Chudy Żołnierz - zdjęcie Chudy Żołnierz - zdjęcie Chudy Żołnierz - zdjęcie Chudy Żołnierz - zdjęcie Chudy Żołnierz - zdjęcie Chudy Żołnierz - zdjęcie Chudy Żołnierz - zdjęcie Chudy Żołnierz - zdjęcie Chudy Żołnierz - zdjęcie Chudy Żołnierz - zdjęcie Chudy Żołnierz - zdjęcie Chudy Żołnierz - zdjęcie Chudy Żołnierz - zdjęcie

Średnia ocena

16 oddanych głosów

8,6 / 10

Chudy Żołnierz

Nowa odsłona spektaklu w zmienionej obsadzie i nowym miejscu!

Pierwsza polska inscenizacja jednego z ostatnich dramatów Levina.

****

Hanoch Levin "Chudy żołnierz"

„Jestem bardziej tobą niż ty sam"

Sussin, tytułowy Chudy żołnierz wraca po 5 latach z wojny. W domu zastaje swoje alter ego, Grubego żołnierza, który przywłaszczył sobie jego żonę, dziecko, tożsamość. Nierozpoznany przez bliskich i sąsiadów Chudy żołnierz zamieszkuje na podwórzu śledząc przez okno życie swojego sobowtóra z "tłustych lat", dyskutując i kłócąc się z nim. Wkrótce pojawia się kolejna, trzecia wersja głównego bohatera - Pełzający żołnierz - ranny i konający, on także uważa siebie za Sussina...

Trzy warianty osobowości głównego bohatera - Chudy, Gruby i Pełzający żołnierz podejmują próbę zrozumienia własnej tożsamości, która się rozpada, zadają pytanie co stanowi jej istotę, na czym polega niepowtarzalność człowieka.

Świat w którym dzieję się akcja, to świat niedostatku i zagrożenia, panuje głód, o jedzenie trzeba walczyć, a ludzkie relacje zostały zaburzone przez wszechobecną wojnę, która nigdy się nie kończy.

"Chudy Żołnierz", który swobodnie nawiązuje do antycznej komedii Plauta "Amfitrion", to jeden z ostatnich dramatów Levina, jak dotąd był wystawiany poza Izraelem raz, we Francji w 2013 roku przez Théâtre Simone Signoret teraz po raz pierwszy w Polsce na deskach teatru Scena Supernova.

Reżyseria i światło: Jakub Kowalik

Scenografia: Jakub Szachnowski, Jakub Kowalik

Muzyka: Magda Smoławska, Wojciech "Pinokio" Sochaczewski, na żywo zaśpiewają: Masza Winiarska oraz Karo Gawlik

Oprawa graficzna, zdjęcia: Jakub Szachnowski

tłumaczenie: Ela Sidi

Kostiumy: Natali Bunina

W ramach biletu lampka wina, zachęcamy do zastania po spektaklu i rozmowy we foyer z twórcami.

Czas trwania: 90 minut

Obsada

Chudy Żołnierz: Łukasz Leśniewicz

Gruby Żołnierz: Krystian Gut

Pełzający Żołnierz: Kirill Aleksandrov

Kobieta: Urszula Radwan

Dziecko: Agata Hajdukiewicz

Ślepy sąsiad, Niemy Sąsiad: Maksymilian Czarnecki

Martwy dziadek: Krzysztof Drozdowski

Realizacja

Jakub Kowalik

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Świetna atmosfera i gra aktorów na wysokim poziomie. Fabuła skłania do refleksji. Jedna z lepszych sztuk na jakich byłam :)

  ju.....@in...ia.eu / 23 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  Spektakl był bardzo ciekawy, a gra aktorska przejmująca. Rekomenduje spektakl wszystkim, których taka tematyka interesuje. Bardzo na czasie.

  mg.....@gm...il.com / 23 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  niesamowita uczta dla ducha, offowe podejście, niszowa lokalizacja, aktorzy bardzo autentyczni w rolach, reżyser pierwsza klasa. polecam każdemu zmęczonemu mainstreamowym światkiem

  se.....@gm...il.com / 16 stycznia 2022

Scena Supernova - Adres i dojazd

Mikołaja Zyblikiewicza 12/4, Kraków

http://scenasupernova.pl

Kup bilet