1. Muzeum, teatr, koncert lub kino w Krakowie wyszukasz w górnym rozwijanym menu. W pierwszej kolejności wybierz miasto.
  2. Aby znaleźć bilety na wystawę, spektakl, koncert lub film w Krakowie, wybierz interesujący Cię zakres dat.
  3. Filtry umożliwiają też wybór konkretnych miejsc, dzięki czemu w prosty i szybki sposób kupisz bilety na koncert lub do kina, teatru czy muzeum.
  4. Wystawy, koncerty, spektakle i filmy w Krakowie możesz też sortować po dacie, ocenie lub popularności.

Bilety i repertuar Teatr BARAKAH w Krakowie

Teatr BARAKAH

Teatr BARAKAH to wyróżniający się na tle innych instytucji kultury, prywatny repertuarowy teatr, który od kilkunastu lat śmiało przeciera szlaki oryginalnym produkcjom, idącym w duchu nowoczesnego teatru, odważnie komentującego otaczającą nas rzeczywistość. W BARAKAH na deski przenoszone są kultowe teksty literackie, jak „Dzieci z dworca Zoo”, „Inni ludzie”, „Matka Joanna od Aniołów”, „Psy ras drobnych” i filmowe, jak „Misery” i „Przełamując fale”. Ostatnie produkcje BARAKAH to „Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce” inspirowane słynnym dramatem Tony’ego Kushnera, „Twin Peaks: do drzwi czerwonych zapukam” czerpiący inspiracje z serialu Davida Lyncha oraz „Marzyciele” inspirowani dziełem Bernardo Bertolucciego. Już pierwsza produkcja BARAKAH, „Szafa”, odbiła się głośnym echem w całej Europie, czego ukoronowaniem była nagroda aktorska dla Moniki Kufel na Międzynarodowym Festiwalu „Aktor Europy” w Macedonii. Na koncie teatru są też inne hity, jak jeden z najgłośniejszych spektakli ostatniej dekady „Szyc”, który na dobre wprowadził do polskiego teatru Hanocha Levina, czy „Jednoręki ze Spokane”, dzięki któremu krakowscy widzowie mogli poznać twórczość Martina McDonagha na długo przed jego sukcesami w Hollywood. Produkcje BARAKAH to teatr współczesny i nowoczesny, to spektakle interdyscyplinarne, łączące w sobie taniec, performance, muzykę na żywo, sztukę video i teatr bliski widzowi, łamiący czwartą ścianę. O odwadze twórców BARAKAH świadczą śmiałe projekty, jak choćby Noce Waniliowych Myszy, które stały się najgłośniejszym teatralnym kabaretem w Krakowie.
Teatr BARAKAH został założony w 2004 roku przez absolwenta krakowskiej PWST, reżysera i aktora Michała Anę Nowickiego oraz absolwentkę wrocławskiej PWST, aktorkę, scenografkę i kostiumografkę Monikę Kufel. W teatrze wyprodukowanych zostało ponad 50 spektakli (w tym 30 prapremier, od kilku lat powstają tu średnio 4 premiery rocznie), w których udział wzięli wybitni reżyserzy, aktorzy, scenarzyści, kompozytorzy, scenografowie i inni artyści z całej Polski. Siedziba teatru od 2013 znajduje się przy ulicy Paulińskiej 28 w kamienicy będącej przed II wojną światową Nową Mykwą żydowską, zwaną także „Łaźnią Ludową Rytualną”. Dzięki tej niesamowitej przestrzeni, łączącej w sobie historię z industrialnym wystrojem, w teatrze panuje wyjątkowy klimat, a scena z zabytkowymi holenderskimi kaflami jest idealna do prezentacji oryginalnych produkcji. Spektakle Teatru BARAKAH regularnie reprezentują Kraków na polskich i międzynarodowych festiwalach teatralnych, z których często wracają z nagrodami. Na koncie BARAKAH jest już kilkadziesiąt nagród teatralnych, w tym ta najważniejsza w Polsce – Nagroda im. Leona Schillera za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru przyznana przez Związek Artystów Scen Polskich. Twórcy BARAKAH nie tylko promują polską sztukę za granicą, ale i prezentują polskim widzom zagraniczne produkcje. Na scenie przy Paulińskiej 28 regularnie występują artyści ze Stanów Zjednoczonych, Argentyny czy Szwecji.
Teatr BARAKAH jest jedynym teatrem w Polsce prowadzącym kampanię społeczną. Od lat wspiera osoby wykluczone i słabsze, pomagając im na wszelkie możliwe sposoby. W ramach tej działalność twórcy BARAKAH regularnie współpracują ze środowiskiem LGBTIQ, czego rezultatem była m.in. odbywająca się tu przez kilka lat jedyna w Polsce Rewia Drag Queen, a obecnie jest Nowa Rewia oraz realizowany w latach 2021-2022, zakrojony na szeroką skalę społeczno-artystyczny projekt UWAGA! Strefa LGBT, w ramach którego odbywa się m.in. kampania społeczna „Jestem!”. Twórcy Teatru BARAKAH duży nacisk kładą także na edukację – co roku organizowane są niezwykle popularne warsztaty artystyczno-edukacyjne z zakresu teatru, choreografii i muzyki, które uczą, ale i integrują ludzi z różnych środowisk.
W BARAKAH prócz głośnych produkcji teatralnych odbywają się wydarzenia z innych dziedzin sztuki – co roku ponad 200, co jest fenomenem w skali kraju. Są to jam session, spotkania literackie, wystawy sztuki (malarstwo, grafika, fotografia), pokazy filmowe. BARAKAH jest też jedną z najpopularniejszych i najlepszych klubowych scen koncertowych Krakowa, na której prócz licznych zespołów z Polski występowali także muzycy z Austrii, Białorusi, Chorwacji, Czech, Francji, Islandii, Izraela, Kanady, Kurdystanu, Niemiec, Nowej Zelandii, Rosji, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch. Część z wydarzeń odbywa się w działającej przy teatrze ArtCafe Barakah, miejscu tętniącym życiem, które już parę lat temu zostało uznane za jedno z najlepszych w Krakowie, uzyskując certyfikat „Best Place” w plebiscycie jednego z portali internetowych, w którym udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy internautów.
Nazwa BARAKAH w języku arabskim, a także hebrajskim oznacza „błogosławieństwo, esencję życia, dar Boga”. To dobra nazwa dla teatru, bo kojarzy się z czymś przyjemnym, pozytywnym, co teatr podarowuje widzom oraz ludziom, z którymi współpracuje. Teatr BARAKAH utrzymuje się z konkursów grantowych i działalności statutowej.
Istnieje możliwość wsparcia nowych projektów Teatru BARAKAH poprzez wpłatę darowizny na konto Fundacji Dziesięciu Talentów na rzecz Teatru BARAKAH. Dziękujemy!
Zapraszamy na naszą stronę internetową: http://www.teatrbarakah.com/
Bilety i wejściówki do Teatru BARAKAH
w najlepszych cenach kupić można za pomocą portalu www.kicket.com (dawne eWejściówki.pl).

brak biletów
brak biletów
brak biletów
brak biletów
nd., 21.04, 19:00
8.31

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!