Pan i sługa, czyli kto pragnie wszystkiego, wszystko stracić musi - zdjęcie Pan i sługa, czyli kto pragnie wszystkiego, wszystko stracić musi - zdjęcie Pan i sługa, czyli kto pragnie wszystkiego, wszystko stracić musi - zdjęcie Pan i sługa, czyli kto pragnie wszystkiego, wszystko stracić musi - zdjęcie Pan i sługa, czyli kto pragnie wszystkiego, wszystko stracić musi - zdjęcie

Średnia ocena

41 oddanych głosów

8.8 / 10

Pan i sługa, czyli kto pragnie wszystkiego, wszystko stracić musi

Choć komedia dell’arte to sztuka niedzisiejsza, to jednak bardzo „na czasie”. Maski, charakterystyczny krok i kunszt aktorów są w stanie opowiedzieć więcej o naszej naturze niż niejeden realistyczny spektakl.

Do miasteczka przybywa gość, a raczej dwóch gości – tytułowi pan i sługa, czyli Capitano i Brighella. Pierwszy, pyszałkowaty żołnierz, stawia sobie za cel niewieście serca. Drugi, chciwy złodziejaszek – sakiewki. Ich przybycie staje się detonatorem awantur, które „podskórnie” zbierają się w małej społeczności od dawna. Wrodzone sknerstwo rodziców, ognisty temperament żony zgrzybiałego Dottore i niewzruszone uczucie pomiędzy Violą i Leandrem dodają prędkości komediowej spirali.

Komedianty trupa dell'arte powstała w 2012 r. pod egidą Atelier Teatralnego Studio Dono.

Trupa pracuje i tworzy według tradycyjnych reguł komedii dell’arte. To jednocześnie rzemieślnicy i artyści. Sami piszą ramowe scenariusze – canevas, które w trakcie prób podczas improwizacji wypełniają działaniem i tekstem. Wierzą, że maski, charakterystyczny krok i kunszt aktorów są w stanie opowiedzieć więcej o naturze człowieka niż niejeden realistyczny spektakl.

Czas trwania: 105 minut

Realizacja

Scenografia: Danuta Skołucka

Kostiumy: Ludwika Gorgoń

Opracowanie muzyczne: Agnieszka Cianciara- Fröhlich, Izabella Czarnecka

Opinie naszych widzów (21)

 • 10.0/ 10

  Dobrze się bawiłam

  te.....@gm...il.com / 11 October 2018

 • 10.0/ 10

  Bardzo podoba mi się ten rodzaj sztuki tj. dell'arte. Komedia zabawna, gra aktorów świetna. Zawsze jestem zaskoczona jak można tak szybko zmieniać kostium, a przede wszystkim wchodzić w rolę.

  m......@....pl / 10 October 2018

 • 10.0/ 10

  Teatr co się zowie. Świetna rozrywka, gra aktorska palce lizać

  da.....@....pl / 07 October 2018

 • 10.0/ 10

  Rewelacyjny spektakl jak i wszyskie spektakle trupy Komedianty. Komedia dell'arte to świetna zabawa dla każdego. Podziwiam profesjonalizm i pasię aktorów, ktorzy na scenie dają z siebie naprawdę całe 1000%. Świetny humor, gra slów, efekt slow motion, niepowtarzalne postacie, charakterystyczne ruchy - wszystko to spawia, że chce się tu wracać jeszcze nie jeden raz. Osobiście poleciłam tę sztukę moim przyjaciołom i byli mega zadowoleni. Trupa Komedianty to zawsze dużo śmiechu i fajna zabawa. Jeszcze raz gorąco polecam!!!!!!!!!

  Ns.....@gm...il.com / 07 October 2018

 • 10.0/ 10

  Spektakl świetny. Aktorzy profesjonalni, a jednocześnie miałam wrażenie, że też się z nami bawią. Teatr Praska 52 to super miejsce.

  gr.....@gm...il.com / 13 May 2018

Teatr Praska 52

Budynek Teatru Praska 52 w Krakowie powstał jeszcze przed II wojną światową w 1938 roku - w miejscu tym działał niegdyś Dom Społeczny. Lokalna społeczność mogła realizować tutaj wszystkie swoje pasje - taniec, malarstwo, teatr, kino. W latach 1945-2006 znajdowało się tu Kino Tęcza, zaś w 2006 roku w miejscu tym zaczęła działać Scena Tęcza.

Teatr Praska 52 w Krakowie jest teatrem stosunkowo młodym - powstał on 7 listopada 2014 roku. Obecnie Opiekunem Naczelnym Teatru Praska 52 jest Jakub Baran, zaś funkcję Opiekuna Artystycznego pełni Agnieszka Cianciara-Frohlich.

Repertuar Teatru Praska 52 jest niezwykle wyjątkowy - znajdujące się w nim spektakle Teatru Praska 52 bardzo często mają charakter komediowy, bawią widzów, ale jednocześnie poruszają ważne tematy i komentują istotne wydarzenia. Teatr Praska 52 oferował do tej pory w swoim repertuarze m. in. takie spektakle jak „Pan i sługa”, „Gino i Suzi”, „Sąsiadka” i wiele innych.

Teatr Praska 52 jest również współorganizatorem ważnego wydarzenia - Grechuta Festival. Na scenie Teatru Praska 52 odbywały się finały konkursu na interpretację piosenek z repertuaru Marka Grechuty, koncerty towarzyszące, warsztaty artystyczne i wiele innych wydarzeń związanych z festiwalem.

Bilety do Teatru Praska 52 kupić można między innymi przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl.

Adres i dojazd

ul. Praska 52
Kraków

http://www.teatrpraska52.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.2
Średnia ocena
Polecam. Świetna reżyseria, aktorzy, kostiumy, dużo śmiechu - nie wiem kiedy minęła mi godzina
- Anna

20.10 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9.1
Średnia ocena

18.11 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9.3
Średnia ocena
Rewelacyjny spektakl okraszony fenomenalną grą aktorską.
- Janusz

Jutro / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia
9.0
Średnia ocena
Zabawna i pouczająca sztuka.
- Jerzy

21.10 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
7.7
Średnia ocena
Akcja trzymająca w napięciu. Teatr jeszcze niepoznany!
- Anna

28.10 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.