Słoneczni chłopcy - zdjęcie

Średnia ocena

36 oddanych głosów

8,8 / 10

Słoneczni chłopcy

Sztuka znakomitego amerykańskiego dramatopisarza Neila Simona to komedia najwyższych lotów, która z humorem i ironią, ale i pobłażliwością, opowiada o życiu, ważnych i zarazem trudnych relacjach, wzlotach i upadkach oraz codziennych słabostkach. We wspólnej produkcji Teatru KTO i Teatru Miejskiego w Lesznie Jacek Strama i Leszek Piskorz świętować będą swój jubileuszowy sezon pracy artystycznej. Panowie poznali się w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, której absolwentami zostali pięć dekad temu.

Duet Willy Clark (Leszek Piskorz) i Al Lewis (Jacek Strama) przez wiele dziesięcioleci bawili publiczność skeczami i scenkami, których energię podsycały ich nie najłatwiejsze relacje pozasceniczne. Skłóceni i pełni wzajemnych pretensji rozstają się scenicznie i życiowo. Po latach sędziwi aktorzy otrzymują kuszącą propozycję zarobku i powrotu na szczyty kariery. Muszą tylko (lub aż) spędzić ze sobą trochę czasu. Jak zabrzmi ich łabędzi śpiew? Zdradzimy tylko tyle, że czasami to, co dzieje się w kulisach, bawi bardziej niż programowy skecz. Sztuka Neila Simona stworzona u szczytu jego kariery doczekała się wielu znakomitych adaptacji filmowych i teatralnych na całym świecie, z których warto wspomnieć choćby film Johna Ermana z 1975 roku z Peterem Falkiem w roli Willy’ego oraz Woodym Allenem w roli Ala oraz londyńską adaptację w reżyserii Thei Sharrock z 2012 roku z Richardem Griffithsem w roli Ala oraz debiutującym na West Endzie Danny’m DeVito.

Na scenie występują między innymi Leszek Piskorz, Jacek Strama, Paweł Kumięga, Magdalena Hertrich-Woleńska, Rafał Michał Sadowski, Paweł Plewa.

Realizacja

Reżyseria Paweł Szumiec

Scenografia  Marek Braun

Kostiumy Jolanta Łagowska

Muzyka  Aleksander Brzeziński

Projekcje wideo  Wojciech Kapela

Asystent reżysera  Rafał Sadowski

Opinie naszych widzów (13)

 • 10,0/ 10

  Spektakl na który warto poświęcić swój cenny czas. Mozna się zrelaksować a ponadto pomysleć.

  ka.....@....pl / 14 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Świetny humor i wspaniała gra aktorska! Bardzo polecam! :)

  pa.....@gm...il.com / 14 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny, aktorzy brawo !!! Pan Jacek Strama - uwielbiam

  do.....@gm...il.com / 21 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry, zero nudy

  ja.....@gm...il.com / 10 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Świetny, świetny, świetny! Świetna gra, Fajnie widzieć jak gra sprawia aktorom taką samą frajdę jak widzom oglądanie!!! Polecam gorąco. Super że już mogliście wrócić do gry a my do bycia widzami!

  ma.....@in...ia.pl / 08 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Wspaniały klimat spektaklu, byłam w innym świecie, moi znajomi i ja dziękujemy za świetny relaks będący udziałem Aktorów grających główne role. Dziękuję.

  hz.....@....pl / 07 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl! Przedstawienie z dużą dawką dobrego humoru, ale też pełne chwil zamyślenia.

  ma.....@gm...il.com / 07 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Dobre. zabawne i pouczające widowisko jak dwóch partnerów zatacza koło i trafia w to samo miejsce, gdzie będą skazani na siebie. Bardzo dobre teksty i gra aktorska, para dobrze się uzupełnia. Miło spędzony wieczór.

  si.....@go...il.com / 04 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Znakomity spektakl, profesjonalne aktorstwo, obaj panowie pokazali klasę. Polecam!

  bp.....@po...ta.onet.pl / 28 lutego 2021

 • 10,0/ 10

  Cudowny spektakl, zabawny i inteligentny tekst i świetne aktorstwo. Warto zobaczyć obu znakomitych aktorów w doskonałej formie. Bardzo udany wieczór!

  bp.....@po...ta.onet.pl / 28 lutego 2021

 • 10,0/ 10

  Warto. Zwłaszcza po długiej przerwie. Świetna gra aktorów.

  an.....@gm...il.com / 28 lutego 2021

 • 9,0/ 10

  Bardzo nam się podobało. Doskonała rola Pana Piskorza i Pana Stramy. Inteligentny humor i troszkę nostalgii. Czuje się, że to nie tylko tekst o bohaterach spektaklu, ale także emocje , które towarzyszą aktorom z takim dorobkiem jak P. Piskorz i P. Strama.

  ik.....@in...ia.pl / 24 listopada 2021

 • 9,0/ 10

  Doskonały Leszek Piskorz i Jacek Strama. Ciekawa scenografia i muzyka. Przedmiotem spektaklu jest "historia wesoła, a ogromnie przez to smutna", zarówno akcenty komediowe, jak i egzystencjalne wybrzmiewają w spektaklu w odpowiednich proporcjach.

  ma.....@....pl / 12 czerwca 2021

Teatr KTO - Adres i dojazd

ul. Zamoyskiego 50
Kraków

http://teatrkto.pl/

Kup bilet