Napis - zdjęcie Napis - zdjęcie Napis - zdjęcie Napis - zdjęcie Napis - zdjęcie Napis - zdjęcie Napis - zdjęcie

Średnia ocena

139 oddanych głosów

8,8 / 10

Napis

Krótki opis spektaklu - piórem jego Twórców:

Krakowska Scena Klasyczna ma zaszczyt przedstawić Państwu „Napis" Gerarda Sybleyrasa. Czy wszyscy już przywykliśmy do napisów na murach, ścianach, do piktogramów? Sympatyczne serca przebite strzałą, inicjały z WM niech sobie będą...A szubienice z dyndającymi symbolami... Malowane obelgi białą, czerwoną albo czarną farbą, sprayem, wydrapywane nożem na drzwiach oblewanych farbą. Niesione na transparentach, skandowane rytmicznie! Napisy chamskie, wulgarne, nienawistne, piętnujące, skierowane do .... INNYCH??? Nawet zamazywane wstydliwie wyzierają spod warstw starej farby. Zobaczmy jak jest gdzie indziej. Zabierzemy Państwa do Paryża! Ale już nie z czasów Moliera, to współczesna stolica mody, tolerancji, poprawności politycznej !!! Czy aby na pewno? Wprowadzający się lokatorzy do NASZEJ kamienicy wzbudzają sympatyczną ciekawość, ale i bywają wzięci na języki, jako NOWI. Paryżanie odmienieni pokłosiem Wielkiej Rewolucji, obywatele świata, kroczący w awangardzie postępu i multi-kulti, pouczający ustami swoich polityków inne narody, czy ONI zdadzą egzamin w mikro skali, w sytuacji 1:1? I co z tego wyniknie dla NAS ? Sprawdźmy zatem czego się spodziewać od pokolenia Tych, których przodków MY uczyliśmy jeść widelcami. Zapraszamy na szaro-burą francuską komedię z gwarantowaną dawką czarnego humoru!

--------------------------------------------------

INFORMACJA DLA WIDZÓW DOTYCZĄCA ZASAD POSTĘPOWANIA W CZASIE SPEKTAKLI W TEATRZE PRASKA 52 OD DNIA 15 GRUDNIA 2021 r.:

W przypadku spektakli odbywających się w pomieszczeniach zamkniętych, widownia będzie mogła zostać zapełniona jedynie w 30%, a publiczność będzie musiała zasłaniać usta i nos.

Osoby wchodzące na teren budynku Teatru Praska 52 muszą zastosować się do kilku bardzo ważnych zasad w zakresie bezpieczeństwa i higieny. Obowiązkowa jest m.in. dezynfekcja rąk – stojaki z płynem dezynfekującym oraz instrukcją są umieszczone przy wejściu do obiektu, w foyer oraz w toaletach. Wymagane jest zakrywanie zgiętym łokciem lub chusteczką ust i nosa podczas kichania i kaszlu. W spektaklach mogą brać udział wyłącznie osoby zdrowe, bez objawów chorobowych takich jak katar, kaszel, wysypka, gorączka, duszności, ból mięśni, brzucha, głowy, biegunka.

Wejście na spektakl, możliwe jest po złożeniu przez każdego widza pisemnego oświadczenia o tym, że ten według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Pracownicy Teatru Praska 52 udostępnią każdej osobie uczestniczącej w spektaklu stosowny formularz, którego wypełnienie jest obligatoryjne i służy jedynie uzyskaniu możliwości skontaktowania się z osobą, która podała swoje dane, w przypadku stwierdzenia zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 w związku z udziałem w spektaklu. W przypadku stwierdzenia zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 w związku z udziałem w spektaklu dane zawarte w formularzu będą mogły zostać przekazane przez Teatr Praska 52 właściwym służbom sanitarnym. Formularz będzie przechowywany przez Teatr Praska 52 przez 2 tygodnie od dnia spektaklu.

Przy wejściu do obiektu odbywa się bezdotykowa kontrola biletów oraz obowiązkowa dezynfekcja dłoni. Po wejściu należy udać się w miejsce wskazane przez osobę z obsługi, która wskazuje drogę do odpowiednich wejść. Procedura wpuszczania uczestników spektaklu na teren Teatru Praska 52 rozpocznie się na godzinę przed planowanym rozpoczęciem spektaklu. W Teatrze Praska 52 należy pojawić się najpóźniej na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia. Na terenie obiektu trzeba zachować dystans społeczny od innych osób wynoszący nie mniej niż 2 m (nie można gromadzić się w grupach). Podczas spektaklu należy bezwzględnie przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub przyłbicy.

Po każdym wydarzeniu obiekt jest dezynfekowany (toalety, klamki, poręcze). Wszystkie toalety są dostępne, znajdują się tam środki do dezynfekcji dłoni i papierowe ręczniki. W toaletach znajdują się również instrukcje prawidłowego mycia rąk, nakładania i zdejmowania maseczek ochronnych oraz rękawiczek.

Na scenie występują między innymi Daniel Piskorz, Aneta Gierat, Jakub Reizer, Sylwia Chludzińska, Jan Korwin-Kochanowski, Juliana Klimenko.

Czas trwania: 80 minut

Zwiastuny

Realizacja

Autor: Gerald Sibleyras

Przekład: Barbara Grzegorzewska

Reżyseria: Jan Korwin - Kochanowski

Opinie naszych widzów (52)

 • 10,0/ 10

  Byłam już drugi raz, a śmiałam się jakbym była pierwszy. Rewelacyjna gra aktorów!

  ve.....@gm...il.com / 29 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Porządny spektakl. Dobrze zagrany. Polecam

  po.....@ki...ka.pl / 29 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Klimat, atmosfera oraz spektakl godny polecenia.

  j......@gm...il.com / 29 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Świetna propozycja na udany wieczór. Aktorzy wspaniali, atmosfera wspaniała. Problem tytułowego napisu skłania do głębokiej refleksji. Śmiech to jedno, a myślenie to wartość dodana.

  zo.....@gm...il.com / 29 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Było super, polecam

  jo.....@gm...il.com / 16 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Świetni aktorzy. Bardzo klimatyczny teatr.

  og.....@gm...il.com / 09 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Byłam na spektaklu z koleżankami, bardzo nam się podobało. pozdrawiam Gośka

  s7.....@po...ta.onet.pl / 30 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo podobał mi się przekaz który niósł zesobą ten spektakl. Bardzo świadomi aktorzy, którzy zamienili pare słów z publicznością pod koniec występu. Atmosfera Teatru kameralna, taka jaka lubie.

  f......@in...ia.pl / 29 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Dobry kontakt z artystami, miła atmosfera

  ra.....@li...ve.de / 20 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  fajne odkrycie, teatra praska 52 - polecam, nie za długie a z morałem i zabawne

  o......@gm...il.com / 08 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Niezły naprawdę niezły spektakl. Na początku wydaje się, że będzie przewidywalny jednak po 20 minutach zaczyna się niezła intryga 😀 serdecznie polecam

  ba.....@in...ia.com / 08 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Wspaniała interpretacja, obsada jak zawsze wyborna. Raj dla duszy zwłaszcza w "tych" czasach. Gorąco polecam.

  da.....@gm...il.com / 06 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl, świetna gra aktorska! Teatr Praska 52 i obsada teatru to duet ,na którym nigdy się nie zawiodłem!

  ma.....@gm...il.com / 06 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo życiowy, skłaniał do refleksji i przemyśleń.

  pa.....@gm...il.com / 30 listopada 2020

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl, świetnie zagrany :-) W zabawny sposób ukazujący prawdę o współczesnym świecie, w którym na pierwszy plan wysuwa się pęd ku wszelkim nowinkom oraz tolerancja - ale pojmowana w specyficzny sposób . Polecam, to nie będzie stracony czas....

  rk.....@po...ta.fm / 05 listopada 2020

 • 10,0/ 10

  Spodziewałem się lekkiej komedii, ale oprócz zabawnych momentów spektakl dawał też do myślenia - na temat zasad życia we wspólnocie, presji ze strony otoczenia, a także tego, jaka jest cena mówienia swoim głosem wśród dyktatu komunałów (co jest wyjątkowo aktualne). Serdecznie polecam każdemu potencjalnemu widzowi - warto samemu wyrobić sobie opinię i zastanowić się, którą postacią ze spektaklu jest się w swoim życiu.

  Lu.....@gm...il.com / 29 października 2020

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobra, mądra i aktualna sztuka. Świetni aktorzy.

  m......@in...ia.pl / 26 października 2020

 • 10,0/ 10

  Świetna sztuka, zabawna i dająca do myślenia jednocześnie.

  to.....@in...ia.pl / 27 września 2020

 • 10,0/ 10

  Fantastyczna sztuka , genialnie zagrana. Pomimo ciężkich czasów pandemii warto było zasiąść na widowni teatru Praska 52. Już szukamy biletów na koleną sztukę.

  da.....@gm...il.com / 23 września 2020

 • 10,0/ 10

  Dowcipny, błyskotliwy komentarz do absurdów współczesności.

  mj.....@gm...il.com / 20 września 2020

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjna sztuka i świetne aktorstwo!! Gorąco polecamy!!

  ma.....@gm...il.com / 28 lipca 2020

 • 10,0/ 10

  Zachęcam, świetnie spędzony czas. Gra Aktorów SUPER. Sztuka zmusza do myślenia i refleksji, a jednocześnie bawi.

  jj.....@gm...il.com / 21 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  Spektakl zabawny, a przy okazji skłaniający do refleksji. Widzimy 3 pary sąsiadów, z których każda ma inny pogląd na świat. Widzimy takie poglądy jak postęp z duchem czasu i konserwatyzm. Oba są skrajne i teorzą konflikt wśród sąsiadów. Szczerze polecam ten spektakl.

  ba.....@gm...il.com / 26 grudnia 2019

 • 10,0/ 10

  Jak zwykle, na Praskiej 52 dobra, lekka, ale skłaniająca do refleksji komedia. Świetny zespół aktorów, miła, domowa atmosfera teatru. Chętnie tam wracam na kolejne spektakle, nigdy się nie zawiodłam!

  ag.....@....pl / 09 grudnia 2019

 • 10,0/ 10

  Bardzo sympatyczna relacja z publicznością . Polecam

  zb.....@gm...il.com / 08 grudnia 2019

Teatr Praska 52 - Adres i dojazd

ul. Praska 52
Kraków

http://www.teatrpraska52.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.