Hotelowe manewry - zdjęcie Hotelowe manewry - zdjęcie Hotelowe manewry - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów
6 zainteresowanych osób

9.0 / 10

Hotelowe manewry

Farsa „Hotelowe manewry” opiera się całkowicie na dynamicznej akcji, nieprawdopodobnych zbiegach okoliczności życiowych, a zatem na stałym wprowadzaniu sytuacji zabawnych, groteskowych, pobudzających do śmiechu oraz przebiegu wydarzeń korzystnym dla wszystkich bohaterów pozytywnych.

Obsada

Mirosław Bieliński - zdjęcie

Mirosław Bieliński
Bernard Dunlap

Beata Wojciechowska - zdjęcie

Beata Wojciechowska
Claudia McFadden

Joanna Kasperek - zdjęcie

Joanna Kasperek
Athena Sinclair

Zuzanna Wierzbińska - zdjęcie

Zuzanna Wierzbińska
Murphy Stevens

Ewa Józefczyk - zdjęcie

Ewa Józefczyk
Dora del Rio

Teresa Bielińska - zdjęcie

Teresa Bielińska
Pani Everrettowa Osgood

Artur Słaboń - zdjęcie

Artur Słaboń
Bernard Dunlap

Realizacja

Przekład: Bogusława Plisz-Góral

Reżyseria: Mirosław Bieliński

Scenografia: Bożena Kostrzewska

Kostiumy: Klara Kostrzewska

Ruch sceniczny: Małgorzata Ziółkowska

Opinie naszych widzów (3)

 • 10.0/ 10

  Spektakl był wyśmienity. Bardzo dużo dobrego humor. Aktorzy zagrali rewelacyjnie.

  ne.....@gm...il.com / 15 February 2018

 • 10.0/ 10

  Bardzo humorystyczny spektakl, gorąco polecam wszystkim!

  pa.....@....pl / 19 March 2017

 • 8.0/ 10

  Bardzo zabawny,swietnie zagrany spektakl. Polecam,świetna zabawa!

  al.....@gm...il.com / 15 February 2018

Teatr im. Stefana Żeromskiego

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach to niezwykle ważne miejsce na teatralnej mapie Polski. Teatr im. Stefana Żeromskiego jest jednym z najstarszych polskich teatrów - powstał w 1877 roku dzięki romantycznej miłości przemysłowca i właściciela browarów Ludwika Stumpfa do aktorki warszawskich scen teatralnych. ObecnA siedziba teatru znajduje się w zabytkowej kamienica przy ul. Sienkiewicza 32.

Na deskach teatru występowali wybitni polscy aktorzy m. in. Gabriela Zapolska, Aleksander Zelwerowicz, Stanisław Przybyszewski, Kazimierz Junosza-Adwentowicz, Sławomir Mrożek i wielu innych.

Złotym okresem istnienia teatru były lata 1952-1958 - w tym czasie teatrem zarządzali Irena i Tadeusz Byrscy, powstało wtedy wiele historycznych premier m. in. „Pluskwy” Włodzimierza Majakowskiego, „Powrót Odysa” Stanisława Wyspiańskiego i wiele innych.

Teatrem kierowało wiele wybitnych osób m. in. Bogdan Augustyniak i Piotr Szczerski. Obecnie dyrektorem Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach jest reżyser Michał Kotański.

Repertuar Teatru im. Stefana Żeromskiego jest niezwykle bogaty - znaleźć w nim możemy spektakle tworzone na podstawie wielu klasycznych dzieł. Spektakle wystawiane w Teatrze im. Stefana Żeromskiego bazują również na wielu dziełach współczesnych. Teatr nie zapomina również o swoich najmłodszych widzach - w repertuarze Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach znajdują się również spektakle dla dzieci, m. in. „Ania z Zielonego Wzgórza”, które grane są w godzinach porannych

Teatr im. Stefana Żeromskiego ma również bogatą ofertę edukacyjną - organizuje lekcje teatralne dla dzieci i młodzieży, warsztaty „ABC aktorstwa”, premiery studenckie, które wystawiane są kilka dni po premierze głównej - odbywają się po nich spotkania studentów z twórcami i aktorami, a także konferencje i dyskusje organizowane wokół zagadnień związanych z problematyką spektakli. Ważną pozycją w repertuarze Teatru im. Stefana Żeromskiego są także spektakle edukacyjne skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Teatr dysponuje Dużą Sceną, która pomieścić może nawet 317 osób oraz nieco bardziej kameralną Małą Sceną, która na swojej widowni ma 80 miejsc.

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach posiada stały zespół artystyczny, do którego należy wiele znakomitych aktorów m. in. Anna Antoniewicz, Teresa Bielińska, Mirosław Bieliński, Krzysztof Grabowski, Joanna Kasperska i wielu innych.

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach brał udział w wielu festiwalach, na których wielokrotnie był wyróżniany, był to m. in. Festiwal Nowego Teatru w Rzeszowie, Festiwal Nowej Scenografii w Katowicach, Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne, Przegląd Teatrów Małych Forum KONTRAPUNKT, Międzynarodowy Festiwal Teatralny BEZ GRANIC w Cieszynie i Czeskim Cieszynie, Opolskie Konfrontacje Teatralne Klasyka Polska i wiele innych.

Bilety do Teatru im. Stefana Żeromskiego kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest od wtorku do piątku od godz. 10.00 do godz. 17.00, w soboty od godz. 12.00 do godz. 19.00 oraz w niedziele od godz. 16.00 do godz. 19.00. Wejściówki do Teatru im. Stefana Żeromskiego równieŻ kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl na kilka godzin przed spektaklem.

Adres i dojazd

ul. Sienkiewicza 32
25-507 Kielce

http://www.teatr-zeromskiego.com.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

-,-
Średnia ocena

Jutro / 19:00

22.04 / 19:00

+ dostępnych 5 innych terminów

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.