Mała Syrenka - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

8.7 / 10

Mała Syrenka

Główna bohaterka „Małej syrenki” Hansa Christiana Andersena w adaptacji Pawła Sablika jest nastolatką pod opieką Babci Syreny. Spotykamy ją w dniu piętnastych urodzin, kiedy po raz pierwszy ma wypłynąć z głębin w celu spojrzenia na świat zewnętrzny. Tymczasem wyczekiwany ląd i rzeczywistość z babcinych opowieści może okazać się wyzwaniem trudnym i pełnym obaw dla Małej Syrenki.

Spektakl jest próbą opowieści o samotności młodego człowieka na etapie wchodzenia w dorosłość, w procesie zdobywania samoświadomości. Konfrontacja z rzeczywistością, dorosłością jest momentem trudnym i często traumatycznym. Tematem, który choć wydawałoby się został przemielony przez tysiące filmów i seriali należy wciąż do sfery tabu.

Odnalezienie się w labiryncie własnego ja i w konfrontacja wobec świata jest podróżą, do której chcemy zaprosić młodego widza wraz z jego rodzicami, opiekunami. Nie jest to opowieść prosta, usłana różami, łatwymi puentami, dająca jednoznaczne odpowiedzi. Podążając za Andersenem chcemy dać przestrzeń do rozmowy o rzeczach najtrudniejszych. Uruchomić pytania, które w życiu każdego człowieka się pojawiają. Rozmawiać o miłości, śmierci, rozczarowaniu, emocjach, które w tkwią w każdym, a nierzadko żąda się od nas żebyśmy je w sobie zabili, zagłuszyli.

Mała Syrenka to alarm. Alarm którego nikt już nie odwoła.

Spektakl dla dzieci od 11 roku życia.

Realizacja

Reżyseria: Andrzej Błażewicz

Tekst: Hans Christian Andersen wadaptacji Paweła Sablika

Projekcje: Paweł Penarski

Muzyka: Wiktor Juszkiewicz

Scenografia: Aleksandra Grabowska

Światło: Wojciech Kiwacz

Dźwięk: Grzegorz Janeczek

Opinie naszych widzów (2)

  • 9.0/ 10

    Spektakl był ciekawy, dobrze zagrany. Nieco inna wersja bajki o syrence. Ocena dotyczy spektaklu, nie teatru, bo tu mam duże zastrzeżenia. Spektakl zaczął się z opóźnieniem. Widzowie stali stłoczeni pod schodami i nikt nie wiedział co się dzieje. Ok. 10 min. po planowej godzinie rozpoczęcia zeszła pani i kiwnęła ręką, żeby wchodzić po schodach. Bez słowa wyjaśnienia, przeprosin za opóźnienie. Kiepsko. Od widzów teatry wymagają punktualności, i słusznie, to i spektakle powinny rozpoczynać się zgodnie z planem. Przedstawienie było dość późno, jak na sztukę dla dzieci, dłuższą chwilę trwało zajmowanie miejsc na sali, dlatego opóźnienie tym bardziej przeszkadzało.

    ma.....@....pl / 15 November 2018

  • 8.0/ 10

    Spektakl dla młodzieży ale i dorosły nie będzie się nudził. Gamcarczyk jako babcia świetny. Polecam!!!

    ma.....@....pl / 11 November 2018

Teatr Nowy Proxima

Teatr Nowy Proxima w Krakowie jest to prywatny teatr repertuarowy, który powstał w 2006 roku. Obecnym dyrektorem Teatru Nowego Proxima jest Piotr Sieklucki.

Pierwsza siedziba Teatru Nowego Proxima znajdowała się przy ul. Gazowej 21, zaś obecna siedziba Teatru Nowego Proxima znajduje się na krakowskim Kazimierzu przy ul. Krakowskiej 41 - w starej kamienicy. Jest to nowa siedziba teatru, który dzięki niej uzyskał ogromną przestrzeń - oprócz sceny teatralnej w ramach Teatru Nowego Proxima w zabytkowej kamienicy działa również Kawiarnia Literacka, księgarnia BookBook oraz klub muzyczny The Club, a nawet kino. Pierwszym spektaklem Teatru Proxima, który został zagrany w jego nowej siedzibie był „Samobójca" według Nikołaja Erdmana w reż. Piotra Siekluckiego

Teatr Nowy Proxima oferuje repertuar wyjątkowy. Spektakle Teatru Nowego Proxima oparte są na współczesnej dramaturgii europejskiej - przy ich tworzeniu wykorzystywane są eksperymentalne formy wyrazu. Spektakle grane w Teatrze Nowym Proxima poruszają ważne tematy, przełamują tabu i mówią o problemach współczesnego świata zmuszają widzów do refleksji. Spektakle Teatru Nowego Proxima współtworzone są przez doświadczonych aktorów oraz debiutujących artystów.

Bilety do Teatru Nowego Proxima kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru.

Adres i dojazd

ul. Krakowska 41 (róg Krakowskiej i Skawińskiej)
31-066 Kraków

http://teatrnowy.com.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9.3
Średnia ocena
świetny spektakl, znakomita reżyseria, wspaniała gra aktorska. Jeden z najlepszych spektakli jakie widziałam
- Katarzyna

11.12 / 19:15

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia
8.9
Średnia ocena
Zapadnie w pamięć na długo. Jak zawsze Nowy to marka sama w sobie
- Leszek

19.12 / 17:30

+ inne terminy

Gatunek: Musical
Kup bilet