Odd i Luna - Festiwal Mała Boska Komedia - zdjęcie Odd i Luna - Festiwal Mała Boska Komedia - zdjęcie Odd i Luna - Festiwal Mała Boska Komedia - zdjęcie Odd i Luna - Festiwal Mała Boska Komedia - zdjęcie Odd i Luna - Festiwal Mała Boska Komedia - zdjęcie Odd i Luna - Festiwal Mała Boska Komedia - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów

10,0 / 10

Odd i Luna - Festiwal Mała Boska Komedia

Odd ma prawie siedem lat. Siedem lat, odkąd jego głowa jest… jajkiem. Odd bardzo się o nią boi. Bo co, jeśli spadnie na niego lampa? Albo potknie się, idąc w nocy do toalety? Jego życie jest trudne – wciąż musi na siebie uważać. Pewnego dnia spotyka w lesie dziwną dziewczynkę w przebraniu pszczoły. Od tej chwili jego los zupełnie się odmieni.

Ciemnoskóra Luna jest bardzo nieśmiała. Czuje, że wygląda inaczej niż ludzie dookoła. Boi się, że dzieci będą wytykać ją palcami i dlatego rzadko wychodzi z domu. Pewnej nocy dostrzega za oknem latającą rybę. Dziewczynka domyśla się, że tajemniczy gość zgubił drogę do swojego domu. Chciałaby pomóc rybie, ale jak to zrobić, gdy ta wypowiada tylko pojedyncze, niezrozumiałe słowa?

Odd i Luna czują się samotni i nieakceptowani przez otoczenie. Codziennie rozmawiają z księżycem i czekają, aż w ich życiu coś się zmieni. Dopiero spotkanie z Innym pozwoli im uwierzyć w siebie i otworzyć na świat. I nie będzie to kwestia magii czy czarów, a jedynie – serca.

Spektakl na podstawie książek Lisy Aisato ODD ER ET EGG i EN FISK TIL LUNA.

SUGEROWANY WIEK: 5+

Czas trwania: 60 minut
Źródło zdjęcia: http://mala.boskakomedia.pl/index.php/odd-i-luna/

Obsada

Grzegorz Borowski, Aneta Głuch-Klucznik, Agata Kucińska, Anna Makowska-Kowalczyk/Kamila Chruściel, Michał Szostak (gościnnie)

Realizacja

Adaptacja, reżyseria: Przemysław Jaszczak

Scenografia, lalki, kostiumy: Zuzanna Srebrna

Projekcje: Agnieszka Waszczeniuk

Reżyseria światła: Maciej Iwańczyk

Muzyka: Tomasz Lewandowski

Piosenki: Konrad Dworakowski (tekst), Piotr Klimek (muzyka)

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Piękne przedstawienie dla dużych i małych. Córka 8 lat była zachwycona. Dorośli zapewne docenią 2-gie dno, kunszt aktorski. Polecam!

  ka.....@po...ta.fm / 10 listopada 2019

 • 10,0/ 10

  Genialna kreacja postaci, swietnie napisana sztuka, przy której można się pośmiać ale przede wszystkim wyciągnąć dużą lekcję.

  el.....@....pl / 10 listopada 2019

 • 10,0/ 10

  Piękny, mądry, wyjatkowy, wspaniałe aktorstwo, cudowne wykonanie!

  kl.....@ya...oo.com / 09 listopada 2019

 • 10,0/ 10

  Przedstawienie było świetne! Bardzo podobało się i dzieciom i dorosłym. Uniwersalna treść podana w tak obrazowy sposób łatwa jest do interpretacji przez dzieci. A sama forma, kostiumy i scenografia zachwyca!

  Ag.....@....pl / 09 listopada 2019

Teatr Łaźnia Nowa - Adres i dojazd

os. Szkolne 25
31-977 Kraków

http://www.laznianowa.pl/

Kup bilet