Misery - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów

9,2 / 10

Misery

Twórcy BARAKAH przenoszą na deski teatralne kultowy thriller psychologiczny Stephena Kinga „Misery”. W spektaklu wystąpią Monika Kufel i Michał Kościuk.

Ranny w wypadku autor popularnej serii romansów zostaje uratowany przez mieszkającą na uboczu kobietę. Troska i opieka gospodyni kończy się, gdy czyta ona maszynopis jego nowej powieści…

Nowicka przenosi akcję z lat 80. w czasy współczesne, czyli świat XXI wieku pełen hejtu, nękania, stalkerów, bo dziś przecież każdy z nas może mieć swojego psychofana. Sztuka to już nie tylko treść i forma, ale jej odbiór. Odbiorcy przez filtry emocji interpretują kolejne dzieła sztuki, swe interpretacje doprowadzając do granic absurdalnych wyobrażeń, przez co interpretacji jest wiele, ale czy każda jest bezpieczna? Czy w ogóle istnieje granica interpretacji i kiedy odbiorca przekracza ją, wchodząc na ryzykowną ścieżkę szalonej utraty poczucia rzeczywistości? Gdzie kończy się sztuka, a zaczyna życie, gdzie kończy życie, a zaczyna sztuka? Czy takie rozróżnienie wciąż istnieje? I czy naprawdę wszystko powinniśmy traktować tak serio?

Original Broadway Production Produced by Warner Bros. Theatre Ventures in association with Castle Rock Entertainment, Liz Glotzer, Mark Kaufman, Martin Shafer, Raymond Wu

World Premiere produced at Bucks County Playhouse, New Hope, PA Jed Bernstein, Producing Director

„MISERY”

Williama Goldmana

na podstawie powieści Stephena Kinga

Obsada

obsada: Monika Kufel, Michał Kościuk

Realizacja

tłumaczenie: Jacek Kaduczak

reżyseria: Ana Nowicka

muzyka: Piotr Korzeniak

scenografia i kostiumy: Monika Kufel

video/dron/trailer: Bartosz Kwiatkowsk

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Na prawdę świetny spektakl! Michał Kościuk miażdży!!! Koleś jest na prawdę dobry w tym co robi (widziałam jego „poczynania” już w kilku spektaklach)! Przybywajcie na „Misery”!

    al.....@....pl / 09 marca 2021

  • 10,0/ 10

    Doskonała gra aktorska, fabuła mnie wciągnęła. Bardzo dobry spektakl;)

    ew.....@on...et.eu / 08 marca 2021

Teatr Barakah - Adres i dojazd

ul. Paulińska 28
31-065 Kraków

http://www.teatrbarakah.com/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.