W ogień! - zdjęcie W ogień! - zdjęcie W ogień! - zdjęcie W ogień! - zdjęcie W ogień! - zdjęcie W ogień! - zdjęcie W ogień! - zdjęcie W ogień! - zdjęcie W ogień! - zdjęcie W ogień! - zdjęcie W ogień! - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

W ogień!

W inscenizacji twórcy zmagają się z podstawowymi pytaniami dzisiejszej Polski: Czy zawsze trzeba patrzeć w przeszłość? Kogo trzeba czcić i za co?

Punktem wyjścia do badań jest biografia Józefa Kurasia "Ognia": bohatera, mordercy, przestępcy, partyzanta i Janosika, a także mit Podhala oraz tekst Mateusza Pakuły.

W inscenizacji twórcy zmagają się z podstawowymi pytaniami dzisiejszej Polski: Czy zawsze trzeba patrzeć w przeszłość? Kogo trzeba czcić i za co? Czy jesteśmy w stanie pozbyć się ciężaru historii i zerwać z siebie tę koszulę Dejaniry, jaką jest polityka historyczna dzisiaj?

Pięcioro aktorów jako chór polskich duchów zawieszonych w czyśćcu. Jak u Kafki czekają na otwarcie wrót sprawiedliwości. I jak u Dantego spalają się swoją historią. Pięciu Kurasi. Pięć duchów. Albo też pięciu autochtonów dziwnego plemienia, które istnieje na tych ziemiach już od ponad 30000 lat. Kuraś biegnie w góry. Dalej i dalej – płonąć, pełen zemsty. Kim jest ten człowiek? Naprawdę warto czcić mordercę?

W spektaklu występują między innymi Natalia Strzelecka jako Kuraś 2, Karolina Kazoń jako Kuraś 1, Marcin Kalisz jako Kuraś 4, Wojciech Skibiński jako Kuraś 5, Mateusz Janicki jako Kuraś 4.

Czas trwania: 70 minut
Źródło zdjęcia: fot. Magda Hueckel

Zwiastuny

Realizacja

Autor: Mateusz Pakuła

Reżyseria: Wojtek Klemm

Scenografia: Anna Maria Karczmarska

Muzyka: Dominik Strycharski

Inspicjent: Bartłomiej Oskarbski

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie - Adres i dojazd

https://teatrwkrakowie.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.