Akademia Pana Kleksa - zdjęcie Akademia Pana Kleksa - zdjęcie Akademia Pana Kleksa - zdjęcie Akademia Pana Kleksa - zdjęcie Akademia Pana Kleksa - zdjęcie Akademia Pana Kleksa - zdjęcie Akademia Pana Kleksa - zdjęcie Akademia Pana Kleksa - zdjęcie

Średnia ocena

83 oddanych głosów

9.1 / 10

Akademia Pana Kleksa

Sceniczna adaptacja znakomitej powieści dla dzieci autorstwa Jana Brzechy, to opowieść o niezwykłeych przygodach Adasia Niezgódki w szkole Pana Kleksa. Spektakl jest wędrówką po krainie magii i dziecięcej wyobraźni; po zakamarkach marzeń i wyobrażeń na temat świata i edukacji. Szkoła Amborożego Kleksa otwiera nowe przestrzenie kreatywności, pozwala na poszerzanie swoich horyzontów.

Tematem powieści są przygody chłopców, których wychowuje i uczy pan Kleks. Nauka w Akademii jest pewnego rodzaju zabawą, w trakcie której chłopcy u mogą przyswajać nową wiedzę. Profesor uczy chłopców także odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i za świat, w którym przyszło im żyć.

Cała siedziba Teatru Nowego Proxima zamienia się w magiczną „Akademię Pana Kleksa”, która mieści się na samym końcu ulicy Czekoladowej, w ogromnym budynku. Akademia jak Teatr zajmuje duży trzypiętrowy gmach z czerwonej cegły. Na parterze budynku mieszczą się pracownie szkolne, zaś piętro pełni rolę internatu dla chłopców z ogromną wspólną sypialnią, wymyślnymi łazienkami oraz kuchnią i jadalnią. Drugie piętro w całości należy do Pana Kleksa.

W roli Pana Kleksa wystąpi znany krakowski aktor Tomasz Schimscheiner, Jacek Strama oraz absolwenci szkół teatralnych, akrobaci i piosenkarze.

W spektaklu na nowo zabrzmią znane kompozycje Andrzeja Korzyńskiego; a aktorzy w różnych wcieleniach śpiewają doskonale znane piosenki, jak m.in. „Kaczka dziwaczka”, „Leń”, „Dzik jest dziki” „Meluzyna” czy „Księżyc raz odwiedził staw”.

Spektakl przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Czas trwania: 60 minut

Zwiastuny

Realizacja

Reżyseria: Piotr Sieklucki

Muzyka: Andrzej Korzyński, Paweł Harańczyk

Ruch Sceniczny: Karol Miękina

Kostiumy: Łukasz Błażejewski

Dźwięk: Grzegorz Janeczek

Opinie naszych widzów (46)

 • 10.0/ 10

  piekne przedstawienie

  ma.....@he...wo.krakow.pl / 18 October 2018

 • 10.0/ 10

  Świetny, dynamiczny i zabawny spektakl dla dzieci. Nawet przez moment nie było nudy ani dłużyzny. Warto pokazać dzieciom taki wymiar sztuki.

  ka.....@on...et.eu / 17 October 2018

 • 10.0/ 10

  najlepszy na jakim bylem dla dzieci, swietny i atrakcyjny w formie rowniez dla doroslych

  z-.....@....pl / 11 October 2018

 • 10.0/ 10

  Poruszające i bardzo zabawne.Polecam dla małych i dużych!

  ka.....@gm...il.com / 09 October 2018

 • 10.0/ 10

  Sam spektakl rewelacyjny. Zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

  d......@gm...il.com / 01 October 2018

Teatr Nowy Proxima

Teatr Nowy Proxima w Krakowie jest to prywatny teatr repertuarowy, który powstał w 2006 roku. Obecnym dyrektorem Teatru Nowego Proxima jest Piotr Sieklucki.

Pierwsza siedziba Teatru Nowego Proxima znajdowała się przy ul. Gazowej 21, zaś obecna siedziba Teatru Nowego Proxima znajduje się na krakowskim Kazimierzu przy ul. Krakowskiej 41 - w starej kamienicy. Jest to nowa siedziba teatru, który dzięki niej uzyskał ogromną przestrzeń - oprócz sceny teatralnej w ramach Teatru Nowego Proxima w zabytkowej kamienicy działa również Kawiarnia Literacka, księgarnia BookBook oraz klub muzyczny The Club, a nawet kino. Pierwszym spektaklem Teatru Proxima, który został zagrany w jego nowej siedzibie był „Samobójca" według Nikołaja Erdmana w reż. Piotra Siekluckiego

Teatr Nowy Proxima oferuje repertuar wyjątkowy. Spektakle Teatru Nowego Proxima oparte są na współczesnej dramaturgii europejskiej - przy ich tworzeniu wykorzystywane są eksperymentalne formy wyrazu. Spektakle grane w Teatrze Nowym Proxima poruszają ważne tematy, przełamują tabu i mówią o problemach współczesnego świata zmuszają widzów do refleksji. Spektakle Teatru Nowego Proxima współtworzone są przez doświadczonych aktorów oraz debiutujących artystów.

Bilety do Teatru Nowego Proxima kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru.

Adres i dojazd

ul. Krakowska 41 (róg Krakowskiej i Skawińskiej)
31-066 Kraków

http://teatrnowy.com.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

7.4
Średnia ocena
Znakomity kontakt aktora z publicznością!
- Dominika

04.11 / 15:15

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
9.0
Średnia ocena

04.11 / 13:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
9.3
Średnia ocena
Naprawdę świetny, wyjątkowy spektakl. Pełen humoru, dobroci i wrażliwości.
- Anna

Dziś / 11:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9.1
Średnia ocena
Świetny, ciekawy, wartościowy
- Roma

Dziś / 19:15

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia
9.3
Średnia ocena
świetny spektakl, znakomita reżyseria, wspaniała gra aktorska. Jeden z najlepszych spektakli jakie widziałam
- Katarzyna

02.11 / 19:15

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia
-,-
Średnia ocena

10.11 / 19:15

+ inne terminy

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.