Staszek Soyka - recital -

Średnia ocena

2 oddane głosy

8,5 / 10

Staszek Soyka - recital - "Nic dwa razy" - Szymborska w piosence 2019 – koncert laureatek Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie

"Nic dwa razy się nie zdarza

i nie zdarzy. Z tej przyczyny

zrodziliśmy się bez wprawy

i pomrzemy bez rutyny"

Koncert, podczas którego wybrzmią słowa wybitnej poetki, noblistki w piosenkach zaśpiewanych i zinterpretowanych przez młode kobiety, szukające w Jej wierszach samych siebie. Tego wieczoru zapraszamy Państwa w kobiecą podróż, zaaranżowaną przez pięć dam, gdzie pośród poezji i dźwięku, głos zabierze siła, delikatność i piękno.

Wystąpią: Paulina Bisztyga, Dominika Handzlik, Asia Nawojska, Hanka Wójciak

W drugiej części Koncertu wystąpi ze swoim recitalem Stanisław Soyka, wokalista jazzowy, pianista i kompozytor.

Czas trwania: 90 minut

Obsada

Stanisław Soyka

Wokalista i kompozytor. Mówi się o nim „zwierzę muzyczne”. Ciągle się zmienia, dużo improwizuje, a mimo to jego kompozycje można poznać już po kilku pierwszych dźwiękach. Jest niezwykle charyzmatyczny i z łatwością podbija serca zgromadzonej publiczności. Uważa się za człowieka szczęśliwego. Docenia to, co już umie, ale fascynuje go możliwość dalszego rozwoju. Twierdzi, że z wiekiem muzyka sprawia mu jeszcze większą radość, którą chce się dzielić

z słuchaczami.

Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.

Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i ...nie tylko.

Pozostali artyści: Paulina Bisztyga, Dominika Handzlik, Asia Nawojska, Hanka Wójciak

Kierownictwo muzyczne: Stanisław Rzepiela

Realizacja

Kierownictwo muzyczne: Stanisław Rzepiela

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Fantastyczny, klimatyczny koncert. Polecam :)))

    ag.....@....pl / 25 października 2019

Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie - Adres i dojazd

http://studenckifestiwal.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.