Polityka - zdjęcie Polityka - zdjęcie Polityka - zdjęcie Polityka - zdjęcie Polityka - zdjęcie Polityka - zdjęcie Polityka - zdjęcie Polityka - zdjęcie Polityka - zdjęcie Polityka - zdjęcie

Polityka

„Polityka” to gorzko-ironiczna komedia, szydząca w bardzo inteligentny sposób z naszej klasy politycznej, w której śmiech nie jest celem, tylko środkiem do rozmowy o bolączkach współczesnej Polski.

W realiach lat 20-tych, czasu emancypacji kobiet i budowy II Rzeczpospolitej, rozgrywa się burzliwy romans dwójki głównych bohaterów. Posłanka lewicy (Małgorzata Socha) i poseł prawicy (Rafał Królikowski) uwikłani zostają nie tylko w miłosne, ale także partyjne perypetie. Polityczne i uczuciowe potyczki przedstawicieli dwóch wrogich obozów, w których łapówkarstwo, prywata i nepotyzm są nieodzowną częścią tego, co nazywa się „uprawianiem polityki”, tworzą prześmiewczą komedię lewicowo - prawicowych namiętności.

Pochodzący z 1920 roku, zaskakująco współczesny tekst Włodzimierza Perzyńskiego potwierdza jedynie znaną prawdę, że prawdziwa sztuka nie ma wieku, a natura ludzka to najbardziej stały i niereformowalny element życia. Interesująca inscenizacja Eugeniusza Korina, który wykorzystuje w swoim spektaklu parodię filmu niemego sprawi, że widzowie odbędą zabawną podróż do kinematografu z okresu międzywojnia, gdzie taper przygrywa na pianinie, a gwiazdy srebrnego ekranu są zniewalająco zmysłowe i uwodzicielskie.

Na scenie występują między innymi Zofia Zborowska jako Jadwiga Łazańska, Rafał Królikowski jako Adolf Burski, Kazimierz Kaczor jako Łazański, Hanna Śleszyńska jako Franciszka, Joanna Żółkowska jako Hrabina Linowska, Sylwester Maciejewski jako Minister Kręciołek.

Czas trwania: 145 minut
Źródło zdjęcia: https://teatr6pietro.pl/spektakle/polityka/

Obsada

Zofia Zborowska - zdjęcie

Zofia Zborowska
Jadwiga Łazańska

Joanna Żółkowska - zdjęcie

Joanna Żółkowska
Hrabina Linowska

Sylwester Maciejewski - zdjęcie

Sylwester Maciejewski
Minister Kręciołek

Bartłomiej Firlet - zdjęcie

Bartłomiej Firlet
Kiełbikowski

Michalina Sosna - zdjęcie

Michalina Sosna
Pokojówka/Jan

Paweł Nowisz - zdjęcie

Paweł Nowisz
Biznesmen Szpakowski

Krzysztof Dracz - zdjęcie

Krzysztof Dracz
Poseł Krotoski

MIłogost Reczek - zdjęcie

MIłogost Reczek
Poseł Krotoski

Realizacja

Reżyseria - Eugeniusz Korin

Scenografia - Maciej Chojnacki

Muzyka - Janusz Tylman

Choreografia - Anna Głogowska

Muzyka - Czesław Majewski

Kostiumy - Beata Harasimowicz

Opera Krakowska - Duża Scena - Adres i dojazd

http://www.opera.krakow.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.