Dzikie łabędzie - zdjęcie Dzikie łabędzie - zdjęcie Dzikie łabędzie - zdjęcie Dzikie łabędzie - zdjęcie Dzikie łabędzie - zdjęcie Dzikie łabędzie - zdjęcie Dzikie łabędzie - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

9,7 / 10

Dzikie łabędzie

„Dzikie Łabędzie" jest jednym z najbardziej znanych utworów Hansa Christiana Andersena. Ta poetycka, nasycona elementami grozy baśń, to historia braci królewiczów i ich siostry Elizy, skrzywdzonych przez złą macochę.

Dziewczyna zostaje oszpecona, a jedenastu braci zamienionych w dzikie łabędzie. Dzięki poświęceniu siostry bracia odzyskają ludzką postać. Ale by ich uratować, bohaterka musi przejść wiele trudnych prób, wyrzec się wszystkiego co ma, narazić na śmieszność, znosić ludzkie szyderstwa i zawiść, a nawet otrzeć się o śmierć.

„Dzikie Łabędzie" to baśń o wytrwałości, o nieustępliwym dążeniu do szlachetnego celu i o ostatecznym zwycięstwie nad złem. W historii Elizy gotowej zrobić wszystko dla uratowania braci, można się doszukać analogii do dziejów Kaja i Gerdy, ale ta opowieść Andersena jest chwilami bardziej mroczna od „Królowej Śniegu”.

W przedstawieniu „Dzikie Łabędzie" prastare elementy i motywy baśniowe zostają pokazane we współczesnej scenicznej formie zawierającej ciekawe rozwiązania inscenizacyjne, oparte na animacji.

Atutami przedstawienia są muzyka i piosenki, pełne ekspresji układy choreograficzne oraz malarska scenografia i zaprojektowane w groteskowych formach kostiumy.

Na scenie występują między innymi Bartłomiej Olszewski jako Lokaj, Lech Walicki jako Król, Maja Kubacka jako Animatorka, Tomasz Frąszczak jako Książę, Gabriela Oberbek jako Żabiocha, Katarzyna Kopczyk jako Animatorka.

Realizacja

Jerzy Bielunas na motywach H.Ch. Andersena

reżyseria: Jerzy Bielunas

muzyka: Tomasz Łuc

choreografia: Maciej Florek

scenografia: Jakub Fidler

kostiumy: Anna Chadaj, Jakub Fidler

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Pięknie przygotowany spektakl. Dopracowany. Piękna muzyka, choreografia. Duża przyjemność sprawiło mi i mojej 10-cioletniej córce oglądanie sztuki.

    jo.....@gm...il.com / 17 lutego 2020

Teatr Groteska - Adres i dojazd

ul. Skarbowa 2
Kraków

http://www.groteska.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.