Oberża pod złamanym groszem - zdjęcie Oberża pod złamanym groszem - zdjęcie Oberża pod złamanym groszem - zdjęcie Oberża pod złamanym groszem - zdjęcie Oberża pod złamanym groszem - zdjęcie

Średnia ocena

262 oddanych głosów
1 zainteresowana osoba

9,1 / 10

Oberża pod złamanym groszem

Krótki opis spektaklu - piórem jego Twórców:

W stojącej na uboczu oberży krzyżują się drogi różnych postaci. Przybywa tam bogaty starzec Pantalone mający nadzieję poślubić młodziutką Rosalię,córkę gospodyni. To także miejsce spotkania innej przyszłej pary małżeńskiej: Madame Lukrecji oraz Florina, syna Dottore, stojącego u progu bankructwa, który w intratnym ożenku syna widzi jedyny ratunek. Los chce jednak, aby młode serca zapłonęły wzajemną miłością, wbrew woli rodziców. Trupa KOMEDIANTY po raz kolejny przedstawia w teatralnym zwierciadle galerię komediowych typów. Nie zabraknie znamiennych dla włoskiej komedii przebieranek, nagłych zwrotów akcji oraz klasycznych sytuacji qui pro quo.

KRAJOWA SCENA KOMEDII DELL’ARTE W TEATRZE PRASKA 52:

Powstała z inicjatywy Teatru Praska 52 i Studio Dono w maju roku 2016. To jedyna taka scena w Polsce, oferująca stałe spotkania ze sztuką rodem z szesnastego wieku. W jej ramach działa Trupa KOMEDIANTY tworząc spektakle według wszelkich prawideł włoskiej komedii, począwszy od prawdziwych skórzanych masek po zapętloną, pełną nieoczekiwanych zwrotów intrygę. To połączenie formy liczącej kilka wieków ze współczesnymi skojarzeniami, odniesieniami i spostrzeżeniami czyni tę sztukę nie tylko aktualną, ale przede wszystkim niezwykle atrakcyjną.

----------------------------------------------------------------------------------------

INFORMACJA DLA WIDZÓW DOTYCZĄCA ZASAD POSTĘPOWANIA W CZASIE SPEKTAKLI W TEATRZE PRASKA 52 OD DNIA 15 GRUDNIA 2021 r.:

W przypadku spektakli odbywających się w pomieszczeniach zamkniętych, widownia będzie mogła zostać zapełniona jedynie w 30%, a publiczność będzie musiała zasłaniać usta i nos.

Osoby wchodzące na teren budynku Teatru Praska 52 muszą zastosować się do kilku bardzo ważnych zasad w zakresie bezpieczeństwa i higieny. Obowiązkowa jest m.in. dezynfekcja rąk – stojaki z płynem dezynfekującym oraz instrukcją są umieszczone przy wejściu do obiektu, w foyer oraz w toaletach. Wymagane jest zakrywanie zgiętym łokciem lub chusteczką ust i nosa podczas kichania i kaszlu. W spektaklach mogą brać udział wyłącznie osoby zdrowe, bez objawów chorobowych takich jak katar, kaszel, wysypka, gorączka, duszności, ból mięśni, brzucha, głowy, biegunka.

Wejście na spektakl, możliwe jest po złożeniu przez każdego widza pisemnego oświadczenia o tym, że ten według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Pracownicy Teatru Praska 52 udostępnią każdej osobie uczestniczącej w spektaklu stosowny formularz, którego wypełnienie jest obligatoryjne i służy jedynie uzyskaniu możliwości skontaktowania się z osobą, która podała swoje dane, w przypadku stwierdzenia zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 w związku z udziałem w spektaklu. W przypadku stwierdzenia zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 w związku z udziałem w spektaklu dane zawarte w formularzu będą mogły zostać przekazane przez Teatr Praska 52 właściwym służbom sanitarnym. Formularz będzie przechowywany przez Teatr Praska 52 przez 2 tygodnie od dnia spektaklu.

Przy wejściu do obiektu odbywa się bezdotykowa kontrola biletów oraz obowiązkowa dezynfekcja dłoni. Po wejściu należy udać się w miejsce wskazane przez osobę z obsługi, która wskazuje drogę do odpowiednich wejść. Procedura wpuszczania uczestników spektaklu na teren Teatru Praska 52 rozpocznie się na godzinę przed planowanym rozpoczęciem spektaklu. W Teatrze Praska 52 należy pojawić się najpóźniej na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia. Na terenie obiektu trzeba zachować dystans społeczny od innych osób wynoszący nie mniej niż 2 m (nie można gromadzić się w grupach). Podczas spektaklu należy bezwzględnie przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub przyłbicy.

Po każdym wydarzeniu obiekt jest dezynfekowany (toalety, klamki, poręcze). Wszystkie toalety są dostępne, znajdują się tam środki do dezynfekcji dłoni i papierowe ręczniki. W toaletach znajdują się również instrukcje prawidłowego mycia rąk, nakładania i zdejmowania maseczek ochronnych oraz rękawiczek.

Na scenie występuje Katarzyna Gazdowicz, Agnieszka Cianciara-Fröhlich jako Capocomico, Łukasz Łęcki, Jonathan Fröhlich .

Czas trwania: 100 minut
Źródło zdjęcia: Fot. Ilja Van de Pavert

Realizacja

Trupa KOMEDIANTY

Opinie naszych widzów (114)

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl. Aktorzy imponują swoim poziomem. Szacun.

  ba.....@on...et.eu / 05 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Komedia ponadczasowa ; kilku aktorów a tak wiele charakterystycznych ról; za sprawą masek ; świetni aktorzy ; spektakl godny polecenia;

  ja.....@gm...il.com / 26 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Trzeba poczekać jak się rozwinie akcja ale jest świetna sztuka! Na pewno wybiorę się jeszcze nie raz, bo atmosfera jest bardzo przyjemna, wesoła. Świetna zabawa zwłaszcza na te ciężkie czasy.

  an.....@tl...en.pl / 15 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo zabawny spektakl komediowy, miła i profesjonalna obsługa teatru. Nic tylko polecać innym!

  ad.....@gm...il.com / 15 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Niesamowicie zabawny spektakl. Świetnie przygotowany, bardzo przyjemny w odbiorze. Polecam serdecznie.

  kr.....@gm...il.com / 15 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Po raz kolejny cudownie spędzony czas na Praskiej 52 . Świetny spektakl ,stroje i gra aktorów .

  ms.....@gm...il.com / 14 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Warto obejrzeć naprawdę super!!!!

  ma.....@gm...il.com / 13 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Wyśmienita gra aktorska i duże zaskoczenie na końcu spektaklu. Polecamy jako alternatywa dla sztampy z karmelickiej

  sa.....@in...ia.pl / 11 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Lekki,śmieszny,wspaniali aktorzy.Oglądały trzy osoby dorosłe i trzy 18-ki.Podobało się wszystkim! I ten zapach kawy przy wejściu!Byłyśmy pierwszy raz,ale nie ostatni.Dziękujemy.

  el.....@gm...il.com / 06 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Doskonała zabawa serwowana przez mistrzów aktorstwa w konwencji sprzed kilku stuleci. Czworo świetnych aktorów odgrywa po kilka ról, a doskonałość ich kunsztu diabelnie utrudnia ustalić kto w kogo się wciela. Na szczęście na końcu przedstawienia, dla mających wątpliwości, i ta tajemnica zostanie ujawniona. Polecam. Uczta dla ducha i ubaw, jednocześnie.

  le.....@....pl / 06 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorska

  ir.....@....pl / 06 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Bardzo podobał mi się spektakl,obejrzałam go z dużym zainteresowaniem i podziwem dla kunsztu gry aktorów.Szkoda ,że mieszkam daleko od Krakowa,byłabym na każdym nowym przedstawieniu.

  w......@on...et.pl / 02 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  rewelacja!!!!

  t......@gm...il.com / 31 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  Spektakl wspaniały, niesamowita gra aktorska, uśmiałam się do łez.

  an.....@in...ia.pl / 27 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  Wyśmienita zabawa. Niespodziewane wyjaśnienie liczby aktorów...

  be.....@....pl / 27 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  Jestem pod ogromnym wrażeniem spektaklu i trupy Komedianty - są GENIALNI w swoim fachu! Największy szok przeżyłam na końcu gdy artyści wyszli na scenę i okazało się, że jest ich tylko 4! Ogrom pracy i sztuki!

  gu.....@gm...il.com / 26 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  Genialna gra aktorska, świetna zabawa, niezapomniane wrażenia - gorąco polecam! Kupiłam bilety na kolejny spektakl.

  sy.....@in...ia.pl / 01 grudnia 2019

 • 10,0/ 10

  Wyborna gra aktorska, uśmiałem się do łez. Polecam.

  et.....@....pl / 06 października 2019

 • 10,0/ 10

  Rewelacja! Ja i mama zachwycone

  vc.....@gm...il.com / 23 lipca 2019

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl.bardzo fajni zdolni aktorzy.

  da.....@....pl / 22 lipca 2019

 • 10,0/ 10

  Szybko się rozkręcił i szybko przyzwyczaiłem się do tej konwencji, gra aktorska świetna. Można się zabawić.

  wo.....@gm...il.com / 14 lipca 2019

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobra gra aktorska. Jesteśmy pod wrażeniem. Byliśmy na Praskiej pierwszy raz ale z pewnością nie ostatni. Za tydzień się widzimy !.

  de.....@....pl / 14 lipca 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl i gra aktorów świetna, polecam

  c......@in...ia.pl / 14 lipca 2019

 • 10,0/ 10

  Interesująca i dowcipna gra słów, znakomite aktorstwo, żywiołowość wykonania i dająca się odczuć radość z grania na scenie, także po spektaklu.

  hr.....@....pl / 14 lipca 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl świetny. Dotąd pojęcie komedii del'arte było dla mnie pojęciem historycznym. Teraz nabrało nowego wymiaru. Aktorzy przekonywujący. Konwencja wybrana przez nich wymaga od aktora sporo polotu, ale też koordynacji i pracy fizycznej, a onii widać, że się tym bawią. SUPER. Z przyjemnością znowu odwiedzę ten teatr.

  a......@....pl / 12 lutego 2019

Teatr Praska 52 - Adres i dojazd

ul. Praska 52
Kraków

http://www.teatrpraska52.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.