Namuzowywanie - zdjęcie

Namuzowywanie

Materiał spektaklu poetyckiego stanowią teksty Mirona Białoszewskiego w interpretacji Moniki Rasiewicz, aktorki, profesor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Akademii Muzycznej w Krakowie. Widowisko stworzone przez Rasiewicz składa się z trzech części:

1. Namuzowywanie- Zachwycenie (fragmenty prozy: Szumy, zlepy, ciągi; Autobiografia, Ballada krośnieńska, Namuzowywanie, Barbara z Haczowa, Ballada z makaty, Stara pieśń na Binnarową i Karuzela z Madonnami);

2. Namuzowywanie – Osaczenie (podstawą są utwory, w których pojawia się aspekt alienacji: fragmenty prozy – Pamiętnik z Powstania Warszawskiego, Zawał oraz Chamowo; Namuzowywanie, Sztuki piękne mojego pokoju, Autoportret radosny, Autoportret prawdziwy, Ach, gdyby, gdyby nawet piec zabrali…);

3. Namuzowywnie – Odjechanie (To część jakby pośmiertna, niejako testamentowa. Świat realny miesza się z nierealnym; utwory: Kabaret Kici Koci, fragment Autobiografii, Wiersze baby z bloku, O mojej pustelni z nawoływaniem).

Prof. Monika Rasiewicz – aktorka, profesor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i Akademii Muzycznej w Krakowie. Długoletnia aktorka Narodowego Starego Teatru w Krakowie, związana wcześniej z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Została nagrodzona w 1992 roku na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu za monodram „Podróż do miejsca urodzenia”.

W spektaklu występuje Monika Rasiewicz.

Czas trwania: 70 minut

Realizacja

Monika Rasiewicz

Zbigniew Bizoń – saksofon

Janusz Słotwiński – kontrabas.

Teatr Nowy Proxima - Adres i dojazd

ul. Krakowska 41 (róg Krakowskiej i Skawińskiej)
31-066 Kraków

http://teatrnowy.com.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.