Koncert Fraktale - zdjęcie Koncert Fraktale - zdjęcie

Koncert Fraktale

Muzykę zespołu można określić jako mantryczne, snujące się, ale ustrukturyzowane

improwizacje zawierające elementy jazzu, psychodelii i muzyki orientalnej. Fraktale to

dźwięki pełne barw, przestrzeni i emocji. To muzyczna podróż w głąb tego, co niewyrażalne

słowami, dążące do nieskończoności, pozornie niedoskonałe i przypadkowe, a jednocześnie

uporządkowane.

Obsada

Filip Franczak - gitara/bas,

Bartłomiej Szumilas - saksofon tenorowy,

Rafał Rataj - pianino/syntezator,

Michał Naróg - perkusja

Teatr Barakah

Teatr Barakah w Krakowie założony został w 2004 roku przez Anę Nowicką - reżyserkę i aktorkę, oraz Monikę Kufel - aktorkę, scenografa i kostiumologa - aktorki połączył wspólny projekt "Szafa", który doceniany był na wielu festiwalach. Siedziba Teatru Barakah znajduje się przy ul. Paulińskiej 28 w Krakowie. Teatr działa w ramach Fundacji Dziesięciu Talentów na rzecz Teatru Barakah. Obecnym dyrektorem Teatru Barakah jest Ana Nowicka.

Teatr Barakah to przestrzeń artystyczna, która pozwala na spotkanie sztuki na wielu płaszczyznach. Nazwa teatru nie jest przypadkowa - słowo „BARAKAH” oznacza w języku arabskim „błogosławieństwo” - jest ono wspólne dla wielu religii.

Repertuar Teatru Barakah jest niezwykle bogaty. Spektakle Teatru Barakah poruszają ważne i trudne tematy - opowiadają o otaczającej nas rzeczywistości, przyglądają się problemom współczesnego świata i przede wszystkim starają się prowadzić dialog z widzem.

Teatr Barakah brał udział w wielu festiwalach teatralnych, na których niejednokrotnie był wyróżniany. Jednym z najbardziej znanych spektakli, który wielokrotnie został nagrodzony, jest spektakl „Szyc” w reż. Any Nowickiej, stworzony na podstawie sztuki Hanocha Levina.

Teatr Barakah to miejsce otwarte dla wielu innych rodzajów twórczości. Cyklicznie w repertuarze Teatru Barakah pojawiają się również koncerty zespołów, duetów, solistów prezentujących różne nurty muzyczne, a także premiery płyt. Znajduje się tu także Galeria, w której organizowane są wystawy malarstwa, grafiki, fotografii itd. Teatr Barakah organizuje również pokazy filmowe w ramach Akademii Filmowej Barakah. Dla Teatru Barakah ważna jest także literatura, o czym świadczy cykl wydarzeń „Dramatorium”, „Chochla Literacka” oraz „Bitwa na teksty”. W siedzibie Teatru Barakah znajduje się również wspaniała kawiarnia ArtCafe Barakah, w której można napić się pysznej kawy oraz miło spędzić czas.

Z Teatrem Barakah związanych jest wielu wspaniałych aktorów m. in. Aleksandra Batko, Lidia Bogaczówna, Ewa Breguła, Magdalena Brudzińska, Monika Kufel i wielu innych. Teatr Barakah również aktywnie współpracuje z krakowską PWST, dzięki czemu pozwala zainteresowanym studentom zaangażować się w tworzenie teatru.

Bilety do Teatru Barakah kupić można przez internet za pośrednictwem strony internetowej teatru lub w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do godz. 17.00 oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem. Portal www.eWejsciowki.pl umożliwia widzom zakup wejściówek przez internet na kilka godzin przed spektaklem.

Adres i dojazd

ul. Paulińska 28
31-065 Kraków

http://www.teatrbarakah.com/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.5
Średnia ocena
Wspaniałe oderwanie od rzeczywistości!
- Aleksandra

30.11 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Koncert
9.0
Średnia ocena

22.11 / 21:00

+ inne terminy

Gatunek: Koncert

Inne wydarzenia w tej instytucji:

-,-
Średnia ocena

24.11 / 21:00

+ inne terminy

6.7
Średnia ocena
Sentymentalna podróż z elementami komediowymi przeplatana balladami w j. rosyjskim, polskim i francuskim. Wspaniała gra aktora
- Beata

25.11 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Monodram
8.6
Średnia ocena
Odważny i świetnie dopracowany
- Izabela

24.11 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.