Chór Sierot - zdjęcie Chór Sierot - zdjęcie Chór Sierot - zdjęcie

Średnia ocena

27 oddanych głosów
34 zainteresowanych osób

9.0 / 10

Chór Sierot

Chór Sierot to hipnotyzująca opowieść o samotności.

Mają jednakowe stroje, ciężkie buty, sztywne tornistry i skromne fryzury, działają synchronicznie i z ogromnym wyczuciem.

Jednak chór, który nie śpiewa, nie mówi i nawet się nie uśmiecha, robi przedziwne wrażenie

Agnieszka Bednarz, Dziennik Teatralny

Spektakl trwa dokładnie tyle, ile III Symfonia (zwana też Symfonią Pieśni Żałosnych) Henryka Mikołaja Góreckiego, która towarzyszy aktorom od początku do końca przedstawienia,

wyznaczając rytm całej opowieści. Każda sztuka trwa równo 52 minuty i 6 sekund. Spektakl bez słów.

Przedstawienie było prezentowane w Rumunii, Chorwacji, Iranie, Macedonii, na Białorusi, Ukrainie i wielu miastach Polski.

Czas trwania: 53 minut
Źródło zdjęcia:

Realizacja

Scenariusz, opracowanie muzyczne, reżyseria: Jerzy Zoń

Scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka

Konstrukcje i wykonanie scenografii: Pracownia Ślusarska Robert Calikowski

Ruch sceniczny: Eryk Makohon

Przygotowanie rytmiczne zespołu: Grzegorz Bauer

Muzyka: Henryk Mikołaj Górecki "III Symfonia"

Asystent reżysera: Monika Kozłowska

Opinie naszych widzów (6)

 • 10.0/ 10

  Excellent performance. A lot to think about for many days. Thanks

  ur.....@gm...il.com / 14 September 2018

 • 10.0/ 10

  wymowna i poruszająca sztuka. gra aktorów fenomenalna

  ny.....@gm...il.com / 24 August 2018

 • 10.0/ 10

  Spektakl trwał zbyt krótko

  pr.....@gm...il.com / 31 May 2018

 • 10.0/ 10

  Świetny!

  br.....@ew...ki.pl / 30 May 2018

 • 9.0/ 10

  bardzo ekspresyjny spektakl, fascynujące jak wiele treści można przekazać bez słów.

  me.....@....pl / 25 January 2015

Teatr KTO

Teatr KTO w Krakowie założony został w 1977 roku. Jego obecna siedziba znajduje się przy ul. Krowoderskiej w Krakowie. Pierwszym spektaklem zagranym przez Teatr KTO był „Ogród rozkoszy”. Teatr KTO uzyskał status teatru miejskiego w 2005 roku. Jego dyrektorem od samego początku jest Jerzy Zoń - polski reżyser i aktor teatralny.

Teatr KTO gra swoje spektakle na trzech scenach znajdujących się w różnych miejscach - w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA znajdującym się przy ul. Nadwiślańskiej 2-4, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA przy ul. Marii Konopnickiej 26 oraz na Scenie Politechniki Krakowskiej - w Teatrze ZALEŻNYM przy ul. Kanonicznej 1.

Teatr KTO w Krakowie jest teatrem niezależnym, który od 1985 roku uprawia sztukę uliczną nawiązującą do tradycji teatru jarmarcznego, kuglarskiego, wędrownego - jedną z jego głównych i najważniejszych scen są również przestrzenie plenerowe, czyli place i ulice Krakowa.

Repertuar Teatru KTO jest wyjątkowy, ponieważ Teatr KTO gra spektakle nie tylko typowo sceniczne, ale także plenerowe. W repertuarze Teatru KTO znajdują się przede wszystkim produkcje teatru, jednak na jego scenach zobaczyć możemy również spektakle gościnne. Spektakle grane w Teatrze KTO nawiązują wszystkim do sztuki współczesnej - niezwykle widowiskowej i emocjonalnej.

Teatr KTO to teatr jedyny w swoim rodzaju - gościł w ok. 250 miastach, w ponad 40 krajach, na 5 kontynentach. Teatr KTO ze swoimi spektaklami odwiedził m. in. Kolumbię, Meksyk, Brazylię, Tunezję, Iran, USA i prawie wszystkie kraje europejskie - wystawia swoje spektakle w wielu różnych miejscach na całym świecie.

Teatr KTO współtworzył również wielkie widowiska plenerowe, które dotyczyły najważniejszych wydarzeń w historii Europy m. in. “De la Revolution”, Lille 1989 - spektakl z okazji obchodów 200-lecia Rewolucji Francuskiej, ok. 21000 widzów; “Uchodźcy”, Lipsk 2009 – instalacja teatralna z okazji 20-lecia zburzenia Muru Berlińskiego, ok. 120.000 widzów oraz w historii Polski m. in. Vivat Academia, Kraków 2000 - widowisko plenerowe z okazji 600-lecia odnowienia Akademii Krakowskiej, ok. 2000 widzów; Kronika Polska, Kraków 2004 - przedstawienie z okazji wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, ok. 60.000 widzów;

Z Teatrem KTO w Krakowie współpracowało wielu wybitnych artystów. Muzykę do spektakli granych w Teatrze KTO komponowali m. in. Janusz Stokłosa, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Janusz Grzywacz, scenografię tworzyli m. in. Joanna Braun, Joanna Jaśko-Sroka, Krzysztof Tyszkiewicz, zaś w spektaklach występowali znani aktorzy m. in. Anna Dymna, Hanna Banaszak, Jerzy Trela, Jerzy Stuhr, Marek Kondrat, Wojciech Malajkat i wielu innych.

Teatr KTO był organizatorem 29. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie, realizuje również wiele projektów artystycznych, m. in. Noc Teatrów od 2007 roku oraz Noc Poezji od 2011 roku.

Bilety do Teatru KTO kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do godz. 16.00 w siedzibie teatru przy ul. Krowoderskiej 74 lok. 13, a także na godzinę przed każdym spektaklem w miejscu jego prezentacji.

Wejściówki do Teatru KTO również można kupić przez internet kilka godzin przed spektaklem dzięki portalowi www.eEwjsciowki.pl.

Adres i dojazd

http://teatrkto.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.6
Średnia ocena
Kameralna atmosfera, świetna gra, ekstremalnie bliski kontakt z aktorkami, gorąco polecam
- Tadeusz

12.11 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9.4
Średnia ocena
MAGIA, MAGIA I JESZCZE RAZ MAGIA!!! Miejsce stworzone przez ludzi z pasją - wielką miłością do teatru
- Joanna

27.10 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.3
Średnia ocena
Spektakl rewelacyjny! dużo śmiechu i trafnych podsumowań. Chętnie poszłabym jeszcze raz
- Monika

Dziś / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Monodram
8.5
Średnia ocena
Rewelacyjna gra aktorska. Odleciany spektakl, którego nie da się zapomnieć
- Bożena

Jutro / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.