Oberża pod złamanym groszem - zdjęcie Oberża pod złamanym groszem - zdjęcie Oberża pod złamanym groszem - zdjęcie Oberża pod złamanym groszem - zdjęcie Oberża pod złamanym groszem - zdjęcie

Średnia ocena

184 oddanych głosów
1 zainteresowana osoba

9,1 / 10

Oberża pod złamanym groszem

W stojącej na uboczu oberży krzyżują się drogi różnych postaci. Przybywa tam bogaty starzec Pantalone mający nadzieję poślubić młodziutką Rosalię, córkę gospodyni. To także miejsce spotkania innej przyszłej pary małżeńskiej : Madame Lukrecji oraz Florina, syna Dottore, stojącego u progu bankructwa, który w intratnym ożenku syna widzi jedyny ratunek. Los chce jednak, aby młode serca zapłonęły wzajemną miłością, wbrew woli rodziców.

Trupa KOMEDIANTY po raz kolejny przedstawia w teatralnym zwierciadle galerię komediowych typów. Nie zabraknie znamiennych dla włoskiej komedii przebieranek, nagłych zwrotów akcji oraz klasycznych sytuacji qui pro quo. Trupa KOMEDIANTY powstała w 2012 r. pod egidą atelier teatralnego Studio Dono. Trupa tworzy spektakle według tradycyjnych reguł komedii dell’arte. To jednocześnie rzemieślnicy i artyści, sami piszą ramowe scenariusze – canevas, które w trakcie prób, podczas improwizacji, wypełniają działaniem i tekstem. Wierzą, że maski, charakterystyczny krok i kunszt aktorów są w stanie opowiedzieć więcej o naturze człowieka niż niejeden realistyczny spektakl.

Komedia dell’arte, która pojawiła się w XVI w. we Włoszech i przez prawie dwa wieki podbijała serca publiczności na dworach królewskich oraz na placach miast, dziś ponownie wraca do łask. Umowność, konwencja i wyrazista forma tego teatru pomaga odetchnąć od codzienności, co więcej - może stać się antidotum na dzisiejszą rzeczywistość.

Czas trwania: 100 minut
Źródło zdjęcia: Fot. Ilja Van de Pavert

Realizacja

Trupa KOMEDIANTY

Opinie naszych widzów (84)

 • 10,0/ 10

  Spektakl świetny. Dotąd pojęcie komedii del'arte było dla mnie pojęciem historycznym. Teraz nabrało nowego wymiaru. Aktorzy przekonywujący. Konwencja wybrana przez nich wymaga od aktora sporo polotu, ale też koordynacji i pracy fizycznej, a onii widać, że się tym bawią. SUPER. Z przyjemnością znowu odwiedzę ten teatr.

  a......@....pl / 12 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Kapitalna komedia, świetna gra aktorów. Obejrzałam przedstawienie w piątek wieczorem. przyjechałam do teatru prosto z pracy zmęczona, w wyszłam rozbawiona, zrelaksowana i zachęcona do obejrzenia następnych. Polecam serdecznie .

  bo.....@....pl / 10 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl! Gra aktorska - kunszt najwyższy,

  iz.....@gm...il.com / 10 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Aktorzy super Sztuka piękna Atmosfera wspaniała potwierdzona długotrwałym i owacjami i brawami na stojąco.

  as.....@gm...il.com / 09 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  byłam piewszy raz na sztuce granej w konwencji del"arte- jestem po ogromnym wrażeniem kunsztu aktorskiego ,który wymaga nie tylko talentu ,ale i niemałej siły fizycznej i koncentracji (każdy z 4 aktorów grał 3-4 postaci). Zagrane świetnie,żywiołowo i naprawdę życiowo prawdziwie- oczywiście w sposób bardzo przerysowany- ale właśnie o to chodziło. Swietna zabawa dla każdego.Przy tym wszystkim bardzo kameralna, ciepła atmosfera i bardzo sympatyczni aktorzy,którzy zaprezentowali się na końcu- super!!!.Polecam wszystkim zmęczonym życiem i nie tylko...No i oczywiście cena biletów- bardzo przystępna dla wszystkich. Oglądajcie grupę Komedianci !

  ag.....@....pl / 09 stycznia 2019

Teatr Praska 52

Budynek Teatru Praska 52 w Krakowie powstał jeszcze przed II wojną światową w 1938 roku - w miejscu tym działał niegdyś Dom Społeczny. Lokalna społeczność mogła realizować tutaj wszystkie swoje pasje - taniec, malarstwo, teatr, kino. W latach 1945-2006 znajdowało się tu Kino Tęcza, zaś w 2006 roku w miejscu tym zaczęła działać Scena Tęcza.

Teatr Praska 52 w Krakowie jest teatrem stosunkowo młodym - powstał on 7 listopada 2014 roku. Obecnie Opiekunem Naczelnym Teatru Praska 52 jest Jakub Baran, zaś funkcję Opiekuna Artystycznego pełni Agnieszka Cianciara-Frohlich.

Repertuar Teatru Praska 52 jest niezwykle wyjątkowy - znajdujące się w nim spektakle Teatru Praska 52 bardzo często mają charakter komediowy, bawią widzów, ale jednocześnie poruszają ważne tematy i komentują istotne wydarzenia. Teatr Praska 52 oferował do tej pory w swoim repertuarze m. in. takie spektakle jak „Pan i sługa”, „Gino i Suzi”, „Sąsiadka” i wiele innych.

Teatr Praska 52 jest również współorganizatorem ważnego wydarzenia - Grechuta Festival. Na scenie Teatru Praska 52 odbywały się finały konkursu na interpretację piosenek z repertuaru Marka Grechuty, koncerty towarzyszące, warsztaty artystyczne i wiele innych wydarzeń związanych z festiwalem.

Bilety do Teatru Praska 52 kupić można między innymi przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl.

Adres i dojazd

ul. Praska 52
Kraków

http://www.teatrpraska52.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,8
Średnia ocena

12.05 / 18:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
7,7
Średnia ocena
Wyraża więcej niż tysiąc słów, gra aktorska na wysokim poziomie
- Sylwia

29.05 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,0
Średnia ocena

27.04 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9,2
Średnia ocena
Polecam. Świetna reżyseria, aktorzy, kostiumy, dużo śmiechu - nie wiem kiedy minęła mi godzina
- Anna

12.05 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
7,6
Średnia ocena
Akcja trzymająca w napięciu. Teatr jeszcze niepoznany!
- Anna

17.05 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
8,9
Średnia ocena

10.05 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.