Gdybyś tu był, mój brat by nie umarł - zdjęcie Gdybyś tu był, mój brat by nie umarł - zdjęcie Gdybyś tu był, mój brat by nie umarł - zdjęcie Gdybyś tu był, mój brat by nie umarł - zdjęcie Gdybyś tu był, mój brat by nie umarł - zdjęcie Gdybyś tu był, mój brat by nie umarł - zdjęcie Gdybyś tu był, mój brat by nie umarł - zdjęcie Gdybyś tu był, mój brat by nie umarł - zdjęcie Gdybyś tu był, mój brat by nie umarł - zdjęcie

Średnia ocena

35 oddanych głosów

9,3 / 10

Gdybyś tu był, mój brat by nie umarł

Sztuka „Gdybyś tu był, mój brat by nie umarł” to wariacja na temat sióstr Łazarza. Chociaż w postaciach Marty i Marii widać podobieństwo do nowotestamentowych pierwowzorów, to jednak spektakl nie jest wiernym odtworzeniem relacji św. Jana. Przeniesienie akcji w nieokreśloną współczesność wydobywa ją z mroków przeszłości. Powoli, krok po kroku, odkrywamy trudne i skomplikowane relacje pomiędzy siostrami. Jedna próbuje wejść w rolę matki, druga żyje marzeniami. Są na siebie skazane i od siebie uzależnione. Zmagają się ze swoją przeszłością, jak i z tym, co dzieje się teraz.

--------------------------------------------------

INFORMACJA DLA WIDZÓW DOTYCZĄCA ZASAD POSTĘPOWANIA W CZASIE SPEKTAKLI W TEATRZE PRASKA 52 OD DNIA 15 GRUDNIA 2021 r.:

W przypadku spektakli odbywających się w pomieszczeniach zamkniętych, widownia będzie mogła zostać zapełniona jedynie w 30%, a publiczność będzie musiała zasłaniać usta i nos. Osoby wchodzące na teren budynku Teatru Praska 52 muszą zastosować się do kilku bardzo ważnych zasad w zakresie bezpieczeństwa i higieny. Obowiązkowa jest m.in. dezynfekcja rąk – stojaki z płynem dezynfekującym oraz instrukcją są umieszczone przy wejściu do obiektu, w foyer oraz w toaletach. Wymagane jest zakrywanie zgiętym łokciem lub chusteczką ust i nosa podczas kichania i kaszlu. W spektaklach mogą brać udział wyłącznie osoby zdrowe, bez objawów chorobowych takich jak katar, kaszel, wysypka, gorączka, duszności, ból mięśni, brzucha, głowy, biegunka.

Wejście na spektakl, możliwe jest po złożeniu przez każdego widza pisemnego oświadczenia o tym, że ten według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Pracownicy Teatru Praska 52 udostępnią każdej osobie uczestniczącej w spektaklu stosowny formularz, którego wypełnienie jest obligatoryjne i służy jedynie uzyskaniu możliwości skontaktowania się z osobą, która podała swoje dane, w przypadku stwierdzenia zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 w związku z udziałem w spektaklu. W przypadku stwierdzenia zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 w związku z udziałem w spektaklu dane zawarte w formularzu będą mogły zostać przekazane przez Teatr Praska 52 właściwym służbom sanitarnym. Formularz będzie przechowywany przez Teatr Praska 52 przez 2 tygodnie od dnia spektaklu.

Przy wejściu do obiektu odbywa się bezdotykowa kontrola biletów oraz obowiązkowa dezynfekcja dłoni. Po wejściu należy udać się w miejsce wskazane przez osobę z obsługi, która wskazuje drogę do odpowiednich wejść. Procedura wpuszczania uczestników spektaklu na teren Teatru Praska 52 rozpocznie się na godzinę przed planowanym rozpoczęciem spektaklu. W Teatrze Praska 52 należy pojawić się najpóźniej na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia. Na terenie obiektu trzeba zachować dystans społeczny od innych osób wynoszący nie mniej niż 2 m (nie można gromadzić się w grupach). Podczas spektaklu należy bezwzględnie przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub przyłbicy.

Po każdym wydarzeniu obiekt jest dezynfekowany (toalety, klamki, poręcze). Wszystkie toalety są dostępne, znajdują się tam środki do dezynfekcji dłoni i papierowe ręczniki. W toaletach znajdują się również instrukcje prawidłowego mycia rąk, nakładania i zdejmowania maseczek ochronnych oraz rękawiczek.

Na scenie występuje Agnieszka Cianciara – Fröhlich, Marta Kaczmarczyk, Katarzyna Gazdowicz.

Czas trwania: 80 minut

Zwiastuny

Realizacja

Reżyseria: AGNIESZKA CIANCIARA - FRÖHLICH

Scenografia: JONATHAN FRÖHLICH

Kostiumy: LUDWIKA GORGOŃ

Opracowanie muzyczne: AGNIESZKA CIANCIARA - FROHLICH

Występuje: ATELIER TEATRALNE STUDIO DONO

Opinie naszych widzów (15)

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe wrażenia. Głębokie przeżycia. Niezwykły przekaz aktorski. Gratulacje!!!

  da.....@gm...il.com / 09 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Doskonały spektakl, mądry, ciekawie zaaranżowany. Ciesze się,ze trafiłam do tego teatru, pewnie nie po raz ostatni.

  em.....@....pl / 08 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Niezwykły spektakl. Dwie aktorki,a dzięki ich zaangażowanej grze tak dużo dzieje się na scenie i w emocjach widza. Na uwagę zasługuje również perfekcyjnie dobrana gra świateł i dźwięków. Wszystko to razem pozwala przeżyć niezwykłe chwile, które pozostają na długo po wyjściu z teatru... Mogą być inspiracją do wielu przemyśleń. Sztuka pod koniec której ze wzruszenia trudno było mi wrócić do rzeczywistości. ..Gorąco polecam, szczególnie tym ,którzy w teatrze poszukują wartości i głębszych przeżyć! Jeszcze jedno: przedstawienie w mojej ocenie należy do takich, które koniecznie trzeba zobaczyć jeszcze raz !!! Beata

  ka.....@gm...il.com / 08 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Wystawa super, bardzo się spodobało gra aktorska. Polecam

  mo.....@gm...il.com / 28 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorska, poruszająca do głębi. Zwykłam chodzić częściej na komedie,ale ogrom emocji, przemyśleń, który został ze mną po spektaklu sprawił, że częściej postawię na dramat. Tylko 2 aktorki a ileż treści. Chylę czoła.

  ma.....@gm...il.com / 08 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry psychologiczny dramat nawiązujący wprawdzie do opowieści biblijnej o Marii i Marcie, ale dzięki lekkiemu uwspółcześnieniu dającemu bardzo szeroka perspektywę na relacje między siostrami. Spektakl sprawia, że historia ożywia się i daje nam wiele do myślenia.

  ry.....@st...ki.org / 12 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Znakomity spektakl. Świetna gra aktorek. Niepowtarzalna atmosfera małego teatru.

  Ir.....@....pl / 17 listopada 2019

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorek, mądra interesująca treść. Polecam

  ra.....@gm...il.com / 17 listopada 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl pięknie zagrany. Emocjonalnie i kobieco. Polecam.

  b......@gm...il.com / 27 maja 2019

 • 10,0/ 10

  Super miło i przyjemnie się spędziło czas

  da.....@gm...il.com / 27 maja 2019

 • 10,0/ 10

  W czasie, kiedy kobiety głośno krzyczą o swoje prawa i przywileje, coraz śmielej realizują swoje marzenia i stają się silne warto aby znalazły czas na zatrzymanie się i przejrzenie w lustrze. Tym jest ten spektakl dla kobiet - lustrem, które pokazuje jakie są wtedy, gdy nikt nie patrzy. Dla mężczyzn to otwarte drzwi przez które mogą zobaczyć świat dla nich niedostępny. Dzięki temu łatwiej będzie im zrozumieć swoje matki, żony, córki czy teściowe.

  da.....@dy...et.com.pl / 23 stycznia 2018

 • 10,0/ 10

  Znakomicie opowiedziana historia. Doskonala gra aktorska tworzaca bardzo emocjonalny klimat.

  ml.....@gm...il.com / 21 stycznia 2018

 • 10,0/ 10

  poruszający, świetnie zagrany spektakl .

  kr.....@gm...il.com / 06 listopada 2017

 • 10,0/ 10

  Absolutnie fenomenalny! :)

  a......@gm...il.com / 05 listopada 2017

 • 9,0/ 10

  Dobra sztuka. Trochę smutna.Fajny, klimatyczny teatr.Polecam.Byłam tu nie pierwszy raz i będę wracać.

  re.....@gm...il.com / 28 listopada 2021

Teatr Praska 52 - Adres i dojazd

ul. Praska 52
Kraków

http://www.teatrpraska52.pl/

Kup bilet