Żmij - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

6,5 / 10

Żmij

Krakowski sekstet Żmij nie przypadkiem zaczerpnął nazwę ze świata słowiańskich baśni i mitów. Wężokształtny stwór doskonale oddaje ducha magii i szaleństwa jaki starają się wytworzyć na naszych koncertach. Zespół tworzą pasjonaci dawnych wierzeń i rodzimej mitologii, którzy postanowili ludowe teksty i melodie przemieszać z autorskimi. Pełne są one upiorów, mar i mrożących krew w żyłach obrazów ale i historii pięknych i wzruszających. Muzyka balansuje dokładnie pomiędzy folkiem a rockiem alternatywnym. Koncerty zaś swoją atmosferą przypominają pierwotne obrzędy.  Przez lata zespół poszukiwał swojego oryginalnego brzmienia. Na swoim koncie ma zwycięstwa min. na FAMIE, setki koncertów w całym kraju i sześć płyt.

Obsada

Jakub Zielina (gitara, śpiew)

Iwona Karcz (śpiew)

Sylwia Warchocka (flet)

Konrad Bińczyk (bas)

Wojciech Skowron (djembe)

Michał Biel (tapan)

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Bardzo fajna, kameralna atmosfera. Doskonała muzyka - połączenie słowiańskich folkowych dźwięków ze stylistyką grunge i fusion. Muzycy otwarci i kontaktowi. Jednym słowem - doskonale! Dzięki, Żmij! Marcin

    ma.....@gm...il.com / 11 października 2017

  • 3,0/ 10

    Muzyka interesujca, aranżaje zespołu także, w tym wprowadzenie fletu, ciekawy vocal zarówno solistki jak i gitarzysty prowadzącego, wysoki pozim techniki wszystkich muzyków.. Niestety osoba odpowiedzialna za akustykę koncertu powinna ustawiać aparaturę bez "stoperów w uszach" gdyż człość wrażenia estetycznego popsuł zbyt wyski poziom dżwięku gitary basowej (jak na wielkość pomieszczenia, w którym odbywał się koncert), prawie całkowicie "przykrywającej" solistkę ! a chwilami nawet perkusję !. Może ustawienia aparatury pozostały nie zmienione po wcześniejszym koncercie w dużej sali lub nawet plenerowym . Głośno to nie zawsze znaczy dobrze ?! dlatego też tylko z tego powodu, niestety,niska ocena koncertu.

    ku.....@....edu.pl / 10 lutego 2019

Teatr Barakah - Adres i dojazd

ul. Paulińska 28
31-065 Kraków

http://www.teatrbarakah.com/

Kup bilet