Bezimiennik polski - koncert - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów

9,4 / 10

Bezimiennik polski - koncert

Koncert przeznaczony dla osób pełnoletnich!

Debiutancki koncert piosenek autorstwa Norberta Stałęgi pod kierownictwem muzycznym Adama Szwajcowskiego, w reżyserii Marka Gierata.

Bezimiennik polski, czyli: po imieniu o tym, co nas boli i co z nas się wylewa. Niekiedy są to rzeczy absurdalne. Absurdalne? - Tak! I ważne! Swoisty leksykon opowieści o poczuciu braku miłości. Jest to problem, który rodzi określone konsekwencje, ale przecież nie porozmawiamy o tym przy świątecznym, bądź weselnym stole. A Miłość jest potrzebna!

Norbert Stałęga - Laureat 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Aktor, barman, artysta krakowskiej Sceny Perspektywa. W wolnych chwilach shake’uje melodie i strainuje teksty – drinki mocne, pyszne i gęste. Jego twórczość to swoisty Pilotage Automatique – pewien stan uniesienia, który gwarantuje bezpieczne lądowanie. Lecz zanim to, trzeba odlecieć…

Adam Szwajcowski - multiinstrumentalista specjalizujący się w grze na gitarze klasycznej. Ma za sobą liczne występy zarówno jako akompaniator jak i solista, czy to na rozmaitych scenach teatralnych i klubowych, czy na ulicy. Członek kolektywu producenckiego Chodnikov, od 2019 roku związany ze Sceną Perspektywa. Poza działalnością artystyczną zajmuje się dźwiękiem również od strony naukowej, zawodowo prowadząc badania z zakresu inżynierii audio i psychoakustyki.

Marek Gierat - Pomysłodawca, założyciel, producent, reżyser i dyrektor Sceny Perspektywa. Marek w swoim dorobku artystycznym posiada niezliczoną ilością spektakli, w których wystąpił jako aktor i wokalista. W roli reżysera wyprodukował około 30 teatralnych wieczorów muzycznych. Współpracuje z Teatrem KTO, gdzie aktualnie jest w obsadzie spektaklu Zapach czasu. Od 2018 związany również z Teatrem COGITO, w którym występuje w takich spektaklach jak: "Dziady cz. III", "Teatr Elżbietański", "Teatr Antyczny", "Tango" i "Ferdydurke". Od 2019 występuje również w spektaklu DROM – ścieżkami Romów Teatr Migro. Wartości, które są bardzo bliskie sercu Marka to: człowiek, twórczość, odwaga.

W trakcie koncertu zostaną wykorzystane fragmenty audio-brudnopisu autorstwa Zuzanny Szelest.

Na scenie występuje Marek Gierat jako Reżyseria i produkcja, Norbert Stałęga jako Śpiew, ukulele, Adam Szwajcowski jako Kierownictwo muzyczne i instrumenty towarzyszące.

Czas trwania: 60 minut

Zwiastuny

Obsada

Marek Gierat - zdjęcie

Marek Gierat
Reżyseria i produkcja

Norbert Stałęga - zdjęcie

Norbert Stałęga
Śpiew, ukulele

Adam Szwajcowski - zdjęcie

Adam Szwajcowski
Kierownictwo muzyczne i instrumenty towarzyszące

Realizacja

Norbert Stałęga: śpiew, ukulele

Reżyseria i produkcja: Marek Gierat

Kierownictwo muzyczne i instrumenty towarzyszące: Adam Szwajcowski

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Ciekawy projekt, prawdziwy artysta, świetny pomysł. Piosenka "kable" chwyta! Szczerze polecam i to wydarzenie jak i tę scenę;) Dobra energia, warto zobaczyć!

    lu.....@on...et.eu / 16 grudnia 2021

  • 10,0/ 10

    Bardzo dobry koncert, a właściwie spektakl. Mocne, drapieżne teksty o współczesności są wykonywane z aktorską finezją i połączone z radosną, energiczną muzyką. Spektakl wart polecenia.

    bl.....@....pl / 13 grudnia 2021

Scena Perspektywa - Adres i dojazd

ul. Michała Stachowicza 4/1
30-103 Kraków
tel. 530799510

http://www.scenaperspektywa.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.