Kot w butach - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów

9,8 / 10

Kot w butach

Zawarta w bajce anegdota pokazuje jak sprytem i kombinatorstwem można osiągnąć fortunę i rękę pięknej księżniczki zarazem. Tylko czy właśnie o tym chciał powiedzieć nam autor? Bądźcie nieuczciwi, bo to się zawsze opłaca? ...chyba nie.

Więc przyjrzyjmy się sprawie uważniej. Młody młynarz dostaje w spadku Kota. Szybko orientuje się, że ów Kot gada, mało tego, całkiem z sensem gada. Kot jest wyjątkowy, chcę dla swojego pana jak najlepiej, widzi w nim nawet materiał na księcia. Oczywiście ma już pewien plan, w ramach którego będzie musiał trochę nakłamać, a nawet kogoś zjeść. Lecz czegóż to się nie zrobi by osiągnąć tak szczytny cel, przecież zawsze lepiej jest być kotem księcia niż młynarza...choć znajdą się też tacy, którym bardziej smakują tłuste i promienne myszy z młyna, niż chude i zziębnięte z zamku. Prawda?

W tej oryginalnej adaptacji bajkowe postaci zaskakująco pasują do realiów współczesnego świata. W zabawny sposób wprowadzeni zostajemy w senne życie młynarzy, atmosferę dworu i wreszcie intrygę Kota w butach, któremu marzy się książęca korona dla swojego pana. Gdzie kończy się spryt, a gdzie zaczyna oszustwo? Odważnie spojrzenie na dwuznaczną rzeczywistość bajkowego świata. Doskonały ruch sceniczny (Kota w butach gra w tym spektaklu kobieta) dowcipne piosenki i humor, z którego śmiać się będą i dzieci, i dorośli. Pozbawione dosłowności kolorowe, kubistyczne dekoracje i kostiumy pozwolą uruchomić wyobraźnię widzów.

Czas trwania: 95 minut
Źródło zdjęcia: www.groteska.pl

Obsada

Kot zwany później Kotem w butach: Diana Jędrzejewska

Księżniczka Słodko Pyszna, Osioł: Olga Przeklasa

Król Opryk Wielki, Ojciec, Czarnoksiężnik Kapelusznik: Krzysztof Grygier

Julek – Brat Najmłodszy: Rafał Szumski

Przyboczny Wietrzyciel Królewski Lewy, Kuba – Brat Średni, Zając: Paweł Mróz

Przyboczny Wietrzyciel Królewski Prawy: Lech Walicki

Bartłomiej – Brat Najstarszy, Zając: Lech Walicki

Realizacja

adaptacja i reżyseria: Robert Jarosz

scenografia: Wiesław Jurkowski

muzyka: Piotr Klimek

choreografia: Kazimierz Knol

teksty piosenek: Malina Prześluga

asystenci reżysera: Paweł Mróz

inspicjent: Marek Stawowczyk

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Spektakl bardzo udany, wspaniała gra aktorska. Szczególnie KOT, ze swoimi autentycznie kocimi ruchami, "przelawający się" płynnie i majestatycznie, wspinający się miękko po meblach i wieżach zamku. Jednakże, jak dla małych widzów bardziej jednoznacznie i wprost powinien być zwerbalizowany morał

    jo.....@....krakow.pl / 08 września 2020

Teatr Groteska - Adres i dojazd

ul. Skarbowa 2
31-121 Kraków

http://www.groteska.pl/

Kup bilet