Wkrótce nadejdzie ten czas - zdjęcie Wkrótce nadejdzie ten czas - zdjęcie Wkrótce nadejdzie ten czas - zdjęcie Wkrótce nadejdzie ten czas - zdjęcie

Średnia ocena

13 oddanych głosów
4 zainteresowane osoby

5.8 / 10

Wkrótce nadejdzie ten czas

„Wkrótce nadejdzie ten czas” Line Knutzon, jest surrealistyczną absurdalną komedią-dreszczowcem, historią o powierzchownym życiu współczesnego małżeństwa, powielanych trywialnościach, stereotypowych kłótniach, niezrealizowanych marzeniach, zaniedbanej miłości i utracie poczucia upływającego czasu.

Trzydziestopięcioletnia Rebekka umie tylko to, czego nie umie jej mąż Hilbert. Dlatego otrzymuje od Hilberta, który umie wszystko, prezent urodzinowy w postaci bardzo efektywnej pomocy domowej, dynamicznej dziewicy, Ody.

Hilbert nie lubi ani żony, Rebekki, której podstawowym zajęciem jest obsesyjne robienie na drutach ocieplacza jajek, ani jej byłego męża, dobrodusznego wędkarza Johna, który gorąco kocha „wieczną tułaczkę” – Ingrid. Dlatego Hilbert uprawia seks z ukochaną Johna, a nie z własną żoną.

Cała piątka zaczyna rozumieć, że jest na bakier z poczuciem upływu czasu, kiedy dziecko Hilberta i Rebekki, które wyszło z domu mając pięć lat, staje nagle w drzwiach z podarunkiem i kwiatami, jako 55 latek, żeby świętować osiemdziesiąte piąte urodziny mamy.

Czas trwania: 120 minut

Obsada

Małgorzata Brożonowicz - Sienkiewicz, Szymon Grzybek, Kamila Klimczak, Aleksandra Konior, Bartłomiej Kwiatkowski, Kinga Kowalska

Realizacja

Autor: Line Knutzon

Tłumaczenie: Paweł Partyka

Reżyseria: Paweł Partyka

Scenografia, kostiumy, muzyka, efekty dźwiękowe i światło: Paweł Partyka

Opinie naszych widzów (1)

  • 7.0/ 10

    świetna kreacja Hilberta, dowcipne dialogi, dużo prawdy. Spektakl nie jest arcydziełem, ale dobrze skrojoną sztuką, świetnym pomysłem na wieczorny czas.

    mi.....@gm...il.com / 29 January 2018

Teatr Barakah

Teatr Barakah w Krakowie założony został w 2004 roku przez Anę Nowicką - reżyserkę i aktorkę, oraz Monikę Kufel - aktorkę, scenografa i kostiumologa - aktorki połączył wspólny projekt "Szafa", który doceniany był na wielu festiwalach. Siedziba Teatru Barakah znajduje się przy ul. Paulińskiej 28 w Krakowie. Teatr działa w ramach Fundacji Dziesięciu Talentów na rzecz Teatru Barakah. Obecnym dyrektorem Teatru Barakah jest Ana Nowicka.

Teatr Barakah to przestrzeń artystyczna, która pozwala na spotkanie sztuki na wielu płaszczyznach. Nazwa teatru nie jest przypadkowa - słowo „BARAKAH” oznacza w języku arabskim „błogosławieństwo” - jest ono wspólne dla wielu religii.

Repertuar Teatru Barakah jest niezwykle bogaty. Spektakle Teatru Barakah poruszają ważne i trudne tematy - opowiadają o otaczającej nas rzeczywistości, przyglądają się problemom współczesnego świata i przede wszystkim starają się prowadzić dialog z widzem.

Teatr Barakah brał udział w wielu festiwalach teatralnych, na których niejednokrotnie był wyróżniany. Jednym z najbardziej znanych spektakli, który wielokrotnie został nagrodzony, jest spektakl „Szyc” w reż. Any Nowickiej, stworzony na podstawie sztuki Hanocha Levina.

Teatr Barakah to miejsce otwarte dla wielu innych rodzajów twórczości. Cyklicznie w repertuarze Teatru Barakah pojawiają się również koncerty zespołów, duetów, solistów prezentujących różne nurty muzyczne, a także premiery płyt. Znajduje się tu także Galeria, w której organizowane są wystawy malarstwa, grafiki, fotografii itd. Teatr Barakah organizuje również pokazy filmowe w ramach Akademii Filmowej Barakah. Dla Teatru Barakah ważna jest także literatura, o czym świadczy cykl wydarzeń „Dramatorium”, „Chochla Literacka” oraz „Bitwa na teksty”. W siedzibie Teatru Barakah znajduje się również wspaniała kawiarnia ArtCafe Barakah, w której można napić się pysznej kawy oraz miło spędzić czas.

Z Teatrem Barakah związanych jest wielu wspaniałych aktorów m. in. Aleksandra Batko, Lidia Bogaczówna, Ewa Breguła, Magdalena Brudzińska, Monika Kufel i wielu innych. Teatr Barakah również aktywnie współpracuje z krakowską PWST, dzięki czemu pozwala zainteresowanym studentom zaangażować się w tworzenie teatru.

Bilety do Teatru Barakah kupić można przez internet za pośrednictwem strony internetowej teatru lub w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do godz. 17.00 oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem. Portal www.eWejsciowki.pl umożliwia widzom zakup wejściówek przez internet na kilka godzin przed spektaklem.

Adres i dojazd

ul. Paulińska 28
31-065 Kraków

http://www.teatrbarakah.com/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.1
Średnia ocena
Świetny, ciekawy, wartościowy
- Roma

Dziś / 19:15

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia
5.9
Średnia ocena

14.11 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia
9.3
Średnia ocena
Niemal prywatny spektakl dla każdego! Niesamowita atmosfera, fantastyczny klimat!
- Krzysztof

Dziś / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.6
Średnia ocena
Trochę śmiechu, ale też prawdziwych, ponurych niemalże emocji. Mieliśmy naprawdę bardzo udany wieczór. Polecam
- Piotr

15.11 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia
Kup bilet