Balladyna - zdjęcie

Balladyna

„Balladyna” w reżyserii Bogdana Cioska to oryginalne przeniesienie klasyki polskiej literatury do świata teatru formy, z wykorzystaniem środków wyrazu, jakimi operuje teatr plastyczny. Na czym polega niezwykłość tej interpretacji? Twórcom udało się w sposób mistrzowski pokazać dwupoziomowość utworu (świata ludzi i świata elfów – rzeczywistości realnej i nadprzyrodzonej). To dzięki temu, że w większość postaci wcielają się lalki, animowane przez trojga aktorów.

Nimfa Goplana miesza się w losy ubogich sióstr Balladyny i Aliny, kierując do ich domu księcia Kirkora. Ta z dziewcząt, która zbierze więcej malin ma zostać królową, ale gdy okazuje się, że Alina wygrywa Balladyna… Zaślepiająca żądza władzy i bogactwa, od zawsze kierujące światem, wreszcie zbrodnia i kara. W tej niezwykłej interpretacji romantycznego dramatu o fenomenie zła opowiada się skromnymi, ale jakże wyrazistymi środkami.

Spektakl dla widzów powyżej 12 lat.

W spektaklu występuje Włodzimierz Jasiński jako Chochlik, Grabiec, Alina, Kirkor, Gralon, Paweł Mróz jako Skierka, Wdowa, Kostryn, Goniec, Wiedźma, Maja Kubacka jako Goplana, Balladyna.

Czas trwania: 100 minut
Źródło zdjęcia:

Obsada

Włodzimierz Jasiński - zdjęcie

Włodzimierz Jasiński
Chochlik, Grabiec, Alina, Kirkor, Gralon

Paweł Mróz - zdjęcie

Paweł Mróz
Skierka, Wdowa, Kostryn, Goniec, Wiedźma

Maja Kubacka - zdjęcie

Maja Kubacka
Goplana, Balladyna

Realizacja

Reżyseria: Bogdan Ciosek

Scenografia: Jerzy Kalina

Ruch sceniczny lalek: Krzysztof Falkowski

Muzyka: Paweł Moszumański

Inspicjent: Łukasz Rutkowski

Teatr Groteska - Adres i dojazd

ul. Skarbowa 2
31-121 Kraków

http://www.groteska.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.