Biedermann i podpalacze - zdjęcie Biedermann i podpalacze - zdjęcie Biedermann i podpalacze - zdjęcie Biedermann i podpalacze - zdjęcie

Średnia ocena

89 oddanych głosów

7.5 / 10

Biedermann i podpalacze

Biedermann i podpalacze - Czarna komedia Maxa Frisha w reżyserii Jana Korwin - Kochanowskiego. Wyobraź sobie, że do Twojego domu przychodzą podpalacze i uczciwie zapewniają Cię, że są podpalaczami, ale Ty im nie wierzysz. Mało tego, zapraszasz ich nawet do swojego domu. Cały sekret tkwi bowiem w tym, że ludzie bardzo często nie chcą wierzyć w prawdę. Tak mniej więcej przedstawia się historia pana Biedermanna. Spektakl z zaskakującym, kryminalnym finałem, dawką czarnego humoru oraz ze świetnie napisanymi rolami. To także komentarz do obecnej epoki różnego rodzaju terrorystów, którzy przenikają społeczeństwo. Konfrontuje widza z tymi, którzy nie potrafią spojrzeć prawdzie w oczy. Mówi o świecie, w którym osiągnięcie stabilizacji wyklucza prawdę i moralność oraz gdzie zgoda na mniejsze lub większe zło, to jak podpisanie cyrografu z diabłem.

Zgrabnie napisana sztuka, autorstwa Maksa Frischa z roku 1953, zdaje się nie tracić na aktualności, bawi w równym stopniu jak i każe zastanowić się nad tym, na ile jesteśmy w stanie oswoić i zrozumieć zło. Bardzo często bowiem, zamiast próbować go wytłumaczyć należałoby po prostu powiedzieć dość.

Czas trwania: 60 minut

Obsada

Klaudia Szaflarska - zdjęcie

Klaudia Szaflarska
Pokojówka Anna

Daniel Piskorz - zdjęcie

Daniel Piskorz
Eisenring

Jacek Janosz - zdjęcie

Jacek Janosz
Gottlieb Biedermann

Anna Dzierża - zdjęcie

Anna Dzierża
Babette Biedermann

Marcin Styrski - zdjęcie

Marcin Styrski
Policjant

Piotr Lipko - zdjęcie

Piotr Lipko
Schmitz

Realizacja

Reżyseria: Jan Korwin – Kochanowski

Opinie naszych widzów (24)

 • 10.0/ 10

  Dzień dobry, ogromnie nam przykro, ale zgodnie z regulaminem strony - nie ma możliwości zwrotu biletów. Wymiany rezerwacji dokonujemy natomiast maksymalnie na 3 dni przed spektaklem - wieczór przed spektaklem i w dniu spektaklu jest to niemożliwe. Serdecznie pozdrawiamy niestety nie o ten spektakl mi chodziło...

  s......@in...ia.pl / 14 October 2017

 • 10.0/ 10

  Spektakl świetny zahacza o współczesna tematykę. Dopełnieniem jest świetna gra aktorska

  al.....@gm...il.com / 24 September 2017

 • 10.0/ 10

  Spektakl bardzo ciekawy. Humor w niezwykłej formie, znacznie odbiegającej od tego, który powszechnie spotyka się na komediowych spektaklach.

  an.....@....pl / 17 June 2017

 • 10.0/ 10

  Super spektakl. Świetna gra aktorow. Polecam serdecznie . Bardzo mile spedzony czas.

  an.....@in...ia.pl / 29 April 2017

 • 10.0/ 10

  Świetne przesłanie, gra aktorów oraz kameralna sala wszystko to dało miłe spędzony czas. A że cena biletów niższa niż kino to dodatkowy atut.

  ma.....@gm...il.com / 03 April 2017

Teatr Praska 52

Budynek Teatru Praska 52 w Krakowie powstał jeszcze przed II wojną światową w 1938 roku - w miejscu tym działał niegdyś Dom Społeczny. Lokalna społeczność mogła realizować tutaj wszystkie swoje pasje - taniec, malarstwo, teatr, kino. W latach 1945-2006 znajdowało się tu Kino Tęcza, zaś w 2006 roku w miejscu tym zaczęła działać Scena Tęcza.

Teatr Praska 52 w Krakowie jest teatrem stosunkowo młodym - powstał on 7 listopada 2014 roku. Obecnie Opiekunem Naczelnym Teatru Praska 52 jest Jakub Baran, zaś funkcję Opiekuna Artystycznego pełni Agnieszka Cianciara-Frohlich.

Repertuar Teatru Praska 52 jest niezwykle wyjątkowy - znajdujące się w nim spektakle Teatru Praska 52 bardzo często mają charakter komediowy, bawią widzów, ale jednocześnie poruszają ważne tematy i komentują istotne wydarzenia. Teatr Praska 52 oferował do tej pory w swoim repertuarze m. in. takie spektakle jak „Pan i sługa”, „Gino i Suzi”, „Sąsiadka” i wiele innych.

Teatr Praska 52 jest również współorganizatorem ważnego wydarzenia - Grechuta Festival. Na scenie Teatru Praska 52 odbywały się finały konkursu na interpretację piosenek z repertuaru Marka Grechuty, koncerty towarzyszące, warsztaty artystyczne i wiele innych wydarzeń związanych z festiwalem.

Bilety do Teatru Praska 52 kupić można między innymi przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl.

Adres i dojazd

ul. Praska 52
Kraków

http://www.teatrpraska52.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.8
Średnia ocena

20.01 / 19:00

25.01 / 19:00

+ dostępnych 4 innych terminów

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9.4
Średnia ocena
Polecam. Świetna reżyseria, aktorzy, kostiumy, dużo śmiechu - nie wiem kiedy minęła mi godzina
- Anna

16.12 / 19:00

05.01 / 19:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Komedia
8.3
Średnia ocena
Ciekawa forma i dobra zabawa zarówno dla dzieci jak i towarzyszących im dorosłych
- Aneta

28.01 / 16:00

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.