Oberża pod złamanym groszem - zdjęcie Oberża pod złamanym groszem - zdjęcie Oberża pod złamanym groszem - zdjęcie Oberża pod złamanym groszem - zdjęcie Oberża pod złamanym groszem - zdjęcie

Średnia ocena

32 oddanych głosów

9.0 / 10

Oberża pod złamanym groszem

W stojącej na uboczu oberży krzyżują się drogi różnych postaci. Przybywa tam bogaty starzec Pantalone mający nadzieję poślubić młodziutką Rosalię, córkę gospodyni. To także miejsce spotkania innej przyszłej pary małżeńskiej : Madame Lukrecji oraz Florina, syna Dottore, stojącego u progu bankructwa, który w intratnym ożenku syna widzi jedyny ratunek. Los chce jednak, aby młode serca zapłonęły wzajemną miłością, wbrew woli rodziców.

Trupa KOMEDIANTY po raz kolejny przedstawia w teatralnym zwierciadle galerię komediowych typów. Nie zabraknie znamiennych dla włoskiej komedii przebieranek, nagłych zwrotów akcji oraz klasycznych sytuacji qui pro quo. Trupa KOMEDIANTY powstała w 2012 r. pod egidą atelier teatralnego Studio Dono. Trupa tworzy spektakle według tradycyjnych reguł komedii dell’arte. To jednocześnie rzemieślnicy i artyści, sami piszą ramowe scenariusze – canevas, które w trakcie prób, podczas improwizacji, wypełniają działaniem i tekstem. Wierzą, że maski, charakterystyczny krok i kunszt aktorów są w stanie opowiedzieć więcej o naturze człowieka niż niejeden realistyczny spektakl.

Komedia dell’arte, która pojawiła się w XVI w. we Włoszech i przez prawie dwa wieki podbijała serca publiczności na dworach królewskich oraz na placach miast, dziś ponownie wraca do łask. Umowność, konwencja i wyrazista forma tego teatru pomaga odetchnąć od codzienności, co więcej - może stać się antidotum na dzisiejszą rzeczywistość.

Czas trwania: 90 minut

Realizacja

Trupa KOMEDIANTY

Opinie naszych widzów (14)

 • 10.0/ 10

  Świetny spektakl dla dorosłych, również dla dzieci. Znakomita gra, stroje i mnóstwo śmiechu. Jestem bardzo zadowolony, postanowiliśmy z żoną, że będziemy chodzić regularnie do teatru Praska 52, bo to sztuka na naprawdę świetnym poziomie.

  b......@gm...il.com / 18 September 2017

 • 10.0/ 10

  interesująca komedia, dobre aktorstwo, prosta ale ciekawa intryga

  an.....@po...ta.wp.pl / 30 May 2017

 • 10.0/ 10

  wspaniała sztuka, duża dawka humoru i wspaniali aktorzy grający wiele postaci. Dziękuję za mile spędzony czas.

  ew.....@po...ta.onet.pl / 21 May 2017

 • 10.0/ 10

  Świetny spektakl, polecam gorąco!!!!

  zy.....@gm...il.com / 08 May 2017

 • 10.0/ 10

  BYŁAM NA PARU INNYCH WASZYCH SPEKTAKLACH , PODOBAŁY SIĘ DLATEGO ROZGŁASZAM TU I TAM ORAZ ZAPRASZAM DO WASZEGO TEATRU. JESTEM PEŁNA PODZIWU WASZEJ ENERGII (BEZ PRZERWY) W SPEKTAKLU "OBERŻA.. CENA BILETÓW PRZYSTĘPNA.. ŻYCZĘ DALSZYCH SUKCESÓW I POWODZENIA C.M.

  ce.....@on...et.eu / 09 March 2017

Teatr Praska 52

Budynek Teatru Praska 52 w Krakowie powstał jeszcze przed II wojną światową w 1938 roku - w miejscu tym działał niegdyś Dom Społeczny. Lokalna społeczność mogła realizować tutaj wszystkie swoje pasje - taniec, malarstwo, teatr, kino. W latach 1945-2006 znajdowało się tu Kino Tęcza, zaś w 2006 roku w miejscu tym zaczęła działać Scena Tęcza.

Teatr Praska 52 w Krakowie jest teatrem stosunkowo młodym - powstał on 7 listopada 2014 roku. Obecnie Opiekunem Naczelnym Teatru Praska 52 jest Jakub Baran, zaś funkcję Opiekuna Artystycznego pełni Agnieszka Cianciara-Frohlich.

Repertuar Teatru Praska 52 jest niezwykle wyjątkowy - znajdujące się w nim spektakle Teatru Praska 52 bardzo często mają charakter komediowy, bawią widzów, ale jednocześnie poruszają ważne tematy i komentują istotne wydarzenia. Teatr Praska 52 oferował do tej pory w swoim repertuarze m. in. takie spektakle jak „Pan i sługa”, „Gino i Suzi”, „Sąsiadka” i wiele innych.

Teatr Praska 52 jest również współorganizatorem ważnego wydarzenia - Grechuta Festival. Na scenie Teatru Praska 52 odbywały się finały konkursu na interpretację piosenek z repertuaru Marka Grechuty, koncerty towarzyszące, warsztaty artystyczne i wiele innych wydarzeń związanych z festiwalem.

Bilety do Teatru Praska 52 kupić można między innymi przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl.

Adres i dojazd

ul. Praska 52
Kraków

http://www.teatrpraska52.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.7
Średnia ocena
Swietna gra obu aktorek!
- Piotr

30.09 / 19:30

01.10 / 19:30

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Komedia
8.8
Średnia ocena

04.10 / 19:00

06.10 / 19:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Komedia
Kup bilet