Opowieści Nieoczywiste, czyli Balkony i Romanse - zdjęcie Opowieści Nieoczywiste, czyli Balkony i Romanse - zdjęcie Opowieści Nieoczywiste, czyli Balkony i Romanse - zdjęcie Opowieści Nieoczywiste, czyli Balkony i Romanse - zdjęcie Opowieści Nieoczywiste, czyli Balkony i Romanse - zdjęcie Opowieści Nieoczywiste, czyli Balkony i Romanse - zdjęcie Opowieści Nieoczywiste, czyli Balkony i Romanse - zdjęcie

Średnia ocena

170 oddanych głosów

8,8 / 10

Opowieści Nieoczywiste, czyli Balkony i Romanse

„Opowieści Nieoczywiste" – to pogodny, bardzo „krakowski”, muzyczno-kabaretowy wieczór, w którym występują Artyści Teatru Loch Camelot.

Nasz Teatr cieszy się wielkim zainteresowaniem i renomą wśród widzów, zarówno polskich jak i zagranicznych, jest prawdziwą „wizytówką Krakowa” łączy klimat artystyczny miasta z doskonałym poziomem i profesjonalizmem wykonawców. Scena nasza ma długą tradycję – działa w Zaułku Niewiernego Tomasza od 30 lat.

„Opowieści Nieoczywiste" to piosenkowe, żartobliwe spotkanie z nieco tajemniczą i zupełnie zwariowaną, przeżywającą dziwne przygody i przypadki losowe, krakowską rodziną, czyli Rodziną Camelot. W spektaklu nie ma klasycznej fabuły – składa się z aktorsko wykonanych piosenek typu ”żart, łezka i groteska”, niektóre z nich przewrotnie nawiązują do współczesności. „Opowieści...” są kolejną odsłoną niekończącej się, granej od 2014 r. tzw. Sagi Rodu Camelot – w każdym kolejnym sezonie przybywają nowe postacie i piosenki, stopniowo zmienia się narracja, niektóre postaci „odchodzą” z Rodziny. Piosenki i postacie są zabawnie komentowane przez wszystkowiedzącą i nieco złośliwą Ciotkę Zgredkę.

Artyści Teatru wykonują piosenki z repertuaru Teatru LC, a także klasyki polskiej – np. Kabaretu Starszych Panów, czy Andrzeja Waligórskiego itp.

Spektakl aktualnie grany jest na Nowej Scenie, która znajduje się na 2 piętrze budynku Teatru, nad Cafe Camelot. Wejście przez bramę od strony ul. Św. Tomasza, kasa biletowa znajduje się w foyer Teatru.

W budynku, w którym mieści się Teatr, znajduje się także słynna „Cafe Camelot”, w której przed spektaklem, jak i po nim, można napić się przepysznych nalewek, kawy i skosztować tart i sernika – radzimy wcześniej zarezerwować miejsca – tel. 12/421 01 23.

Występują (w różnych konfiguracjach obsadowych):

Basia Stępniak-Wilk, Joanna Wójtowicz, Ewa Świątek, Kinga Nurkowska, Anastazja Gumulińska, Karolina Patla, Bartłomiej Rados, Stanisław Rzepiela, Łukasz Kozub, Michał Gołębiewski, Wiktor Kwarciak, Jakub Figus oraz Małgorzata Sularczyk i Ewa Kornecka.

Teatr Loch Camelot wspiera uchodźców z Ukrainy: prowadzimy bezpłatne kursy języka polskiego i adaptacyjne, "bawialnie" dla dzieci, przekazujemy także pomoc finansową dla Fundacji Happy Kids, wspomagamy Fundację Patchwork Nasi artyści występują pro bono.

Na scenie występują między innymi Basia Stępniak-Wilk, Joanna Wójtowicz, Ewa Świątek, Kinga Nurkowska, Anastazja Gumulińska, Karolina Patla.

Czas trwania: 120 minut

Opinie naszych widzów (66)

 • 10,0/ 10

  Cudne prowadzenie,cudne teksty,cudne granie,cudne głosy starszych nieco i młodych Artystów. Dziękuję.polecam znajomym. Sukcesów i satysfakcji życzę Jadwiga

  ja.....@gm...il.com / 08 sierpnia 2022

 • 10,0/ 10

  To było jedne z najlepszych przedstawień na jakich byliśmy!

  pa.....@in...ia.pl / 31 lipca 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo sympatyczny 'krakowski' kabaret, czyli żart w dobrym guście, zaduma nad światem i piękne głosy.

  mr.....@....pl / 29 lipca 2022

 • 10,0/ 10

  Świetna atmosfera, przepiękne głosy. Polecam

  bm.....@....pl / 20 lipca 2022

 • 10,0/ 10

  Super rozrywka w środku lata. Miła atmosfera.

  k......@gu...ed.edu.pl / 10 lipca 2022

 • 10,0/ 10

  Piękny, klimatyczny.......

  gr.....@in...ia.pl / 08 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Artyści z Loch Camelot trzymają poziom. Są perełką prawdy i urody na morzu otaczającego nas zła. Dają nadzieję na normalność.

  st.....@po...ta.onet.pl / 01 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Jestem zadowolony.

  ja.....@....pl / 01 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Camelot w dobrej formie :)

  jo.....@gm...il.com / 02 maja 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo mądra i dowcipna rozrywka

  An.....@po...ta.onet.pl / 10 kwietnia 2022

 • 10,0/ 10

  Takie krakowskie. Takie dla oczytanych i kulturalnych. Takie niespotykane w dzisiejszych czasach. Majstersztyk.

  mi.....@gm...il.com / 10 kwietnia 2022

 • 10,0/ 10

  Dowcip subtelny, uśmiech nie opuszczał lic od początku do prawie końca (dot. tematu ukraińskiego), który był wzruszający. Fenomenalna prezentacja. Utwory ciałem i głosem odegrane wyśmienicie. Gratulujemy całemu zespołowi i znowu przyjdziemy ... i to BARDZO chętnie:-).

  al.....@gm...il.com / 07 kwietnia 2022

 • 10,0/ 10

  Koncert był długi, ale dzięki świetnemu pomysłowi i prowadzeniu nie było czuć upływu czasu. Dobra ekipa z solidnym warsztatem i szczyptą ideologii.

  mo.....@....pl / 26 marca 2022

 • 10,0/ 10

  Spektakl był iście rewelacyjny.

  mr.....@po...ta.fm / 21 marca 2022

 • 10,0/ 10

  Doskonałe przedstawienie, rewelacyjni soliści, świetny akompaniament, świetna aranżacja. Dawno nie przeżyliśmy tylu pozytywnych emocji, wzruszenia i radości. Bardzo POLECAM!!!

  8m.....@gm...il.com / 20 marca 2022

 • 10,0/ 10

  Znakomity spektakl, cudowny klimat, nostalgiczny powrót do czasów, gdy bawiły nas słowo, metafora i aluzja, a nie prostackie gagi zespołów uzurpujących sobie miano "kabaretów". I na koniec łza wzruszenia przy kilku pięknych pieśniach, nawiązujących do nieszczęścia Ukrainy. Serdecznie polecam !

  pi.....@gm...il.com / 07 marca 2022

 • 10,0/ 10

  MIŁA KAMERALNA ATMOSFERA I PIĘKNE GŁOSY MŁODYCH ARTYSÓW

  b1.....@gm...il.com / 27 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  Przyjemne przypomnienie, że kabaret kiedyś znaczył zupełnie coś innego niż dzisiaj. Mocna rekomendacja dla poszukujących lekkiego (nie jedynie) materiału na wysokim poziomie.

  js.....@gm...il.com / 09 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  Świetnie się bawiłam. Inteligientna rozrywka.

  ad.....@gm...il.com / 06 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  1.Bardzo dobre wrażenie, dobrze spędziłem czas, dużo tradycji kabaretowej. 2. Opowiadanie o rzekomej rodzinie Camelot OK. 3.Sporo komicznych nawiązań do współczesności ale też czarny humor. 4. Piosenki w bardzo dobrym aktorskim wykonaniu -ekstraklasa, zabawne. 5. Sama scena na wysokim 2 piętrze, miejsce przydzielone, numerowane, od bileterki. . 6. Pierwszy raz byłem w tym miejscu, bilet dostałem i tylko stąd się dowiedziałem o spektaklu, słaba reklama . 7. Na plus, warto. Polecam.

  ew.....@gm...il.com / 01 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  Pierwszy raz byliśmy w tym miejscu i zdecydowanie polecamy Loch Camelot i Sagę Rodu Camelot. Inteligentne przedstawienie kabaretowe, dowcipne teksty, podawane że swadą i przymrużeniem oka przez Ciotkę Zgredkę. Piosenki, oprawa muzyczna, światło, wszystko współgra. Oszczędna, a właściwie umowna scenografia nie przeszkadza w odbiorze. Przyjemny wieczór, choć refleksje na temat rzeczywistości nie są zbyt optymistyczne. Warto zobaczyć, posłuchać dobrej poezji w dobrym wykonaniu.

  za.....@....pl / 09 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Doskonały spektakl. Bardzo zabawny i inteligentny, świetnie zaśpiewany. Dowcip absurdalny, w klimacie kabarecików Olgi Lipińskiej. Świetna rozrywka w bardzo przyjemnej lokalizacji. Polecam !

  ew.....@gm...il.com / 22 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Genialne! Pozdrowienia dla Pani Ewy Korneckiej

  rk.....@gm...il.com / 19 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl! Zabawna, pełna podtekstów, humoru, czasem absurdalnego, konferansjerka; wspaniała oprawa muzyczna; młody, zdolny zespół wykonawców. Słowem uczta dla widza!

  ma.....@....pl / 05 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Wspaniały , zabawny , inteligentny spektakl ! Bardzo polecam ❤️

  ch.....@....pl / 07 listopada 2021

Loch Camelot - Adres i dojazd

ul. Świętego Tomasza 17, Kraków

http://www.lochcamelot.art.pl/

Kup bilet