Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie

Średnia ocena

9 oddanych głosów

7,0 / 10

Zemsta

Anna Augustynowicz, jedna z najważniejszych polskich reżyserek, wystawia Zemstę – jeden z najważniejszych polskich dramatów! Komedia Fredry dzieje się w momencie budowaniu muru.

Anna Augustynowicz, jedna z najważniejszych polskich reżyserek, wystawia Zemstę – jeden z najważniejszych polskich dramatów! Komedia Aleksandra Fredry dzieje się w momencie budowaniu muru. Dzisiaj Zemsta mogłaby być jednak o przeżynaniu stołu. Stołu, przy którym wszyscy siedzimy. I który już za chwilę…

Augustynowicz czyta Zemstę w świecie, w którym za oknami nasz romantyczny świat Gustawów-Konradów i Kordianów, jest coraz mocniej upupiany przez Cześników i Rejentów. Wydobywa piękno i rytm wiersza w czasach, gdy tak trudno o poezję. Nie idzie grzecznie za Fredrą, zmienia optykę. Patrzy na nas oczami odrzuconych, niechcianych. Szuka śmiechu, ale nie tego prostego, jarmarcznego, ale śmiechu błazna.

"Zgoda, zgoda! A Bóg wtedy rękę poda?"

Czas trwania: 85 minut
Źródło zdjęcia: fot. Grzegorz Mart

Zwiastuny

Obsada

Hanna Bieluszko

Maciej Jackowski

Karolina Kamińska

Marcin Sianko

Rafał Sadowski

Feliks Szajnert

Daniel Malchar

Realizacja

Autor: Aleksander Fredro

Reżyseria: Anna Augustynowicz

Scenografia: Marek Braun

Muzyka: Jacek Wierzchowski

Reżyseria światła: Krzysztof Sendke

Asystent reżysera: Michał Telega (WRD PWST)

Inspicjent: Iwona Cieślik

Producent: Agata Schweiger

Opinie naszych widzów (3)

 • 8,0/ 10

  Bardzo dobra gra aktorska! Jedyne co mam do zarzucenia to to, że ubiór aktorów pozostawiał wiele do życzenia. Ta sztuka uważam bardzo wpisała się w historię polskiego szkolnictwa, więc wypadałoby grać w stosownych strojach, tymbardziej, że wielu ludzi do teatru ubiera się bardzo elegancko. Papkin w konwersach i Klara w glanach to trochę przesada.

  ol.....@gm...il.com / 03 listopada 2019

 • 8,0/ 10

  Spektakl bardzo dobry w nowoczesnym wydaniu

  dk.....@gm...il.com / 24 października 2019

 • 2,0/ 10

  Bardzo słabe nagłośnienie. Aktorzy mówią cicho, niewyrażnie,niechlujnie.Występowanie w ubraniach noszonych po domu zabija cały spektakl.Super oszczędna scenografia.Wszstko poniżej poziomu tego teatru.

  kl.....@....pl / 24 października 2019

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie - Adres i dojazd

https://teatrwkrakowie.pl/

Kup bilet