Filtry:

Sortuj:

Więcej filtrów:

Więcej filtrów

Pianocorum: Koncerty chopinowskie w Domu Polonii

Dom Polonii
Rynek Główny 14
31-008 Kraków

W każdy wtorek i piątek o godzinie 19:30 serdecznie zapraszamy Państwa na wyjątkowe koncerty chopinowskie w Domu Polonii w Krakowie.

Poprzez porywające wykonania pełne pasji, zaangażowania i entuzjazmu wybitnych artystów, przeniesiesz się w magiczny świat muzyki Chopina i poetycki klimat dawnych epok.

Odkryjesz indywidualny Styl Chopinowskich zawarty w tanecznych Mazurkach, heroicznych i wirtuozowskich Polonezach, ekspresyjnych Balladach, pogodnych Scherzach, wirtuozowskich Etiudach.


MIEJSCE KONCERTÓW
Dom Polonii
Za różową, nieco cukierkową fasadą kamienicy na rogu Rynku Głównego i Grodzkiej mieści się spokojna, zadbana kamienica nawet w brzydką, jesienną aurę wydaje się przytulnym miejscem. Kamienica ta, oznaczona numerem 14, znajduje się w narożniku Rynku Głównego, z którego bierze początek ulica Grodzka, na Trakcie Królewskim prowadzącym na Wawel. Sama kamienica została wybudowana w 1373 roku, a być może i wcześniej.

Z tego okresu do dziś pod budynkiem zachowały się gotyckie piwnice. W XVI wieku, kiedy kamienica była przebudowywana na styl renesansowy, na jej fasadzie zawisła figurka św. Anny. Jednak patronka nie ocaliła jej przed dramatycznymi skutkami wielkiego pożaru Krakowa w 1850 roku.

W późnogotyckich, kolebkowo sklepionych piwnicach mieści się Galeria Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, prezentująca prace artystów polonijnych i polskich z zagranicy oraz wystawy fotograficzne dokumentujące życie środowisk polskich.

Na pierwszym piętrze, w nakrytych zabytkowymi stropami salach Arkadowej i Renesansowej organizowane są koncerty, wydarzenia oświatowo-kulturalne, spotkania z artystami polskimi z zagranicy, konferencje.

Dziś znajduje się tu „Dom Polonii”.

Repertuar Pianocorum: Koncerty chopinowskie w Domu Polonii w Krakowie