Święci tego tygodnia - zdjęcie Święci tego tygodnia - zdjęcie Święci tego tygodnia - zdjęcie Święci tego tygodnia - zdjęcie Święci tego tygodnia - zdjęcie

Średnia ocena

30 oddanych głosów
36 zainteresowanych osób

8.1 / 10

Święci tego tygodnia

8.1/ 10

Święci tego tygodnia. Komedia obyczajowa to przewrotna historia człowieka, który z powodu życiowych kłopotów znalazł się w sytuacji, gdy od jednego podpisu zależeć będą dalsze jego losy...

Marcin Niewiarowski sfrustrowany swoim dotychczasowym życiem trafia do gabinetu psychoanalityka, a ten próbując zdiagnozować jego przypadek wciąga go w szaloną opowieść o życiu. Wraz z bohaterem, odgrywanym na scenie po kolei przez wszystkich aktorów, wędrujemy przez kluczowe momenty jego pełnej absurdów historii.

To przewrotna i prześmieszna opowieść, w której współgrają: brawurowe tempo, aktorskie kreacje, błyskotliwy humor, niespodziewane zmiany ról i zwroty akcji.

Świeci tego tygodnia to uniwersalna opowieść o człowieku uwikłanym w życie pełne codziennych absurdów, nierozwiązywalnych problemów i groteskowych zdarzeń. A śmiech, który towarzyszy widzom od pierwszej do ostatniej minuty spektaklu, rodzi na koniec refleksję… jak blisko nam do świata scenicznej kreacji.

Święci tego tygodnia to drugi po Atramencie dla leworęcznych spektakl zrealizowany w Teatrze KTO przez Krzysztofa Niedźwiedzkiego - autora tekstów satyrycznych, scenariuszy telewizyjnych i sztuk teatralnych; założyciela, twórcy tekstów i reżysera grupy kabaretowej Formacja Chatelet; współredaktora pisma humorystycznego "Nowy Pompon".

Czas trwania: 70 minut

Realizacja

Tekst i reżyseria: Krzysztof Niedźwiedzki

Muzyka: Jerzy Zając

Opinie naszych widzów (7)

 • 10.0/ 10

  Znakomicie zagrana, prześmieszna i dająca do myślenia sztuka. Bardzo polecam!

  al.....@....pl / 09 December 2018

 • 10.0/ 10

  Widziałem Panów Aktorów już drugi raz. W recenzjach jestem kiepski więc, DOSKONAŁE. Temat jak i wykonanie, nie mogę dać mniej niż 10!

  os.....@gm...il.com / 07 December 2018

 • 10.0/ 10

  Uwielbiam spektakle napisane przez Niedźwiedzkiego. Bawią, wzbudzają refleksję, za każdym razem zadziwiają swoją pomysłowością. Uwielbiam aktorów, którzy już od lat współpracują z teatrem KTO, w szczególności Pawła Rybaka. Niesamowita gra aktorska, pełna dynamiki, realizmu, nieraz bawi do łez. Pozdrawiam!

  ka.....@gm...il.com / 10 June 2018

 • 10.0/ 10

  Możliwość zobaczenia samych siebie w krzywym zwierciadle - możliwość zobaczenia swoich słabości, dziwactw, ciężkich doświadczeń losu, przywar czy podłości naszych czy innych ludzi, daje nam szansę pośmiania się z siebie i łagodniejszego spojrzenia na siebie i wszystko to co nas spotyka i doświadcza. Zycie jest jednak piękne.

  ar.....@gm...il.com / 28 January 2018

 • 9.0/ 10

  Ciekawa sztuka. Swietna gra aktorska. Super zabawa.

  rk.....@....pl / 27 April 2017

Teatr KTO

Teatr KTO w Krakowie założony został w 1977 roku. Jego obecna siedziba znajduje się przy ul. Krowoderskiej w Krakowie. Pierwszym spektaklem zagranym przez Teatr KTO był „Ogród rozkoszy”. Teatr KTO uzyskał status teatru miejskiego w 2005 roku. Jego dyrektorem od samego początku jest Jerzy Zoń - polski reżyser i aktor teatralny.

Teatr KTO gra swoje spektakle na trzech scenach znajdujących się w różnych miejscach - w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA znajdującym się przy ul. Nadwiślańskiej 2-4, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA przy ul. Marii Konopnickiej 26 oraz na Scenie Politechniki Krakowskiej - w Teatrze ZALEŻNYM przy ul. Kanonicznej 1.

Teatr KTO w Krakowie jest teatrem niezależnym, który od 1985 roku uprawia sztukę uliczną nawiązującą do tradycji teatru jarmarcznego, kuglarskiego, wędrownego - jedną z jego głównych i najważniejszych scen są również przestrzenie plenerowe, czyli place i ulice Krakowa.

Repertuar Teatru KTO jest wyjątkowy, ponieważ Teatr KTO gra spektakle nie tylko typowo sceniczne, ale także plenerowe. W repertuarze Teatru KTO znajdują się przede wszystkim produkcje teatru, jednak na jego scenach zobaczyć możemy również spektakle gościnne. Spektakle grane w Teatrze KTO nawiązują wszystkim do sztuki współczesnej - niezwykle widowiskowej i emocjonalnej.

Teatr KTO to teatr jedyny w swoim rodzaju - gościł w ok. 250 miastach, w ponad 40 krajach, na 5 kontynentach. Teatr KTO ze swoimi spektaklami odwiedził m. in. Kolumbię, Meksyk, Brazylię, Tunezję, Iran, USA i prawie wszystkie kraje europejskie - wystawia swoje spektakle w wielu różnych miejscach na całym świecie.

Teatr KTO współtworzył również wielkie widowiska plenerowe, które dotyczyły najważniejszych wydarzeń w historii Europy m. in. “De la Revolution”, Lille 1989 - spektakl z okazji obchodów 200-lecia Rewolucji Francuskiej, ok. 21000 widzów; “Uchodźcy”, Lipsk 2009 – instalacja teatralna z okazji 20-lecia zburzenia Muru Berlińskiego, ok. 120.000 widzów oraz w historii Polski m. in. Vivat Academia, Kraków 2000 - widowisko plenerowe z okazji 600-lecia odnowienia Akademii Krakowskiej, ok. 2000 widzów; Kronika Polska, Kraków 2004 - przedstawienie z okazji wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, ok. 60.000 widzów;

Z Teatrem KTO w Krakowie współpracowało wielu wybitnych artystów. Muzykę do spektakli granych w Teatrze KTO komponowali m. in. Janusz Stokłosa, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Janusz Grzywacz, scenografię tworzyli m. in. Joanna Braun, Joanna Jaśko-Sroka, Krzysztof Tyszkiewicz, zaś w spektaklach występowali znani aktorzy m. in. Anna Dymna, Hanna Banaszak, Jerzy Trela, Jerzy Stuhr, Marek Kondrat, Wojciech Malajkat i wielu innych.

Teatr KTO był organizatorem 29. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie, realizuje również wiele projektów artystycznych, m. in. Noc Teatrów od 2007 roku oraz Noc Poezji od 2011 roku.

Bilety do Teatru KTO kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do godz. 16.00 w siedzibie teatru przy ul. Krowoderskiej 74 lok. 13, a także na godzinę przed każdym spektaklem w miejscu jego prezentacji.

Wejściówki do Teatru KTO również można kupić przez internet kilka godzin przed spektaklem dzięki portalowi www.eEwjsciowki.pl.

Adres i dojazd

http://teatrkto.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.2
Średnia ocena

25.01 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
8.5
Średnia ocena

25.01 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
8.8
Średnia ocena
Zabawna i pouczająca sztuka.
- Jerzy

10.02 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

-,-
Średnia ocena

25.01 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Monodram
8.6
Średnia ocena
Widziałam ten spektakl już kilka razy, za każdym razem zachwyca!
- Justyna

19.01 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Pantomima
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.