Pan i sługa, czyli kto pragnie wszystkiego, wszystko stracić musi. - zdjęcie Pan i sługa, czyli kto pragnie wszystkiego, wszystko stracić musi. - zdjęcie Pan i sługa, czyli kto pragnie wszystkiego, wszystko stracić musi. - zdjęcie Pan i sługa, czyli kto pragnie wszystkiego, wszystko stracić musi. - zdjęcie Pan i sługa, czyli kto pragnie wszystkiego, wszystko stracić musi. - zdjęcie

Średnia ocena

72 oddanych głosów

8,7 / 10

Pan i sługa, czyli kto pragnie wszystkiego, wszystko stracić musi.

Choć komedia dell’arte to sztuka niedzisiejsza, to jednak bardzo „na czasie”. Maski, charakterystyczny krok i kunszt aktorów są w stanie opowiedzieć więcej o naszej naturze niż niejeden realistyczny spektakl.

Do miasteczka przybywa gość, a raczej dwóch gości – tytułowi pan i sługa, czyli Capitano i Brighella. Pierwszy, pyszałkowaty żołnierz, stawia sobie za cel niewieście serca. Drugi, chciwy złodziejaszek – sakiewki. Ich przybycie staje się detonatorem awantur, które „podskórnie” zbierają się w małej społeczności od dawna. Wrodzone sknerstwo rodziców, ognisty temperament żony zgrzybiałego Dottore i niewzruszone uczucie pomiędzy Violą i Leandrem dodają prędkości komediowej spirali.

---------------------------------------------------

WAŻNE INFORMACJE DLA WIDZÓW

INFORMACJA DLA WIDZÓW DOTYCZĄCA ZASAD POSTĘPOWANIA W CZASIE SPEKTAKLI W TEATRZE PRASKA 52 OD DNIA 26 CZERWCA 2021 r.:

W przypadku spektakli odbywających się w pomieszczeniach zamkniętych, widownia będzie mogła zostać zapełniona jedynie w 75%, a publiczność będzie musiała zasłaniać usta i nos. Osoby wchodzące na teren budynku Teatru Praska 52 muszą zastosować się do kilku bardzo ważnych zasad w zakresie bezpieczeństwa i higieny. Obowiązkowa jest m.in. dezynfekcja rąk – stojaki z płynem dezynfekującym oraz instrukcją są umieszczone przy wejściu do obiektu, w foyer oraz w toaletach. Wymagane jest zakrywanie zgiętym łokciem lub chusteczką ust i nosa podczas kichania i kaszlu. W spektaklach mogą brać udział wyłącznie osoby zdrowe, bez objawów chorobowych takich jak katar, kaszel, wysypka, gorączka, duszności, ból mięśni, brzucha, głowy, biegunka.

Wejście na spektakl, możliwe jest po złożeniu przez każdego widza pisemnego oświadczenia o tym, że ten według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Pracownicy Teatru Praska 52 udostępnią każdej osobie uczestniczącej w spektaklu stosowny formularz, którego wypełnienie jest obligatoryjne i służy jedynie uzyskaniu możliwości skontaktowania się z osobą, która podała swoje dane, w przypadku stwierdzenia zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 w związku z udziałem w spektaklu. W przypadku stwierdzenia zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 w związku z udziałem w spektaklu dane zawarte w formularzu będą mogły zostać przekazane przez Teatr Praska 52 właściwym służbom sanitarnym. Formularz będzie przechowywany przez Teatr Praska 52 przez 2 tygodnie od dnia spektaklu.

Przy wejściu do obiektu odbywa się bezdotykowa kontrola biletów oraz obowiązkowa dezynfekcja dłoni. Po wejściu należy udać się w miejsce wskazane przez osobę z obsługi, która wskazuje drogę do odpowiednich wejść. Procedura wpuszczania uczestników spektaklu na teren Teatru Praska 52 rozpocznie się na godzinę przed planowanym rozpoczęciem spektaklu. W Teatrze Praska 52 należy pojawić się najpóźniej na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia. Na terenie obiektu trzeba zachować dystans społeczny od innych osób wynoszący nie mniej niż 2 m (nie można gromadzić się w grupach). Podczas spektaklu należy bezwzględnie przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub przyłbicy.

Po każdym wydarzeniu obiekt jest dezynfekowany (toalety, klamki, poręcze). Wszystkie toalety są dostępne, znajdują się tam środki do dezynfekcji dłoni i papierowe ręczniki. W toaletach znajdują się również instrukcje prawidłowego mycia rąk, nakładania i zdejmowania maseczek ochronnych oraz rękawiczek.

Na scenie występuje Agnieszka Cianciara-Fröhlich , Jonathan Fröhlich , Łukasz Łęcki.

Czas trwania: 120 minut

Realizacja

Występuje: Trupa KOMEDIANTY

Scenografia: Danuta Skołucka

Kostiumy: Ludwika Gorgoń

Opracowanie muzyczne: Agnieszka Cianciara- Fröhlich, Izabella Czarnecka

Opinie naszych widzów (38)

 • 10,0/ 10

  Niezwykle angażujący spektakl - oczywiście na plus. Bardzo dobra dawka humoru. Niesamowite, że trzech autorów potrafi stworzyć tak dobry spektakl

  kr.....@gm...il.com / 24 października 2021

 • 10,0/ 10

  Rewelacja! Gorąco polecam. Przypadkiem trafiłem na to miejsce i spektakl ale na pewno będę stałym gościem. Trzymajcie się ciepło w tym trudnym, pandemicznym okresie ale damy radę :)

  ja.....@gm...il.com / 17 października 2020

 • 10,0/ 10

  Spektakl bardzo mi się podobał. Świetna gra aktorska

  pi.....@....pl / 10 sierpnia 2019

 • 10,0/ 10

  Jestem pełen podziwu dla aktorów. Pełen profesjonalizm. Widać było, że wkładają w to dużo wysiłku.

  sz.....@gm...il.com / 01 sierpnia 2019

 • 10,0/ 10

  Pośmialiśmy sie z chłopakiem, zaskoczenie na końcu.Bardzo fajny spektakl...teksty,,gra ciałem ekstra..Polecam.

  a_.....@....pl / 02 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  Polecam , bardzo dobrze się bawiliśmy , a bilety kupione w ostatniej chwili za " grosze" tym bardziej zachęcały

  se.....@gm...il.com / 02 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  Wspaniale dobrana muzyka! Przezabawny dobór słów, gra nimi, aluzje do współczesności, świetnie wykonane maski i przyjemna scenografia. W ogóle bardzo przyjemne miejsce ze wspaniałą atmosferą! Polecam wszystkim, którzy chcą odreagować od codziennych trosk i mankamentów współczesności.

  wi.....@gm...il.com / 02 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  Świetna gra Aktorów, doskonały pomysł, będziemy polecać, my również nie omieszkamy odwiedzać Teatr Praska 52

  pi.....@gm...il.com / 02 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  Naprawdę jestem pełen podziwu kunsztu tych zdolnych aktorów, którzy pałają się sztuką najtrudniejszą w teatrze. Podziwiam, podziwiam technikę, podziwiam Wasze ciała, Jeżeli prowadzicie zajęcia, napiszcie!

  se.....@gm...il.com / 01 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  Dobrze się bawiłam

  te.....@gm...il.com / 11 października 2018

 • 10,0/ 10

  Bardzo podoba mi się ten rodzaj sztuki tj. dell'arte. Komedia zabawna, gra aktorów świetna. Zawsze jestem zaskoczona jak można tak szybko zmieniać kostium, a przede wszystkim wchodzić w rolę.

  m......@....pl / 10 października 2018

 • 10,0/ 10

  Teatr co się zowie. Świetna rozrywka, gra aktorska palce lizać

  da.....@....pl / 07 października 2018

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny spektakl jak i wszyskie spektakle trupy Komedianty. Komedia dell'arte to świetna zabawa dla każdego. Podziwiam profesjonalizm i pasię aktorów, ktorzy na scenie dają z siebie naprawdę całe 1000%. Świetny humor, gra slów, efekt slow motion, niepowtarzalne postacie, charakterystyczne ruchy - wszystko to spawia, że chce się tu wracać jeszcze nie jeden raz. Osobiście poleciłam tę sztukę moim przyjaciołom i byli mega zadowoleni. Trupa Komedianty to zawsze dużo śmiechu i fajna zabawa. Jeszcze raz gorąco polecam!!!!!!!!!

  Ns.....@gm...il.com / 07 października 2018

 • 10,0/ 10

  Spektakl świetny. Aktorzy profesjonalni, a jednocześnie miałam wrażenie, że też się z nami bawią. Teatr Praska 52 to super miejsce.

  gr.....@gm...il.com / 13 maja 2018

 • 10,0/ 10

  Świetna zabawa! Doskonała gra aktorska z dużą dozą groteski. Sztuka przenosi w czasie do epoki teatru dla ludu spragnionego rozrywki. Polecam.

  zb.....@gm...il.com / 17 kwietnia 2018

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorska i dużo dobrego humoru! Podziwiam aktorów za opanowanie i kreatywność na scenie w momencie kiedy mały chłopiec z widowni zaczął chrapać. Aż nas brzuchy bolały ze śmiechu! :) Co do samego teatru: bylam w nim po raz pierwszy ale juz od wejścia zostaliśmy przywitani w sposób, który przeniósł nas w inne czasy. Kultura i klasa od progu :) Pozdrawiamy i obiecujemy, że wrócimy.

  an.....@....pl / 08 kwietnia 2018

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjna sztuka.

  ma.....@gm...il.com / 25 stycznia 2018

 • 10,0/ 10

  Nie spodziewałem się takiej techniki aktorskiej .

  ja.....@....pl / 24 stycznia 2018

 • 10,0/ 10

  Super spektakl,świetni aktorzy

  ha.....@in...ia.pl / 13 listopada 2017

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl. Rewelacyjna gra aktorów, dzięki której widzowie otrzymują dużą dawkę dobrego humoru. Serdecznie polecam wszystkim lubiącym śmiech i dobrą zabawę. Uśmialiśmy się z żoną do łez.

  ni.....@gm...il.com / 12 listopada 2017

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny kontakt z widzem. Niezwykła miła atmosfera. Uśmialiśmy się do łez.

  sl.....@gm...il.com / 11 listopada 2017

 • 9,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl. Na początku wydawało mi się, że to będzie po prostu słabe, ale już po pierwszych scenach okazało się, że jest to bardzo niesztampowy, zabawny, dobrze zagrany spektakl. Nadal jestem pod wrażeniem gry aktorskiej, co nie było łatwe grając kilka postaci. Dziękuję, za ten wieczór pełen uśmiechu.

  Mi.....@gm...il.com / 25 października 2021

 • 9,0/ 10

  Komedia bogata w choreografię i popisy gimnastyczne. Żywa akcja i absurdalnie przerysowane postacie. Widać ciężką pracę i serca włożone w kreację. Historia jest też na swój sposób - zaskakująca. Nie mój gust komediowy, ale i tak polecam wszystkim miłośnikom dobrego humoru. ;)

  wc.....@on...et.eu / 28 października 2020

 • 9,0/ 10

  Dobrze było, fajna gra aktorów, miła atmosfera, przytulna.

  mi.....@gm...il.com / 18 października 2020

 • 9,0/ 10

  Wspaniała gra aktorów, stroje, dekoracje. Zabrakło trochę "mocnej fabuły". Czasami powtarzanie niektórych akcji wydawało się zbędne

  vi.....@gm...il.com / 07 października 2018

Teatr Praska 52 - Adres i dojazd

ul. Praska 52
Kraków

http://www.teatrpraska52.pl/

Kup bilet