno wyobrazić sobie spektakl komedii dell’arte w której nie byłoby Arlekina. Nie zabraknie go i tu! „Perypetie Arlekina” to historia przygód niesfornego służącego, który poszukuje swojego miejsca na świecie. Zupełnie niechcący wywołuje lawinę zdarzeń i komplikuje życie całego miasteczka. Czy wszystko skończy się szczęśliwie, a Arlekin wyjdzie ze swoich kłopotów cało? Przekonajcie się sami! Trupa KOMEDIANTY przedstawia spektakl komedii dell’arte stworzony z myślą o młodej widowni. To doskonała okazja, aby poznać komediowy świat, który choć w dawnym kostiumie, jednak ciągle jest bliski każdemu z nas.

KRAJOWA SCENA KOMEDII DELL’ARTE:

Powstała z inicjatywy Teatru Praska 52 i Studio Dono w maju roku 2016. To jedyna taka scena w Polsce, oferująca stałe spotkania ze sztuką rodem z szesnastego wieku. W jej ramach działa Trupa KOMEDIANTY tworząc spektakle według

wszelkich prawideł włoskiej komedii, począwszy od prawdziwych skórzanych masek po zapętloną, pełną nieoczekiwanych zwrotów intrygę. Aktorzy są jednocześnie artystami i rzemieślnikami; sami piszą ramowe scenariusze – canevas, które w trakcie prób, podczas improwizacji, wypełniają działaniem i tekstem. W swojej grze działają pod wpływem impulsów – pochodzących z nich samych, gry pozostałych członków trupy oraz publiczności. To połączenie formy liczącej kilka wieków ze współczesnymi skojarzeniami, odniesieniami i spostrzeżeniami czyni tę sztukę nie tylko aktualną, ale przede wszystkim niezwykle atrakcyjną.

W spektaklu występuje Jonathan Fröhlich , Katarzyna Gazdowicz, Agnieszka Cianciara-Fröhlich .

Czas trwania: 60 minut

Realizacja

Reżyseria: Agnieszka Cianciara-Fröhlich

Opinie naszych widzów (6)

 • 10,0/ 10

  Super przedstawienie.

  ma.....@....pl / 02 marca 2020

 • 10,0/ 10

  Spektakl świetny, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dzieciaki na całej sali śmiały się w głos, a to chyba najlepszy dowód. Trupa Komedianty to najlepsi aktorzy, jakich do tej pory oglądaliśmy, jesteśmy Nimi zachwyceni. Dziękujemy!

  wp.....@....pl / 02 marca 2020

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl. Bawiliśmy się doskonale. Zarówno dzieci jak i dorośli.

  be.....@ba...ki.com / 24 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Świetna zabawa dla całej rodziny.

  ag.....@ho...il.com / 24 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Cudowna gra aktorów Polecam ☺️

  kl.....@....pl / 24 lutego 2020

 • 9,0/ 10

  Spektakl bardzo dobry,bardzo fajny kontakt z publicznością i super pomysł na bliskie rozmowy aktorów z widzem 😊

  do.....@....pl / 24 lutego 2020

Teatr Praska 52 - Adres i dojazd

ul. Praska 52
Kraków

http://www.teatrpraska52.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.