Jestem obok - zdjęcie

Średnia ocena

11 oddanych głosów

9,7 / 10

Jestem obok

9,7/ 10

"Jestem nikim, kto cokolwiek zbudował.

Nie idę do boga.

Nie idę do domu.

Nie jestem spokojny. Po prostu wstrzymuję się.

Nie boję się. Znam uczucie bycia poza światem. Ale mam nadzieję, że niedługo się skończy."

Jestem obok. Opowieści domowe. Po ponad sześciu latach od pierwszej premiery spotykamy się znów z tekstem Lausund. Tym razem zapraszamy Was w podróż po domach... uprzedzamy, że nie zawsze te same drzwi, do tych samych pokoi i historii będą otwarte.

Czas trwania: 200 minut
Źródło zdjęcia: sztuka na wynos, zdjęcie z próby autorstwa Niny Kupis

Obsada

Rafał Iwański, Alan Al-Murtatha, Elżbieta Bielska, Ewa Błachnio, Zbigniew Borek, Anka Graczyk, Bohdan Graczyk, Michał Kitliński, Bartosz Mikulak, Katarzyna Polak, Joanna Stankiewicz, Dariusz Starczewski, Kamil Tolinski

Realizacja

Reżyseria - Dariusz Starczewski

Scenografia i kostiumy - Maja Strzebońska

Lalki i maski - Justyna Banasiak

Muzyka - Mateusz Kobiałka

Światło - Marek Oleniacz

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Gra aktorów jak zawsze w wykonaniu 'Sztuki na wynos' na najwyższym poziomie. Spektakl dający do myślenia, niedopowiedziany i ambitny. Pozostawiający widza z kilkoma fundamentalnymi pytaniami. Ze znakomitą grą aktorską, z mistrzowskim wykorzystaniem przestrzeni teatru w formie "spektaklu chodzonego". Wiele razy skłania do refleksji - historie są na tyle uniwersalne, że w każdej można odnaleźć cząstkę siebie i swoich lęków, które sprawiają, że 'jesteśmy obok' w swoim życiu. Polecam, wspierajmy takie niezależne inicjatywy. Przywraca nadzieję, że taka może być sztuka.

  ba.....@ma...en.biz / 12 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  To była jedna ze wspanialszych rzeczy, jakie widziałem w życiu!

  go.....@gm...il.com / 22 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  Wspaniały wieczór ! Wyjątkowy, doskonały spektakl! Świetnie zagrany. Bardzo ciekawe lalki i maski. Znakomita scenografia. Wielkie gratulacje dla reżysera i całego zespołu !

  mg.....@....pl / 18 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  Przedstawienie świetne , bardzo życiowe . Sztuka i aktorzy na "wyciągnięcie ręki " przez co odbiór jest całkiem inny niż w normalnym teatrze . Gra aktorska rewelacyjna . Polecam , ja na pewno jeszcze tam zawitam .

  ed.....@....pl / 20 października 2019

 • 9,0/ 10

  To nie spektakl - to doświadczenie :) Chociaż nie mogę za wiele zdradzić a propos formy, całe przedstawienie jest podróżą i eksploracją. Pięknie opowiedziane historie, doskonałe aktorsko miniatury i wykorzystanie przestrzeni. Warto zaznaczyć, że to eksploracja smutna i dramatyczna - pozostawia wiele refleksji i pytań.

  ma.....@gm...il.com / 20 stycznia 2020

sztuka na wynos - Adres i dojazd

ul. Starowiślna 55/6, 31-038 Kraków

https://sztukanawynos.pl

Kup bilet