Królowa wanny - zdjęcie Królowa wanny - zdjęcie Królowa wanny - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów
4 zainteresowane osoby

5.9 / 10

Królowa wanny

„Królowa wanny” wiruje głównie wokół tematów damsko-męskich, ale nie brakuje też polityki, historii i, rzecz jasna, levinowskiego łamania wszelkiego rodzaju stereotypów.

Rozrywka, ale i refleksja. Refleksja, ale i rozrywka. Oto „Królowa wanny”. Na spektakl „Królowa wanny” składają się fragmenty kabaretów, skecze oraz piosenki Hanocha Levina zamieszczone w antologii „Królestwo wszechwanny. Proza, skecze, piosenki, poezja” wydanej w 2013 roku przez Wydawnictwo ADiT oraz Wydawnictwo Austeria.

Czas trwania: 60 minut

Obsada

Lidia Bogaczówna, Monika Kufel, Sebastian Oberc, Krzysztof Bochenek, Franciszek Muła

Realizacja

Reżyseria i adaptacja: Ana Nowicka

Autor: Hanoch Levin

Tłumaczenie: Michał Sobelman, Agnieszka Olek, Ela Sidi, Włodzimierz Leder

Kostiumy: Monika Kufel

Muzyka: Piotr „Lala” Lewicki

Choreografia: Iwona Olszowska

Animacje: Paweł Penarski

Opinie naszych widzów (3)

 • 7.0/ 10

  Humor momentami wulgarny, ale inteligentny. Skeczowa struktura sprawia, że nawet jeśli daną scenka klasyfikowalibyśmy jako dłużyznę, to za moment zastępuje ją nowy epizod. Do tego ciekawe piosenki.

  lu.....@gm...il.com / 16 January 2017

 • 6.0/ 10

  Temat niby interesujący, ale niespójny, jakiś zlepek różnych sytuacji. Poza tym zbyt duże epatowanie wulgarnością.

  ma.....@gm...il.com / 29 May 2018

 • 1.0/ 10

  W warstwie tekstowej żenada! Choć przy wspaniałej grze aktorów.

  mi.....@....pl / 15 May 2017

Teatr Barakah

Teatr Barakah w Krakowie założony został w 2004 roku przez Anę Nowicką - reżyserkę i aktorkę, oraz Monikę Kufel - aktorkę, scenografa i kostiumologa - aktorki połączył wspólny projekt "Szafa", który doceniany był na wielu festiwalach. Siedziba Teatru Barakah znajduje się przy ul. Paulińskiej 28 w Krakowie. Teatr działa w ramach Fundacji Dziesięciu Talentów na rzecz Teatru Barakah. Obecnym dyrektorem Teatru Barakah jest Ana Nowicka.

Teatr Barakah to przestrzeń artystyczna, która pozwala na spotkanie sztuki na wielu płaszczyznach. Nazwa teatru nie jest przypadkowa - słowo „BARAKAH” oznacza w języku arabskim „błogosławieństwo” - jest ono wspólne dla wielu religii.

Repertuar Teatru Barakah jest niezwykle bogaty. Spektakle Teatru Barakah poruszają ważne i trudne tematy - opowiadają o otaczającej nas rzeczywistości, przyglądają się problemom współczesnego świata i przede wszystkim starają się prowadzić dialog z widzem.

Teatr Barakah brał udział w wielu festiwalach teatralnych, na których niejednokrotnie był wyróżniany. Jednym z najbardziej znanych spektakli, który wielokrotnie został nagrodzony, jest spektakl „Szyc” w reż. Any Nowickiej, stworzony na podstawie sztuki Hanocha Levina.

Teatr Barakah to miejsce otwarte dla wielu innych rodzajów twórczości. Cyklicznie w repertuarze Teatru Barakah pojawiają się również koncerty zespołów, duetów, solistów prezentujących różne nurty muzyczne, a także premiery płyt. Znajduje się tu także Galeria, w której organizowane są wystawy malarstwa, grafiki, fotografii itd. Teatr Barakah organizuje również pokazy filmowe w ramach Akademii Filmowej Barakah. Dla Teatru Barakah ważna jest także literatura, o czym świadczy cykl wydarzeń „Dramatorium”, „Chochla Literacka” oraz „Bitwa na teksty”. W siedzibie Teatru Barakah znajduje się również wspaniała kawiarnia ArtCafe Barakah, w której można napić się pysznej kawy oraz miło spędzić czas.

Z Teatrem Barakah związanych jest wielu wspaniałych aktorów m. in. Aleksandra Batko, Lidia Bogaczówna, Ewa Breguła, Magdalena Brudzińska, Monika Kufel i wielu innych. Teatr Barakah również aktywnie współpracuje z krakowską PWST, dzięki czemu pozwala zainteresowanym studentom zaangażować się w tworzenie teatru.

Bilety do Teatru Barakah kupić można przez internet za pośrednictwem strony internetowej teatru lub w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do godz. 17.00 oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem. Portal www.eWejsciowki.pl umożliwia widzom zakup wejściówek przez internet na kilka godzin przed spektaklem.

Adres i dojazd

ul. Paulińska 28
31-065 Kraków

http://www.teatrbarakah.com/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.2
Średnia ocena
Świetny, ciekawy, wartościowy
- Roma

Dziś / 19:15

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia
9.3
Średnia ocena
świetny spektakl, znakomita reżyseria, wspaniała gra aktorska. Jeden z najlepszych spektakli jakie widziałam
- Katarzyna

02.11 / 19:15

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia
9.4
Średnia ocena
Rewelacyjny spektakl okraszony fenomenalną grą aktorską.
- Janusz

11.11 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.6
Średnia ocena
Trochę śmiechu, ale też prawdziwych, ponurych niemalże emocji. Mieliśmy naprawdę bardzo udany wieczór. Polecam
- Piotr

15.11 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia
-,-
Średnia ocena

15.11 / 21:00

+ inne terminy

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.