Anioły w Ameryce - zdjęcie Anioły w Ameryce - zdjęcie Anioły w Ameryce - zdjęcie Anioły w Ameryce - zdjęcie Anioły w Ameryce - zdjęcie Anioły w Ameryce - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów

9,8 / 10

Anioły w Ameryce

Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych.

Autorska interpretacja tekstu Tony’ego Kushnera, będącego amerykańską epopeją, którą sam autor nazwał „gejowską fantazją na motywach narodowych”. Opowieść o tym, jaka jest cena prawdy, wolności i indywidualizmu, która okazuje się boleśnie aktualna szczególnie dziś, szczególnie w Polsce. To pełna ironii i zjadliwego humoru historia o „demokracji” z czasów administracji ultraprawicowego prezydenta - Ronalda Reagana, nazwana też arcydziełem epoki chaosu. Jest jednak przede wszystkim opowieścią o miłości – „miłości w czasach zarazy”.

Na scenie występują między innymi Weronika Kowalska, Beata Schimscheiner, Jagoda Pietruszkówna, Wojciech Lato, Kajetan Wolniewicz, Anna Pijanowska.

Czas trwania: 240 minut

Realizacja

przekład: Jacek Poniedziałek

reżyseria: Małgorzata Bogajewska

scenografia: Joanna Jaśko-Sroka

muzyka: Bartłomiej Woźniak

choreografia: Maćko Prusak

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Wspaniały, emocjonujący spektakl.

  ag.....@gm...il.com / 07 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl. Znakomite pomysły inscenizscyjne. Świetna reżyseria. Doskonali aktorzy, cały zespół, bez wyjątku. Muzyka na żywo dodaje wyszukanego smaku i tak znakomitej potrawie. Kawał wspaniałej teatralnej roboty. Gratulujemy wszystkim twórcom tej teatralnej perełki

  pi.....@gm...il.com / 09 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Super gra aktorska. Rewelacyjna muzyka na żywo.

  gz.....@li...ve.com / 11 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  Ciekawa scenografia, spektal zrealizowany w bardzo interesujący sposób, nie pozwalający na nudę, pomimo jego długości. Doskonała gra aktorska, świetna realizacja.

  ra.....@ou...ok.com / 27 grudnia 2019

Teatr Ludowy - Adres i dojazd

http://www.ludowy.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.