Akt równoległy - zdjęcie Akt równoległy - zdjęcie Akt równoległy - zdjęcie Akt równoległy - zdjęcie Akt równoległy - zdjęcie Akt równoległy - zdjęcie Akt równoległy - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

10.0 / 10

Akt równoległy

I kto by pomyślał, że wszystko zaczęło się od zamieszczonej w gazetce parafialnej reklamy miłego, uroczego i zacisznego hoteliku. Pewnego wieczoru zjawiają się tam dwie pary kochanków i jak zapewne domyślacie się Państwo, każdy z nich pełnoprawnego małżonka zostawił w mieście. I w tym momencie ten opis właściwie powinien się skończyć, aby nie popsuć Wam zabawy, co i tak jest zupełnie niemożliwe! Jeden z najbardziej zabawnych tekstów, jaki kiedykolwiek został napisany dla teatru. Opowieść o trudach tego „pierwszego” skoku w boku i małżeńska komedia omyłek, ale czy tylko? Tak naprawdę jest jeszcze jeden ważny, tajemniczy bohater - zupełnie niegroźny, nieco fajtłapowaty, nieco powolny i trochę ...Ale zobaczcie sami, bycie zaskakiwanym jest nieprawdopodobnie śmieszne i urocze.

Czas trwania: 120 minut

Realizacja

Tłumaczenie: Emilia Miłkowska

Reżyseria: Tadeusz Łomnicki

Opieka Artystyczna: Małgorzata Bogajewska

Scenografia: Ewa Mroczkowska

Muzyka: Adam Prucnal

Inspicjent: Anita Wilczak - Leszczyńska

Sufler: Martyna Rezner

Opinie naszych widzów (1)

  • 10.0/ 10

    SPEKTAKL BARDO FAJNY , WSPANIAŁA ROZRYWKA DLA CAŁEJ RODZINY , ZROZUMIAŁY TAK DLA MŁODYCH JAK I STARYCH , NIKOGO NIE OBRAŻA , NIE WZBUDZA NEGATYWNYCH EMOCJI , WSPANIAŁA GRA AKTORÓW , KTÓRZY POTRAFIĄ ROZŚMIESZYĆ WIDZA SWOJĄ GRĄ . BRAWO WIĘCEJ TAKICH

    an.....@....pl / 29 May 2017

Teatr Ludowy

Teatr Ludowy to krakowski teatr, znajdujący się w dzielnicy Nowa Huta na osiedlu Teatralnym 34, działający od 3 grudnia 1955 roku. Budynek teatru zaprojektowali Janusz Ingarden i Marta Ingarden oraz Jan Dąbrowski. Teatr miał być w założeniach sceną kameralną nowohuckiego teatru, który według planów miał powstać po południowej stronie Placu Centralnego, i w czasie budowy występował pod nazwą Teatr Kameralny.

Rozpoczął działalność premierą sztuki Krakowiacy i Górale Wojciecha Bogusławskiego. Teatr prowadzony był przez Krystynę Skuszankę (dyrektor) i Jerzego Krasowskiego (reżyser) oraz Józefa Szajnę (scenograf). Działalność Teatru Ludowego poprzedził w Nowej Hucie amatorski, robotniczy teatr Nurt, którym kierował literat Jan Kurczab. Scena ta powstała jako zespół amatorski w 1952 r. W maju 1953 r. "Nurt" otrzymał status teatru zawodowego. Działał do lutego 1954 r.

Teatr Ludowy wystawia również sztuki na Scenie pod Ratuszem w budynku ratusza na Rynku Głównym. Scena Stolarnia to najmłodsza scena Teatru Ludowego. Powstała w 2004 roku a mieści się w budynku zaplecza na os. Teatralnym 23, gdzie kiedyś była teatralna stolarnia.

Od 2017 roku dyrektorem Teatru Ludowego jest Małgorzata Bogajewska.

Adres i dojazd

os. Teatralne 34

http://www.ludowy.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.1
Średnia ocena
Panowie rewelacyjni, spektakl widziałm już czwarty raz i wciąż bawi mnie do łez!
- Monika

25.05 / 19:00

15.06 / 19:00

Gatunek: Komedia
9.4
Średnia ocena
Kameralna atmosfera, świetna gra, ekstremalnie bliski kontakt z aktorkami, gorąco polecam
- Tadeusz

18.04 / 19:30

Dziś / 19:30

Gatunek: Komedia
9.1
Średnia ocena
Wspaniała sztuka, duża dawka humoru i wspaniali aktorzy grający wiele postaci.
- Ewa

Jutro / 19:00

21.04 / 19:00

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

-,-
Średnia ocena

22.04 / 18:00

11.05 / 19:00

Gatunek: Dramat
-,-
Średnia ocena

05.05 / 19:00

Gatunek: Tragikomedia
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.