Białogłowy w pludrach - zdjęcie Białogłowy w pludrach - zdjęcie Białogłowy w pludrach - zdjęcie Białogłowy w pludrach - zdjęcie Białogłowy w pludrach - zdjęcie Białogłowy w pludrach - zdjęcie

Średnia ocena

26 oddanych głosów

9,5 / 10

Białogłowy w pludrach

W dniach 22-27.02.2022 r. odbędą się XIII DNI KOMEDII DELL’ARTE - pełny program: KLIKNIJ TUTAJ

Zadłużona po uszy Signora Prudencja wraz ze służącym ucieka przed windykatorem. Syn zmarłego kupca Gonzagi wyrusza, aby wypełnić ostatnią wolę ojca. Klaudia, córka Pantalone, uchodzi potajemnie z domu przed zaplanowanym przez ojca ślubem. Drogi podróżnych przetną się w zapomnianej przez ludzi starej karczmie, która stała się kryjówką zbójeckiej szajki… Do jej progów zbliżają się też nieustępliwy windykator i zrozpaczony ojciec. Kto wyjdzie cało z tej kabały?

Trupa KOMEDIANTY przedstawia awanturniczą komedię w stylu dell’arte! Bójki, pojedynki, piosenki, gagi i lazzi wypełnią zawikłaną intrygę, która znajdzie nieoczekiwane rozwiązanie!

--------------------------------------------------------------------------

INFORMACJA DLA WIDZÓW DOTYCZĄCA ZASAD POSTĘPOWANIA W CZASIE SPEKTAKLI W TEATRZE PRASKA 52 OD DNIA 15 GRUDNIA 2021 r.:

W przypadku spektakli odbywających się w pomieszczeniach zamkniętych, widownia będzie mogła zostać zapełniona jedynie w 30%, a publiczność będzie musiała zasłaniać usta i nos. Osoby wchodzące na teren budynku Teatru Praska 52 muszą zastosować się do kilku bardzo ważnych zasad w zakresie bezpieczeństwa i higieny. Obowiązkowa jest m.in. dezynfekcja rąk – stojaki z płynem dezynfekującym oraz instrukcją są umieszczone przy wejściu do obiektu, w foyer oraz w toaletach. Wymagane jest zakrywanie zgiętym łokciem lub chusteczką ust i nosa podczas kichania i kaszlu. W spektaklach mogą brać udział wyłącznie osoby zdrowe, bez objawów chorobowych takich jak katar, kaszel, wysypka, gorączka, duszności, ból mięśni, brzucha, głowy, biegunka.

Wejście na spektakl, możliwe jest po złożeniu przez każdego widza pisemnego oświadczenia o tym, że ten według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Pracownicy Teatru Praska 52 udostępnią każdej osobie uczestniczącej w spektaklu stosowny formularz, którego wypełnienie jest obligatoryjne i służy jedynie uzyskaniu możliwości skontaktowania się z osobą, która podała swoje dane, w przypadku stwierdzenia zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 w związku z udziałem w spektaklu. W przypadku stwierdzenia zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 w związku z udziałem w spektaklu dane zawarte w formularzu będą mogły zostać przekazane przez Teatr Praska 52 właściwym służbom sanitarnym. Formularz będzie przechowywany przez Teatr Praska 52 przez 2 tygodnie od dnia spektaklu.

Przy wejściu do obiektu odbywa się bezdotykowa kontrola biletów oraz obowiązkowa dezynfekcja dłoni. Po wejściu należy udać się w miejsce wskazane przez osobę z obsługi, która wskazuje drogę do odpowiednich wejść. Procedura wpuszczania uczestników spektaklu na teren Teatru Praska 52 rozpocznie się na godzinę przed planowanym rozpoczęciem spektaklu. W Teatrze Praska 52 należy pojawić się najpóźniej na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia. Na terenie obiektu trzeba zachować dystans społeczny od innych osób wynoszący nie mniej niż 2 m (nie można gromadzić się w grupach). Podczas spektaklu należy bezwzględnie przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub przyłbicy.

Po każdym wydarzeniu obiekt jest dezynfekowany (toalety, klamki, poręcze). Wszystkie toalety są dostępne, znajdują się tam środki do dezynfekcji dłoni i papierowe ręczniki. W toaletach znajdują się również instrukcje prawidłowego mycia rąk, nakładania i zdejmowania maseczek ochronnych oraz rękawiczek.

Na scenie występuje Jonathan Fröhlich , Katarzyna Gazdowicz, Agnieszka Cianciara-Fröhlich , Łukasz Łęcki.

Realizacja

Scenariusz: Agnieszka Cianciara –Fröhlich, Łukasz Łęcki

Scenografia i maski: Jonathan Fröhlich

Kostiumy : Ludwika Gorgoń

Muzyka: Marcin Mendera - Ziemiński

Choreografia szermiercza: Mateusz Jabczanik

Opinie naszych widzów (11)

 • 10,0/ 10

  Świetna sztuka, dużo dobrej zabawy. Bardzo dobry kontakt aktorów z publicznością.

  gr.....@gm...il.com / 05 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Razem z mężem spędziliśmy wspaniały wieczór. Przedstawienie jest pełne humoru i zaskakujących momentów. Polecamy dla par i nie par!

  sz.....@gm...il.com / 05 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Świetne przygotowanie, wspaniała gra aktorska! Widać ogrom pracy włożony w spektakl, naprawdę przyjemne doświadczenie, gorąco polecam :D

  ma.....@gm...il.com / 05 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl, świetna zabawa i super aktorzy 🙂

  ma.....@gm...il.com / 20 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Sztuka Mega . Każdemu polecam dobrze wydane pieniądze 💰

  mi.....@gm...il.com / 19 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  B. udany aktorsko i ciężko zapracowany występ Grupy. Brawo za scenariusz!

  pe.....@gm...il.com / 19 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Kawał dobrej wyczerpującej roboty aktorskiej, kostiumowej, scenograficznej i reżyserskiej. Zapachniało renesansowym kunsztem i improwizacyjnym luzem. Dużo artystycznego potu wylano na scenie. Gratulacje!

  r_.....@da...ta.pl / 19 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Fenomenalny spektakl! Widocznie różni się od wcześniej przedstawianych przez Komediantów spektakli. Ogrom śmiechu, świetny humor, do tego piosenki, szermierka... Zdecydowanie wart zobaczenia.

  kr.....@gm...il.com / 18 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Rewelacja. Polecam. Świetna rozrywka. Uczta dla duszy.

  da.....@gm...il.com / 18 lipca 2021

 • 9,0/ 10

  Wszyscy świetni w każdej ze swoich ról! Uwielbiam Was!!!

  zi.....@in...ia.eu / 17 lipca 2021

 • 7,0/ 10

  W porównaniu z "Gospodą" - trochę nudno. Scenariusz fajny, ale zbyt dużo momentów, w których kompletnie nic się nie działo, przez co udało mi się przysnąć :(

  sd.....@gm...il.com / 06 grudnia 2021

Teatr Praska 52 - Adres i dojazd

ul. Praska 52
Kraków

http://www.teatrpraska52.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet