Dzikie łabędzie - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

9,7 / 10

Dzikie łabędzie

„Dzikie Łabędzie" jest jednym z najbardziej znanych utworów Hansa Christiana Andersena. Ta poetycka, nasycona elementami grozy baśń, to historia braci królewiczów i ich siostry Elizy, skrzywdzonych przez złą macochę.

Dziewczyna zostaje oszpecona, a jedenastu braci zamienionych w dzikie łabędzie. Dzięki poświęceniu siostry bracia odzyskają ludzką postać. Ale by ich uratować, bohaterka musi przejść wiele trudnych prób, wyrzec się wszystkiego co ma, narazić na śmieszność, znosić ludzkie szyderstwa i zawiść, a nawet otrzeć się o śmierć.

„Dzikie Łabędzie" to baśń o wytrwałości, o nieustępliwym dążeniu do szlachetnego celu i o ostatecznym zwycięstwie nad złem. W historii Elizy gotowej zrobić wszystko dla uratowania braci, można się doszukać analogii do dziejów Kaja i Gerdy, ale ta opowieść Andersena jest chwilami bardziej mroczna od „Królowej Śniegu”.

W przedstawieniu „Dzikie Łabędzie" prastare elementy i motywy baśniowe zostają pokazane we współczesnej scenicznej formie zawierającej ciekawe rozwiązania inscenizacyjne, oparte na animacji.

Atutami przedstawienia są muzyka i piosenki, pełne ekspresji układy choreograficzne oraz malarska scenografia i zaprojektowane w groteskowych formach kostiumy.

W spektaklu występują między innymi Małgorzata Hachlowska jako Królowa Macocha, Gabriela Oberbek jako Dama Dworu, Bartłomiej Olszewski jako Lokaj, Lech Walicki jako Kat, Barbara Cieślak jako Animatorka, Karolina Lichocińska jako Eliza.

Realizacja

reżyseria: Jerzy Bielunas

muzyka: Tomasz Łuc

choreografia: Maciek Florek - "Gleba"

scenografia i kostiumy: Anna Chadaj, Jakub Fidler

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Pięknie przygotowany spektakl. Dopracowany. Piękna muzyka, choreografia. Duża przyjemność sprawiło mi i mojej 10-cioletniej córce oglądanie sztuki.

    jo.....@gm...il.com / 17 lutego 2020

Teatr Groteska - Adres i dojazd

ul. Skarbowa 2
31-121 Kraków

http://www.groteska.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.