Słoneczni chłopcy - zdjęcie

Średnia ocena

27 oddanych głosów

9,0 / 10

Słoneczni chłopcy

Sztuka znakomitego amerykańskiego dramatopisarza Neila Simona to komedia najwyższych lotów, która z humorem i ironią, ale i pobłażliwością, opowiada o życiu, ważnych i zarazem trudnych relacjach, wzlotach i upadkach oraz codziennych słabostkach. We wspólnej produkcji Teatru KTO i Teatru Miejskiego w Lesznie Jacek Strama i Leszek Piskorz świętować będą swój jubileuszowy sezon pracy artystycznej. Panowie poznali się w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, której absolwentami zostali pięć dekad temu.

Duet Willy Clark (Leszek Piskorz) i Al Lewis (Jacek Strama) przez wiele dziesięcioleci bawili publiczność skeczami i scenkami, których energię podsycały ich nie najłatwiejsze relacje pozasceniczne. Skłóceni i pełni wzajemnych pretensji rozstają się scenicznie i życiowo. Po latach sędziwi aktorzy otrzymują kuszącą propozycję zarobku i powrotu na szczyty kariery. Muszą tylko (lub aż) spędzić ze sobą trochę czasu. Jak zabrzmi ich łabędzi śpiew? Zdradzimy tylko tyle, że czasami to, co dzieje się w kulisach, bawi bardziej niż programowy skecz. Sztuka Neila Simona stworzona u szczytu jego kariery doczekała się wielu znakomitych adaptacji filmowych i teatralnych na całym świecie, z których warto wspomnieć choćby film Johna Ermana z 1975 roku z Peterem Falkiem w roli Willy’ego oraz Woodym Allenem w roli Ala oraz londyńską adaptację w reżyserii Thei Sharrock z 2012 roku z Richardem Griffithsem w roli Ala oraz debiutującym na West Endzie Danny’m DeVito.

Obsada

SADOWSKI

Realizacja

Reżyseria Paweł Szumiec

Scenografia  Marek Braun

Kostiumy Jolanta Łagowska

Muzyka  Aleksander Brzeziński

Projekcje wideo  Wojciech Kapela

Asystent reżysera  Rafał Sadowski

Opinie naszych widzów (9)

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny, aktorzy brawo !!! Pan Jacek Strama - uwielbiam

  do.....@gm...il.com / 21 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry, zero nudy

  ja.....@gm...il.com / 10 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Świetny, świetny, świetny! Świetna gra, Fajnie widzieć jak gra sprawia aktorom taką samą frajdę jak widzom oglądanie!!! Polecam gorąco. Super że już mogliście wrócić do gry a my do bycia widzami!

  ma.....@in...ia.pl / 08 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Wspaniały klimat spektaklu, byłam w innym świecie, moi znajomi i ja dziękujemy za świetny relaks będący udziałem Aktorów grających główne role. Dziękuję.

  hz.....@....pl / 07 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl! Przedstawienie z dużą dawką dobrego humoru, ale też pełne chwil zamyślenia.

  ma.....@gm...il.com / 07 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Dobre. zabawne i pouczające widowisko jak dwóch partnerów zatacza koło i trafia w to samo miejsce, gdzie będą skazani na siebie. Bardzo dobre teksty i gra aktorska, para dobrze się uzupełnia. Miło spędzony wieczór.

  si.....@go...il.com / 04 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Znakomity spektakl, profesjonalne aktorstwo, obaj panowie pokazali klasę. Polecam!

  bp.....@po...ta.onet.pl / 28 lutego 2021

 • 10,0/ 10

  Cudowny spektakl, zabawny i inteligentny tekst i świetne aktorstwo. Warto zobaczyć obu znakomitych aktorów w doskonałej formie. Bardzo udany wieczór!

  bp.....@po...ta.onet.pl / 28 lutego 2021

 • 10,0/ 10

  Warto. Zwłaszcza po długiej przerwie. Świetna gra aktorów.

  an.....@gm...il.com / 28 lutego 2021

Teatr KTO - Adres i dojazd

Miodowa 15

http://teatrkto.pl/

Kup bilet