Sol Invictus - zdjęcie Sol Invictus - zdjęcie Sol Invictus - zdjęcie Sol Invictus - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

10,0 / 10

Sol Invictus

„W czasach drastycznych podziałów społeczeństwa, rosnącej bezradności, hejtu, kwitnącego populizmu, zwyżkującej agresji, malejącej tolerancji oraz wszechobecnego zagubienia, w kraju bez nazwy nad bezimienną rzeką, wśród zburzonych starych kamienic i rozpadających się nowych bloków, w podupadłym kabarecie mieszczącym się w mieszkaniu na pierwszym piętrze zniszczonej czynszówki będziemy świadkami pojedynku sióstr Barabas, Barbary i Berty, słynnych spirytystek-szansonistek, połączonych tak więzami krwi, jak i wzajemną i bezwzględną nienawiścią…”.

„Sol Invictus” to spektakl muzyczny o niepowstrzymanym głodzie władzy utrzymany w duchu Charmsa, Brechta i Weilla, poetyce obrazów Grosza i Dixa, zakorzeniony w mrocznej atmosferze niemieckich kabaretów czasów weimarskich. Jest historią o czasach współczesnych i rozdartej niezgodą teraźniejszej Polsce, w której rosną animozje, zanika tolerancja i wzmaga się społeczny gniew. To czyni ją podobną do czasów rodzącego się faszyzmu. Nawiązując do stylistyk nurtów dada, oberiu i teatru absurdu, opowiedziana zostanie historia nienawiści, obsesji, wykluczenia, wiary w zabobon… Czy pojednanie i przebaczenie są możliwe?

Siostry Barabas… od dziecka rywalki nieakceptujące wzajemnie swej inności, obdarzone zdolnościami mediumicznymi, owładnięte obsesją zajrzenia na drugą stronę, zmierzenia się z nieznanym, gotowe zaryzykować wszystko dla sławy i poklasku, by zostać niosącymi zbawienie idolkami smutnego i zagubionego Narodu. Czy uda im się powołać do życia uber-siłę, pradawny boski byt, który pogodzi poróżniony wewnętrznie naród? Czy ów byt nie przyniesie jednak zniszczenia? Czy wybaczą sobie nawzajem wyrządzone krzywdy? Czy zwycięży ciemne, zapiekłe współzawodnictwo, czy jaśniejące złotem przebaczenie?

Obsada

Katarzyna Chlebny

Aleksandra Konior

Ana Nowicka

Paweł Harańczyk

Realizacja

tekst, reżyseria, muzyka, światło, piosenki: Paweł Szarek

produkcja dźwięku: Rafał Szumny

choreografia: Katarzyna Krzysztofek

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Gratuluję świetnego przedstawienia. Przejmujący spektakl, wspaniała muzyka (pytanie czy jest możliwość zakupu płyty z utworami ze spektaklu Sol Invictus ) niezapomniany wieczór w Krakowie.

    to.....@gm...il.com / 29 października 2019

Teatr Barakah - Adres i dojazd

ul. Paulińska 28
31-065 Kraków

http://www.teatrbarakah.com/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.