Tramwaj zwany pożądaniem - zdjęcie

Tramwaj zwany pożądaniem

W Nowym Orleanie tramwaje zamiast numerów mają nazwy, zupełnie tak jak ten, który przejeżdża obok mieszkania Stelli i Stanleya Kowalskich. Tramwaj Pożądanie. Symboliczna nazwa, której użył autor - Tennessee Williams ma sugerować duszny i zmysłowy nastrój sztuki, której główną bohaterką jest Blanche Dubois.

Ta ponadczasowa, wyśmienicie napisana rola dramatyczna od zawsze stanowi ogromne wyzwanie aktorskie. W przedstawieniu Dariusza Starczewskiego w rolę Blanche wcieliła się Magdalena Walach, która kreuje postać neurotycznej, rozchwianej emocjonalnie, starzejącej się nauczycielki.

Wielopłaszczyznowa osoba Blanche wciąż budzi kontrowersje i sprzeczne interpretacje. Trudno jest ją polubić, jeszcze trudniej ustosunkować się do niej, ale niemożliwym jest przejść koło niej obojętnie.

Jej przedłużająca się wizyta w domu siostry i szwagra, powoduje rosnące napięcie między bohaterami, które nieubłaganie doprowadza do tragicznego końca.

Obok głównych postaci, czyli Blanche, Stelli (Ewelina Starejki) i Stanleya (gościnnie - Michał Kitliński) oraz Mitcha (Przemysław Redkowski) w przedstawieniu występuje w przejmującym i kluczowym epizodzie Meksykanki - Renata Przemyk

Źródło zdjęcia: http://www.bagatela.pl

Obsada

Magdalena Walach

Ewelina Starejki

Michał Kitliński

Przemysław Redkowski

Michał Kościuk / Sebastian Oberc (gościnnie)

Sławomir Sośnierz

Ewa Mitoń

Renata Przemyk (gościnnie) / Aleksandra Godlewska

Teatr Bagatela w Krakowie - Duża Scena - Adres i dojazd

Karmelicka 6, 31-128 Kraków

http://www.bagatela.krakow.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.