Oberża pod złamanym groszem - zdjęcie Oberża pod złamanym groszem - zdjęcie Oberża pod złamanym groszem - zdjęcie Oberża pod złamanym groszem - zdjęcie Oberża pod złamanym groszem - zdjęcie

Średnia ocena

63 oddanych głosów

9.0 / 10

Oberża pod złamanym groszem

W stojącej na uboczu oberży krzyżują się drogi różnych postaci. Przybywa tam bogaty starzec Pantalone mający nadzieję poślubić młodziutką Rosalię, córkę gospodyni. To także miejsce spotkania innej przyszłej pary małżeńskiej : Madame Lukrecji oraz Florina, syna Dottore, stojącego u progu bankructwa, który w intratnym ożenku syna widzi jedyny ratunek. Los chce jednak, aby młode serca zapłonęły wzajemną miłością, wbrew woli rodziców.

Trupa KOMEDIANTY po raz kolejny przedstawia w teatralnym zwierciadle galerię komediowych typów. Nie zabraknie znamiennych dla włoskiej komedii przebieranek, nagłych zwrotów akcji oraz klasycznych sytuacji qui pro quo. Trupa KOMEDIANTY powstała w 2012 r. pod egidą atelier teatralnego Studio Dono. Trupa tworzy spektakle według tradycyjnych reguł komedii dell’arte. To jednocześnie rzemieślnicy i artyści, sami piszą ramowe scenariusze – canevas, które w trakcie prób, podczas improwizacji, wypełniają działaniem i tekstem. Wierzą, że maski, charakterystyczny krok i kunszt aktorów są w stanie opowiedzieć więcej o naturze człowieka niż niejeden realistyczny spektakl.

Komedia dell’arte, która pojawiła się w XVI w. we Włoszech i przez prawie dwa wieki podbijała serca publiczności na dworach królewskich oraz na placach miast, dziś ponownie wraca do łask. Umowność, konwencja i wyrazista forma tego teatru pomaga odetchnąć od codzienności, co więcej - może stać się antidotum na dzisiejszą rzeczywistość.

Czas trwania: 90 minut

Realizacja

Trupa KOMEDIANTY

Opinie naszych widzów (24)

 • 10.0/ 10

  Rewelacyjna sztuka, wspaniala rozrywka na wieczor. Wysmienita gra aktorska. Gorąco polecam wszystkim.

  j6.....@gm...il.com / 06 December 2017

 • 10.0/ 10

  Genialne qui pro quo w starym i nieco zapomnianmy stylu commedia dell'arte. Ubaw i dla dzieci i dla dorosłych. Polecam.

  mj.....@....pl / 27 November 2017

 • 10.0/ 10

  Byłem z żoną,po raz pierwszy w tatrze-Praska 52.Potwierdzam,że będziemy tam wracać.

  b1.....@gm...il.com / 25 November 2017

 • 10.0/ 10

  Lekka, bardzo przyjemna rozrywka na piątkowy wieczór !

  bl.....@gm...il.com / 25 November 2017

 • 10.0/ 10

  Spektakl świetny , aktorzy i atmosfera rewelacyjna gorąco polecam.

  be.....@gm...il.com / 21 October 2017

Teatr Praska 52

Budynek Teatru Praska 52 w Krakowie powstał jeszcze przed II wojną światową w 1938 roku - w miejscu tym działał niegdyś Dom Społeczny. Lokalna społeczność mogła realizować tutaj wszystkie swoje pasje - taniec, malarstwo, teatr, kino. W latach 1945-2006 znajdowało się tu Kino Tęcza, zaś w 2006 roku w miejscu tym zaczęła działać Scena Tęcza.

Teatr Praska 52 w Krakowie jest teatrem stosunkowo młodym - powstał on 7 listopada 2014 roku. Obecnie Opiekunem Naczelnym Teatru Praska 52 jest Jakub Baran, zaś funkcję Opiekuna Artystycznego pełni Agnieszka Cianciara-Frohlich.

Repertuar Teatru Praska 52 jest niezwykle wyjątkowy - znajdujące się w nim spektakle Teatru Praska 52 bardzo często mają charakter komediowy, bawią widzów, ale jednocześnie poruszają ważne tematy i komentują istotne wydarzenia. Teatr Praska 52 oferował do tej pory w swoim repertuarze m. in. takie spektakle jak „Pan i sługa”, „Gino i Suzi”, „Sąsiadka” i wiele innych.

Teatr Praska 52 jest również współorganizatorem ważnego wydarzenia - Grechuta Festival. Na scenie Teatru Praska 52 odbywały się finały konkursu na interpretację piosenek z repertuaru Marka Grechuty, koncerty towarzyszące, warsztaty artystyczne i wiele innych wydarzeń związanych z festiwalem.

Bilety do Teatru Praska 52 kupić można między innymi przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl.

Adres i dojazd

ul. Praska 52
Kraków

http://www.teatrpraska52.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.2
Średnia ocena
Panowie rewelacyjni, spektakl widziałm już czwarty raz i wciąż bawi mnie do łez!
- Monika

18.01 / 19:00

24.02 / 19:00

Gatunek: Komedia
7.5
Średnia ocena
Akcja trzymająca w napięciu. Teatr jeszcze niepoznany!
- Anna

Dziś / 19:00

06.01 / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9.4
Średnia ocena
Polecam. Świetna reżyseria, aktorzy, kostiumy, dużo śmiechu - nie wiem kiedy minęła mi godzina
- Anna

16.12 / 19:00

05.01 / 19:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Komedia
8.3
Średnia ocena
Ciekawa forma i dobra zabawa zarówno dla dzieci jak i towarzyszących im dorosłych
- Aneta

28.01 / 16:00

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.