Maja Kleszcz „OSIECKA DE LUXE”| 57. SFP - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Maja Kleszcz „OSIECKA DE LUXE”| 57. SFP

Maja Kleszcz „OSIECKA DE LUXE” | 57. SFP | Muzeum Manggha

14 października 2021 roku godz.: 20:00

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M. Konopnickiej 26, Kraków

--------------------------------------------------------

Maja Kleszcz - karierę artystyczną zaczynała w wieku 14 lat w Kapeli ze Wsi Warszawa, zdobywając liczne nagrody (min. BBC Radio, 3 Fryderyki), występując w ponad 30 krajach świata. Od 2010 roku, po odejściu z Kapeli, wraz z Wojciechem Krzakiem tworzy projekt artystyczny „incarNations”, eksplorujący świat retrobrzmień z pogranicza jazzu i bluesa.

Specjalnie dla niej teksty tworzy Bogdan Loebl, znany wcześniej z legendarnej już twórczości grupy Breakout. I również ta aktywność została dostrzeżona przez publiczność i krytykę (nominacje do nagród Trójki, TVP Kultura czy Fryderyków).

Jej głos nie pozostawia odbiorcy obojętnym. Wywołuje najgłębsze emocje i pozwala uwierzyć, że nawet dziś możliwa jest bezkompromisowa wiara w sztukę.

W nieszablonowym projekcie artystycznym - „Osiecka de Luxe” Maja Kleszcz, podejmuje się świeżej i nowoczesnej interpretacji piosenek Agnieszki Osieckiej. Artystka, określana przez prasę polską Amy Winehouse czy Ellą Fitzgerald, z właściwym sobie podejściem retro bierze na warsztat największe przeboje będące jednocześnie kamieniami milowymi polskiej piosenki (m.in. „Niech żyje bal”, „Uciekaj moje serce”, „Na całych jeziorach” czy „Nim wstanie dzień”). A koncert, tak jak i album, przywraca pamięć dawnej muzycznej elegancji.

12 wydanych płyt, 20 realizacji teatralnych, setki koncertów i wiele nagród - to jest najlepsza wizytówka.

Oprócz specyfiki estradowej Maja Kleszcz z powodzeniem zajmuje się również komponowaniem muzyki teatralnej (nagrody m.in: Festiwal Gombrowiczowski, Festiwal Teatralny „Boska Komedia”) oraz filmowej. Obdarzona talentem aktorskim, gra również w licznych spektaklach, m.in. w Teatrze Narodowym w Warszawie czy Teatrze Polskim we Wrocławiu.

________________________________

Koncert jest częścią 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (13-17.10.2021), najstarszego Festiwalu piosenki autorskiej w Polsce.

________________________________

Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie w swojej ponad półwiecznej historii oparł się trendom obniżenia wartości kulturalnych treści. Przez wszystkie lata istnienia w zawierusze historii współczesnej Polski trwał wiernie na straży artystycznego wyrazu, promując twórców niebanalnych i polską twórczość, szczególnie zaś twórczość debiutancką, którą chce przekazywać swoim wiernym słuchaczom i uczestnikom.

Zarówno Festiwal jak i artyści z nim związani na trwale wpisali się w rozwój polskiej kultury i sztuki. Na Festiwalu swoje pierwsze kroki artystycznej kariery stawiali m.in. Ewa Demarczyk, Marek Grechuta, Maryla Rodowicz, Jacek Kaczmarski, Jan Wołek, Piotr Rogucki, Adam Nowak, Zbigniew Zamachowski, Piotr Szczepanik, Stanisław Soyka, Lech Janerka, Renata Przemyk, Grzegorz Turnau i inni.

Loch Camelot - Adres i dojazd

http://www.lochcamelot.art.pl/

Kup bilet