Rondo - zdjęcie Rondo - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy
14 zainteresowanych osób

6,0 / 10

Rondo

6,0/ 10

Bardzo zabawna, nieco surrealistyczna inscenizacja jednej z mniej znanych sztuk wybitnego polskiego dramaturga i kompozytora Bogusława Schaeffera. Perypetie sześciu kobiet i jednego multiindywiduum w redakcji nowo powstałego pisma dla pań.

"Kobiety do piór! Za naszą wspólną kobiecą ojczyznę!" tak brzmiałby współczesny slogan sześciu ambitnych kobiet – założycielek pisma dla kobiet, o kobietach i pisanego wyłącznie przez kobiety. Precz ze "starymi wygami" zajmującymi miejsca młodym i kreatywnym dziewczynom! Precz z nudnymi tematami prasowymi! A przede wszystkim – precz z mężczyznami!

Zabawna satyra obfituje w genialne dialogi. Ukazuje kobiecą naturę ze wszech stron. Przyjaźń, stosunek do pracy i do współpracowników. Zalety i wady pracy w "monopłciowym"towarzystwie. Ten z pozoru feministyczny spektakl zatacza koło – nie przypadkowo symbol kobiecości i cykliczności – pokazując jak kobiety potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji.

Z nadmiaru estrogenu chwilami nie można już oddychać. Jak dobrze, że męski pierwiastek raz po raz wyłaniający się z ciemności pozwala odzyskać równowagę. Nie tylko widzom, ale i bohaterkom spektaklu. Być może mężczyzna jednak na coś się przydaje? (...)

Marzena Rogozik, kulturatka.pl

W spektaklu występują między innymi Justyna Orzechowska, Paulina Lasyk, Marta Zoń, Anna Kamykowska, Karolina Bondaronek, Grażyna Srebrny-Rosa.

Czas trwania: 120 minut

Realizacja

Autor: Bogusław Schaeffer

Reżyseria: Piotr Bikont

Scenografia: Aleksander Janicki

Teatr KTO - Adres i dojazd

http://teatrkto.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.