Monodram - Hermenegilda K. - Gramy dla UKRAINY - zdjęcie Monodram - Hermenegilda K. - Gramy dla UKRAINY - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Monodram - Hermenegilda K. - Gramy dla UKRAINY

----- !!! -----

Cały dochód przeznaczony zostanie na

Polska Akcja Humanitarna dla Ukrainy

----- !!! -----

One woman show! Dużo śpiewu i muzyki! Energetyczna, śpiewająca na żywo aktorka! Salwy śmiechu gwarantowane! Teatr absurdu!

''Hermenegilda K.'' to spektakl komediowy stworzony przez Dorotę Kaczor.

Przedstawienie łączy różne środki artystyczne, takie jak teatr formy, teatr ożywionych przedmiotów, śpiew, pantomimę, aktorstwo. Monodram w groteskowy sposób opowiada o Hermenegildzie Kociubińskiej - jednej z postaci ''Teatrzyka Zielona Gęś '' Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Hermenegilda to uosobienie artystki, która lata artystycznej świetności ma za sobą. Nie jest jednak w stanie pogodzić się z tym, że przestała przebywać w środowisku artystycznym. Nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji. Szalę goryczy przepełnia brak zaproszenia na Bal, do szanowanego w środowisku artystycznym profesora Bączyńskiego. Hermenegilda postanawia zorganizować konkurencyjne przyjęcie, odgrywając samotnie skecze ''Teatrzyka Zielona Gęś'' oraz ucząc wyimaginowanych gości zasad savoir-vivru.

W spektaklu pojawią się takie postaci jak Pies Fafik, Zielona Gęś czy Zamarzający Chłopczyk.

Autorski scenariusz jest inspirowany twórczością Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima.

Przedstawienie jest autorską kompilacją tekstów i piosenek, opartą na improwizacji aktorskiej oraz na interakcji z publicznością, dlatego każdy spektakl jest nieco inny.

W przedstawieniu usłyszymy wiele piosenek z repertuaru między innymi Maryli Rodowicz, Ireny Santor, Ireny Kwiatkowskiej , Violetty Villas, Jadwigi Czerwińskiej oraz Ireny Kwiatkowskiej.

Przedstawienie to pokaz umiejętności aktorskich, a zarazem ukłon w stronę artystów, którzy odchodzą zapomniani. To tragikomedia o samotności, odrzuceniu i próbie radzenia sobie z nieuchronnym przemijaniem.

Spektakl dedykowany jest młodzieży oraz dorosłym, ale odpowiedni jest dla każdej publiczności.

Widzów, którzy dokonali zakupu biletu dla osób zaszczepionych, prosimy o przyniesienie na wydarzenie paszportu COVID-19.

Na scenie występuje Dorota Kaczor jako Aktorka.

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia: Gierat Art Studio - Marek Gierat

Obsada

Realizacja

Autorka scenariusza i inscenizacji: Dorota Kaczor

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Polecam:)

    pa.....@....pl / 07 marca 2022

Scena Perspektywa - Adres i dojazd

ul. Michała Stachowicza 4/1
30-103 Kraków
tel. 530799510

http://www.scenaperspektywa.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.