Bóg mordu - zdjęcie Bóg mordu - zdjęcie Bóg mordu - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów

8,9 / 10

Bóg mordu

Bóg mordu” to niezwykle „aktorsko” napisana komedia psychologiczna jednej z najpopularniejszych autorek w Europie Yasminy Rezy. Akcja spektaklu rozgrywa się w czasie rzeczywistym podczas spotkania dwóch małżeństw dotyczącego bójki ich dzieci. Czwórka dorosłych „wychowanych” osób rozmawia w „kulturalny” sposób o zaistniałej sytuacji. Z pozoru kurtuazyjne spotkanie stopniowo przeradza się w otwarty konflikt. Tytułowy „Bóg mordu” uwidacznia się w zachowaniu bohaterów z każdą chwilą spędzoną w jednym pomieszczeniu ukazując coraz większe pęknięcia w skorupie mieszczańskiego wychowania.

Tekst, oprócz wielokrotnych adaptacji scenicznych, zyskał ogromną popularność dzięki nakręconemu na jego podstawie filmowi „Rzeź” Romana Polańskiego. Do współpracy przy realizacji spektaklu zaprosiliśmy również gwiazdorską obsadę Katarzynę Maciąg i Lesława Żurka, która zagra na słupskiej scenie z aktorami Nowego Teatru.

autor: Yasmina Reza

przekład: Barbara Grzegorzewska

reżyseria: Dominik Nowak

scenografia i kostiumy: Tomasz Brzeziński

premiera: 25 czerwca 2016 r.

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (2)

  • 9,0/ 10

    W tym teatrze byłam po raz pierwszy, zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Bedę tu wracać i polecę znajomym. Gra aktorska rewelacyjna. Z powodu znacznego zainteresowania spektaklem było dużo dostawek i osób siedzących na schodach, ale to cieszy. Jedyny minus to kultura osobista ukraińskich widzów, było ich bardzo dużo. Głośno wymieniali uwagi, hałasowali plastikowymi butelkami z napojami, takie zachowanie publiczności rzadko spotykane nawet w multipleksach ...

    bo.....@....pl / 02 października 2018

  • 8,0/ 10

    Bardzo dobra gra aktorów. Problemy, ciągle aktualne, przedstawione w bardzo sugestywny, ekspresyjny sposób. Cała czwórka aktorów na najwyższym poziomie. Niepotrzebne i niezrozumiałe silenie się w nawiązaniu do aktualnej sytuacji: "pani koleżanka Pawłowicz". Prostackie jak na finezyjność całej sytuacji. Generalnie... polecam. ps. Sam nie wiem jak można tak skutecznie, w tak krótkim czasie, unicestwić pęk goździków. Brawo pani Kasiu! ;-)

    to.....@ya...oo.pl / 29 września 2018

Teatr Nowy Proxima

Teatr Nowy Proxima w Krakowie jest to prywatny teatr repertuarowy, który powstał w 2006 roku. Obecnym dyrektorem Teatru Nowego Proxima jest Piotr Sieklucki.

Pierwsza siedziba Teatru Nowego Proxima znajdowała się przy ul. Gazowej 21, zaś obecna siedziba Teatru Nowego Proxima znajduje się na krakowskim Kazimierzu przy ul. Krakowskiej 41 - w starej kamienicy. Jest to nowa siedziba teatru, który dzięki niej uzyskał ogromną przestrzeń - oprócz sceny teatralnej w ramach Teatru Nowego Proxima w zabytkowej kamienicy działa również Kawiarnia Literacka, księgarnia BookBook oraz klub muzyczny The Club, a nawet kino. Pierwszym spektaklem Teatru Proxima, który został zagrany w jego nowej siedzibie był „Samobójca" według Nikołaja Erdmana w reż. Piotra Siekluckiego

Teatr Nowy Proxima oferuje repertuar wyjątkowy. Spektakle Teatru Nowego Proxima oparte są na współczesnej dramaturgii europejskiej - przy ich tworzeniu wykorzystywane są eksperymentalne formy wyrazu. Spektakle grane w Teatrze Nowym Proxima poruszają ważne tematy, przełamują tabu i mówią o problemach współczesnego świata zmuszają widzów do refleksji. Spektakle Teatru Nowego Proxima współtworzone są przez doświadczonych aktorów oraz debiutujących artystów.

Bilety do Teatru Nowego Proxima kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru.

Adres i dojazd

ul. Krakowska 41 (róg Krakowskiej i Skawińskiej)
31-066 Kraków

http://teatrnowy.com.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

7,6
Średnia ocena
Akcja trzymająca w napięciu. Teatr jeszcze niepoznany!
- Anna

14.07 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,1
Średnia ocena
Wspaniała sztuka, duża dawka humoru i wspaniali aktorzy grający wiele postaci.
- Ewa

12.07 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,2
Średnia ocena
Polecam. Świetna reżyseria, aktorzy, kostiumy, dużo śmiechu - nie wiem kiedy minęła mi godzina
- Anna

26.07 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.