Jednoręki ze Spokane - zdjęcie Jednoręki ze Spokane - zdjęcie

Średnia ocena

20 oddanych głosów
5 zainteresowanych osób

7.2 / 10

Jednoręki ze Spokane

„Jednoręki ze Spokane” Martina McDonagh’a to czarna komedia o kryminalnym zacięciu. Akcja ma miejsce w małym, zapuszczonym, amerykańskim hotelu, zapomnianym przez świat, który fanom kina z pewnością skojarzy się z klimatem filmów Jima Jarmuscha. Nie ma tu dobrych ani złych postaci. Bohaterowie są wieloznaczni, nie dają się łatwo zaszufladkować, a przez to stają się jeszcze bardziej wyraźni na tle czarno-białej scenografii.

Marilyn i Toby to kolejna wariacja na temat Bonnie i Clyde’a. Licząc na zysk, przychodzą do jednorękiego mężczyzny, twierdząc, że posiadają jego dłoń zaginioną przed 27 laty. Okazuje się jednak, że nawet najbardziej zdesperowany poszukiwacz ręki nie da sobie wmówić, że mała i czarna ręka Aborygena należała kiedyś do niego… Jedyne, co osiągają młodzi poszukiwacze szczęścia, to poważne wkurzenie Jednorękiego. Dalsze perypetie bohaterów to walka z czasem, płonącą świecą, kajdankami, dzwoniącym bez przerwy telefonem oraz boyem hotelowym, jakby żywcem wyciągniętym z filmów Quentina Tarantino. Tempo akcji wyznaczane jest przez gitarowe riffy, płynące na żywo wprost spod palców brodatego mężczyzny w ciemnych okularach, stojącego ponad akcją na scenie.

Czas trwania: 70 minut

Realizacja

Autor: Martin McDonagh

Tłumaczenie: Klaudyna Rozhin

Reżyseria: Ana Nowicka

Scenografia i kostiumy: Monika Kufel

Muzyka: Łukasz Łukasik

Konstrukcja: Lesław Kostka

Opinie naszych widzów (1)

  • 10.0/ 10

    fantastyczny!

    li.....@gm...il.com / 16 April 2018

Teatr Barakah

Teatr Barakah w Krakowie założony został w 2004 roku przez Anę Nowicką - reżyserkę i aktorkę, oraz Monikę Kufel - aktorkę, scenografa i kostiumologa - aktorki połączył wspólny projekt "Szafa", który doceniany był na wielu festiwalach. Siedziba Teatru Barakah znajduje się przy ul. Paulińskiej 28 w Krakowie. Teatr działa w ramach Fundacji Dziesięciu Talentów na rzecz Teatru Barakah. Obecnym dyrektorem Teatru Barakah jest Ana Nowicka.

Teatr Barakah to przestrzeń artystyczna, która pozwala na spotkanie sztuki na wielu płaszczyznach. Nazwa teatru nie jest przypadkowa - słowo „BARAKAH” oznacza w języku arabskim „błogosławieństwo” - jest ono wspólne dla wielu religii.

Repertuar Teatru Barakah jest niezwykle bogaty. Spektakle Teatru Barakah poruszają ważne i trudne tematy - opowiadają o otaczającej nas rzeczywistości, przyglądają się problemom współczesnego świata i przede wszystkim starają się prowadzić dialog z widzem.

Teatr Barakah brał udział w wielu festiwalach teatralnych, na których niejednokrotnie był wyróżniany. Jednym z najbardziej znanych spektakli, który wielokrotnie został nagrodzony, jest spektakl „Szyc” w reż. Any Nowickiej, stworzony na podstawie sztuki Hanocha Levina.

Teatr Barakah to miejsce otwarte dla wielu innych rodzajów twórczości. Cyklicznie w repertuarze Teatru Barakah pojawiają się również koncerty zespołów, duetów, solistów prezentujących różne nurty muzyczne, a także premiery płyt. Znajduje się tu także Galeria, w której organizowane są wystawy malarstwa, grafiki, fotografii itd. Teatr Barakah organizuje również pokazy filmowe w ramach Akademii Filmowej Barakah. Dla Teatru Barakah ważna jest także literatura, o czym świadczy cykl wydarzeń „Dramatorium”, „Chochla Literacka” oraz „Bitwa na teksty”. W siedzibie Teatru Barakah znajduje się również wspaniała kawiarnia ArtCafe Barakah, w której można napić się pysznej kawy oraz miło spędzić czas.

Z Teatrem Barakah związanych jest wielu wspaniałych aktorów m. in. Aleksandra Batko, Lidia Bogaczówna, Ewa Breguła, Magdalena Brudzińska, Monika Kufel i wielu innych. Teatr Barakah również aktywnie współpracuje z krakowską PWST, dzięki czemu pozwala zainteresowanym studentom zaangażować się w tworzenie teatru.

Bilety do Teatru Barakah kupić można przez internet za pośrednictwem strony internetowej teatru lub w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do godz. 17.00 oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem. Portal www.eWejsciowki.pl umożliwia widzom zakup wejściówek przez internet na kilka godzin przed spektaklem.

Adres i dojazd

ul. Paulińska 28
31-065 Kraków

http://www.teatrbarakah.com/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.3
Średnia ocena
Niemal prywatny spektakl dla każdego! Niesamowita atmosfera, fantastyczny klimat! Wrócę tam!
- Krzysztof

Jutro / 19:30

23.06 / 19:30

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Tragikomedia
9.3
Średnia ocena
Polecam. Świetna reżyseria, aktorzy, kostiumy, dużo śmiechu - nie wiem kiedy minęła mi godzina
- Anna

08.07 / 19:00

13.07 / 19:00

Gatunek: Komedia
7.6
Średnia ocena
Akcja trzymająca w napięciu. Teatr jeszcze niepoznany!
- Anna

14.07 / 19:00

15.07 / 19:00

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet